• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כמה כסף יקבלו אוהדי הפועל?

בשורה לאוהדי הכדורגל: 'בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים' תעניק לארגוני אוהדים מענקים יחידים

אוהדים כדורגל? אולי זאת ההזדמנות שלכם (צילום: בן בודה)

בשורה לאוהדי הכדורגל. הידעתם שאתם יכולים להרוויח כסף בזמן צפייה במשחקים של הפועל באר שבע באיצטדיון? כן, כן. תכנית 'בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים' תעניק לקבוצות כדורגל ולארגוני אוהדים מענקים יחידים של עד 5,000 שקלים עבור פעילויות או יוזמות נבחרות לקידום חיים משותפים, סובלנות ודו קיום במגרש ומחוצה לו.

בעונה הקודמת הוענקו מענקים דומים בסך 100 אלף שקלים ל-13 יוזמות המקדמות מאבק בגזענות ודו קיום, אשר הוצגו לציבור יחד עם ההתאחדות לכדורגל בגמר גביע המדינה האחרון.

שני משקיפים לפחות מטעם התכנית ינכחו ביציעי האוהדים בכל משחקי הליגה וינטרו את הפעולות החיוביות והשליליות הנוגעות לאלימות או גזענות, וזאת בשיתוף הקבוצות ומינהלת הליגה.

תכנית 'בועטים' גם מתכננת שיתוף פעולה בינלאומי חדשני עם התאחדויות שונות באירופה ובראשן ארגון fare (הוגן) לקידום מודעות בנושא הגזענות בכדורגל.

כמו כן, היא תיתן דגש מיוחד בעונה הקרובה לרתימת שחקנים למעורבות ואחריות חברתית גוברת על פי מודלים אירופאים ותוך שיתופי פעולה עם גופים בארץ ובחו"ל.


תוכלו לזכות בעד 5,000 ש​​​​​​​


בנוסף, תכנית 'בועטים' ממשיכה לפעול בנושאי חינוך נגד גזענות ואלימות, מאבק בהומופוביה, קידום חיים משותפים, נושאי מגזר וכדורגל נשים.

התכנית, אשר נוסדה בשנת 2003 על ידי הקרן החדשה לישראל, שמה לה למטרה למגר את הגזענות והאלימות ממגרשי הכדורגל, מתוך אמונה ששינוי שיתחיל במגרשי הכדורגל יחלחל לכל שדרות החברה.

רכז תכנית 'בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים', גל קרפל: "נושא הגזענות בכדורגל הישראלי נמצא בנקודת זמן קריטית העונה, כאשר סימנים רבים מעידים על רצינות הולכת וגוברת בהתמודדות עם התופעה ורצון של המועדונים להימנע מקריאות אלו. לכן, בשיתוף ובברכת מועדוני הכדורגל ומינהלת הליגה, נשקיף העונה ללא הפסקה ונפרסם דו"חות מדי שבוע. נעשה את כל המאמצים לחשוף כל אירוע שקשור, ולו בעקיפין, בגזענות ובאלימות במגרשי הכדורגל. ישנו מומנטום חיובי של יחס נוקשה של הקבוצות, המשטרה ושל גורמים נוספים בנושא הגזענות והאלימות בכדורגל, וביחד הגיע הזמן לנצח במאבק הזה, שכל כך חשוב לכולנו".

תגובות

End of content

No more pages to load