• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גאווה לבאר שבע: המועדון שהביא 4 מדליות זהב במכביה

חניכיו של פרדרג רוגוז'רסקי, ממועדון דוג'ו רוגוז'רסקי בבאר שבע, בהם שני ילדיו, ניקולא ומטיה, קטפו מדליות במכביה

ניקולא (שני משמאל) צילום: באדיבות פרדרג רוגוז'רסקי

גאווה גדולה לעיר באר שבע: ארבע מדליות זהב בקראטה, במסגרת משחקי המכביה ה-21. מטיה רוגוז׳רסקי זכה במקום הראשון בקטגוריית הבוגרים, קרבות עד 75 ק״ג.  ניקולא רוגוז׳רסקי זכה במקום הראשון בקטגוריית הבוגרים, קרבות עד 84 ק״ג, בנוסף ניקולא ומטיה האלופים השתתפו בקרבות קבוצתיים של נבחרת ישראל שזכתה במקום הראשון בענף הקראטה. 

המדליסטים מטיה (מימין) וניקולא. צילום: באדיבות פרדרג רוגוז'רסקי

נהוראי סולומון זכה במדליית ארד 16-17 בקטגוריית משקל עד 61 קילו - כולם חניכיו של פרדרג רוגוז'רסקי, המוכר בשם החיבה ''פג'ה'', במועדון הקראטה ''רוגוז׳רסקי דוג׳ו'', בית הספר לקראטה הגדול והוותיק בבאר שבע.


בית הספר משלב בין קראטה מסורתי, מודרני לצד הגנה עצמית פרקטית. את בית הספר מנהל סאנסיי פרדרג רוגוז׳רסקי (פג׳ה) בעל חגורה שחורה ודאן 6, בעל נסיון באימון והדרכת קראטה, חבר הנהלת התאחדות הקראטה בישראל, יו"ר וועדת השופטים בהתאחדות ושופט עולמי, בין הבכירים בתחומו ושופט בתחרויות בינלאומיות.

לבית הספר חמש שלוחות אימון: באשכול פיס בשכונה ט׳ (צמוד למקיף ו׳) והשניה ברמות ספורטיב בשכונת רמות. פג'ה נולד ביוגוסלביה ועלה בגיל צעיר לישראל. מרכז הקהלתי י''א, מרכז קהליתי נווה זאב ובבתי הספר יצחק נבון וסיגליות.

 נהוראי סלומון (שני מימין) צילום: באדיבות פרדרג רוגוז'רסקי

פג'ה נולד ב-1973 להרים בעלי שורשים יהודיים, בעיר פנצ'בו שליד בלגרד הבירה. הוא החל להתאמן בקראטה בגיל עשר במועדון עירוני, וכישרונו בלט מיד. היה זה עניין של זמן, עד שיימצא את עצמו בנבחרת יוגוסלביה, שבאותם ימים זכתה במקום הראשון הקבוצתי באירופה.

מטיה (שני משמאל)

לאחר גיוסו לצבא סרביה, ביקש לדעת עוד על שורשיו היהודיים והגיע גם להתחרות במכביה ה-15 שנערכה ב-1997.

בשנת 1999 הוא עלה לעיר באר שבע וכיום הא מתוגרר בקיבוץ מגן ומחלק את זמנו בין שני המקומות.
צילום: באדיבות פרדרג רוגוז'רסקי

פג'ה התקבל לעבודה באינטל בקרית גת ובמקביל, החל לאמן ילדים בקראטה. כאשר לא מצא מקום מתאים לאמן את מטיה, אז בן החמש, הקים מועדון קראטה עצמאי בשיתוף עם חברת "כיוונים", בו הוא עובד ומדריך עד היום. מתברר שכולם הרוויחו מהאמון בכישוריו של פג'ה והמעדון הבאר שבעי הצמיח לא מעט אלופים ברמה הארצית והבינלאומית.

ההישגים של המועדון בפרט ובספורט תחרותי בפרט, הינם פרי עבודה קשה והתמדה, שהיא היסוד: ''ספורט תחרותי דורש ההתמדה יום יומית עם הרבה ויתורים בחיים'', אומר פג'ה. ''בגיל ילדות, כשכל החברים שלך משחקים בחוץ או במחשב, אתה מתאמן על המזרן שעות בלי סוף ומבצע חזרות על תרגילים. בגיל הנעורים וההתבגרות, כשכולם מבלים בחוץ עם חברים, אתה שוב על המזרן והולך לישון מוקדם כדי שתוכל לקום לריצת בוקר''.  

​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

תגובות

End of content

No more pages to load