• 27 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כאב גדול: מאיר בוסקילה הלך לעולמו

בוסקילה, שעלה לישראל ממרוקו והתיישב עם משפחתו במעברת חצרים, הצמיח דורות של שחקני כדורגל בב''ש, דאג למסגרות מעצימות לנוער במצוקה

מימין: מאיר בוסקילה ז''ל, במרכז ראש עיריית ב''ש ורעייתו של בוסקילה שולה, תבל''א / צילום מתוך עמוד הפייסבוק של דנילוביץ', שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

הלך לעולמו קירי העיר באר שבע מאיר בוסקילה, פעיל חברתי ומי שמשך עשרות שנים העניק לבני נוער בעיר מסגרת לפעילות ספורטיבית, בין היתר בטורנירים של כדורגל, ליגות לנערים, טיולים וחוגים במסגרת מתנ"ס נירים. על פעילותו זו הוענקה לו בשנת 2001 אות יקיר העיר באר שבע. בן 73 היה במותו.

מאיר בוסקילה נולד במרוקו בשנת 1948 ועלה לישראל בגיל 15,  ויחד משפחתו התגורר במעברת חצרים. בשנת 1969 עברה המשפחה להתגורר בשכונה ד', בה מאיר ערך פעילות חברתית על מנת להוציא בני נוער ממצבי מצוקה.

פעילותו בשכונה נמשכה עשרות שנים, כשהטורונירים אותם ערך הפכו לשם דבר ברחבי הארץ. ידידו הפעיל החברתי יהודה אלוש ספד לו: ''מאיר בוסקילה היה ינוש קורצ'ק של שכונה ד' באר שבע. הציל נערים מעבריינות באמצעות הכדורגל. מאיר היה יקיר הוותיקן, יקיר העיר באר שבע ויקיר העם היהודי בשם הסוכנות היהודית כפעיל למען עולים מאתיופיה. מאיר אירגן משחקי כדורגל בישראל ובאיטליה בסימן "אלוהים אחד". בחודשי הקייץ הוא אירגן את אליפות הנגב והארץ בקט רגל. היה אמיץ לב,רודף צדק ושלום. כולם כיבדו אותו. כשהייתי מנהל שיקום שכונות באר שבע דרשו ממני לקצץ מהתקציב המיועד לפעילות של בוסקילה. אני כמנהל החלטתי בדיוק אבל ההיפך ומצאתי לנכון להגדיל.... נשמתו עדן!''.

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', כתב הבוקר: ''מותה של אגדה! מאיר בוסקילה, יקיר העיר באר שבע, נפטר הבוקר. מי שהצמיח דורות של שחקני כדורגל, נתן להם את הבמה הראשונה, האמין בהם ושימח אותם. האיש שמזוהה יותר מכל עם מתנ״ס ״נירים״ בצפון ד׳ ומגרשי הכדורגל- ״הליגה של בוסקילה״ (בה זכיתי לשחק גם אני, כנער), אליה הגיעו מכל רחבי הארץ כוכבי כדורגל, בתשוקה גדולה. יוזם טורניר הקט רגל המפורסם במקיף ד׳ והחשוב מכל, אדם טוב, צנוע ומסור, אוהב אדם! מאיר בוסקילה היה מהיסודות החברתיים של העיר שלנו. איש שמפעל חייו היה לעשות טוב, בנתינה ללא גבולות ובאמונה גדולה! אהבתי את בוסקילה מאוד והוא יחסר לי. יחסר לכולנו! יהי זיכרו ברוך!''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load