• 19 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

איש המוסיקה

לוגון- האופרה הקלה בנגב

הסתיים

14.02 - 18.03

משעה 18:30

₪ 110

₪ 110

על האירוע:

מידע נוסף:

מחזה מאת:  מרדית' וילסון.
העלילה מתרחשת בעיירה קטנה בארה”ב, בתחילת המאה הקודמת.
המחזמר הססגוני, הרומנטי והמצחיק יכבוש את לבבות כל המשפחה.

המחזמר בהשתתפות זמרים ושחקנים חובבים, מבוגרים וילדים, תושבי באר-שבע והסביבה, הוא מוצג ברחבי הארץ ובבירת הנגב. מתאים לילדים מגיל 8 ומעלה. 
המופע בשפת המקור, אנגלית, וילווה בתרגום כתוביות בעברית במסך מעל הבמה.

נוכל בשם הארולד היל מגיע לעיר קטנה במדינת אייווה בשם ריבר סיטי, בתקווה לעשות כסף מהיר מהאנשים הפשוטים.
הוא מציע לייסד ולנצח על תזמורת כלי נשיפה לנוער כדי לשכנע את ההורים לקנות ממנו כלי נגינה ומדים, למרות שאינו מבין במוסיקה, ומתכנן לברוח עם הכסף.

כשהספרנית מריאן רואה איך אחיה הקטן המופנם מפסיק לגמגם ומתמלא בהתלהבות, כשהוא מקבל את החצוצרה ליד, היא מתאהבת בנוכל, והוא מתאהב בהומתקשה לבצע את התכנית ולברוח...

המחזמר מלא במוסיקה מקסימה עם להיטים כמו 76 טרומבונים, Till There Was You ועוד.

המחזמר נכתב במשך 8 שנים על ידי הסופר והמלחין מרידית' וילסון שהיה נגן פיקולו בתזמורתו של טוסקניני ובלהקתו של ג'ון פיליפ סוסה. המחזמר הפופולרי זכה בפרס הטוני למחזמר הטוב ביותר בשנת 1957, כשהוא מותיר את סיפור הפרברים במקום השני. עד היום הוא נשאר מחזמר פופולרי מאוד ומועלה ברחבי ארצות-הברית על ידי תיאטראות מקצועיים וחובבים כאחד.


אודות האופרה הקלה בנגב – 'לוגון

The Light Opera Group of the Negev – LOGON

החוג לאופרה קלה בנגב נוסד בשנת 1980 ע"י עולים מארצות דוברות אנגלית, זו קבוצה ייחודית של זמרים, רקדנים, שחקנים ואנשי במה חובבים המפיקים  מדי שנה הצגה מוסיקלית באנגלית המתקרבת ברמתה להופעות מקצועיות. עד כה העלה החוג על הבמה 35 הפקות של מחזות זמר ואופרטות.

החוג משלב את מטרתו העיקרית - הפקת מופע מוסיקלי - עם קידום כשרונות בנגב, ועידוד ופיתוח יכולות של חבריה. הוא עושה כל זאת באווירה של התנדבות!

מספר החברים הוא בסביבות חמישים מדי שנה. החברים מגיעים מכל רחבי הנגב.

הם ילידי הארץ, עולים ותיקים מארצות דוברות אנגלית ומארצות אחרות, עולים חדשים מברית המועצות וארצות אחרות, סטודנטים בתוכניות מחו"ל, ואפילו דור שני –  ילדי הותיקים שנולדו בארץ.  גילאי החברים נעים בין 10 ל-75!

לחלק מהחברים יש נסיון קודם על הבמה ואחרים צוברים נסיון תוך כדי השתתפותם בהפקות הקבוצה. למשתתפים יש חיים כפולים. ביום הם רופאים, ספרנים, מורים, וטרינרים, אנשי מחשב, מהנדסים, מטפלות, מנהלים, עורכים, מזכירות, חקלאים, תלמידים וסטודנטים, ובערב הם אנשי תיאטרון. השחקנים אינם מקבלים שכר עבור השתתפותם – הם אפילו משלמים דמי חבר!  הם משקיעים זמן רב – אם זה בחזרות, מפעמיים ועד ארבע פעמים בשבוע, ואם זה בעזרה מאחורי הקלעים. החזרות מתקיימות באולם של המרכז לבריאות הנפש באר שבע.

התפקידים שמבצעים החברים מגוונים מאוד: עיצוב ובניית תפאורה, הכנת אביזרים, מכירת כרטיסים, הנהלת חשבונות, פרסום, תרגום ההצגה, איפור, תלבושות, ריכוז התזמורת, הזמנת ותכנון ההסעות, ניהול הבמה והחזרות, תכנון ועיצוב של הפוסטר והתוכניה, עזרה מאחורי הקלעים בהופעות, וכו'.

החוג לאופרה קלה בנגב מעלה מדי שנה מחזמר אחד. ההפקה של 2017 היתה "אנני". התקיימו 8 הופעות ברחבי הארץ. ההפקה החדשה שלנו, "האיש המוסיקה"  יעלה לבמה ברחבי הארץ בין 14 פברואר ל-18 מרס, 2018 (9 הופעות).

החזרות וההופעות מתקיימות בשפה האנגלית (החברים מתפקדים גם כמתרגמים בזמן החזרות ועוזרים לחברים אחרים שלא שולטים היטב באנגלית) והילדים שמשתתפים בהפקה לומדים אנגלית בצורה קלה ומהנה. מתנדבים מתרגמים את התסריט של ההצגה והתרגום מוצג בכתוביות מעל הבמה בזמן ההופעות.  הקבוצה גם מארגנת סדנאות שירה, מחול ומשחק כדי לפתח את היכולות של המשתתפים.

המנהל המוסיקלי, הבמאי והכוריאוגרף הם מקצוענים ומקבלים שכר. כמו כן פסנתרנית החזרות וחלק מנגני התזמורת. הנגנים האחרים הם מתנדבים.

העלויות הנוספות של הקבוצה בכל שנה הן עבור: זכויות היוצרים של ההצגה, השכרת אולמות, עלויות ההפקה (תפאורה, תלבושות, תאורה, הגברה ומוסיקה), הסעות (של המשתתפים להופעות ושל התפאורה והציוד). ככל הניתן מגייסת הקבוצה עזרת מתנדבים למלא את התפקידים הדרושים, הן כדי להקטין את ההוצאות והן כדי לשמר אווירה של פרויקט קהילתי התנדבותי.

אירועים שיעניינו אותך...
הסתיים

קופיקו חוגג 70 בהצגה

מחיר מיוחד

09.08|₪ 85| באר שבע

הסתיים

האריה שאהב תות

בסינמה סיטי

05.07|₪ 59| באר שבע

הסתיים

קרן פלס

08.02|₪ 159| באר שבע