• 05 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ברק בכר התפטר בכדורגל: רמי הדר ניצח בכדורסל

מאמן הכדורגל המעוטר ביותר בתולדות באר שבע הולך הביתה, למרות שיש לו חוזה לעוד עונה וחצי ונשיאת המועדון מקבלת זאת בשלוות נפש. בכדורסל ניצחון גדול וחשוב להפועל באר שבע באילת 87-92

ברק בכר. מאמן אלוף שלוש פעמים ברצף הולך הביתה באמצע עונה (צילום: באדיבות וסרמיליה)

רגע לפני שהחל משחקה של הפועל באר שבע בכדורסל באילת, נמסרה בשורה חשובה מהכדורגל. ברק בכר המאמן התפטר מאימון הפועל באר שבע! בהודעת המועדון הרשמית נכתב בזו הלשון: "הבוקר פנה ברק בכר לאלונה ברקת והודיע לה שבתום לבטים רבים החליט לסיים את תפקידו בהפועל 'תדיראן' באר שבע. זאת, לאחר ארבע עונות וחצי בהן כיהן כמאמן הקבוצה".

נשיאת מועדון הכדורגל, אלונה ברקת, קיבלה את התפטרותו בשלוות נפש והגיבה: "ברק בכר היה שותף לשלוש אליפויות היסטוריות ול'קמפיינים' אירופאים מרגשים. אני וכל אוהדי הפועל 'תדיראן' באר שבע מוקירים את תרומתו האדירה וחלקו בהתפתחות ועיצוב המועדון כמועדון צמרת".

בכר הוא המאמן המעוטר ביותר בתולדות המועדון ב-61 שנות קיומו, אך ההפסד אמש 0-1 להפועל תל אביב בנתניה, בעקבות יכולת ירודה של הקבוצה, היה בבחינת הקש ששבר את גב הגמל, למרות שלבכר יש חוזה חתום לעוד עונה וחצי וכלל לא בטוח שהיוזמה להפסקת עבודתו באה ממנו...

בכר עצמו אמר בג'נטלמניות: "אחרי ארבע וחצי שנים, אני נפרד מהפועל באר שבע. לא מובן מאליו להשלים תקופה כה ארוכה ברצף כמאמן קבוצת כדורגל. על כך ועל דברים רבים נוספים, ראויים אלונה ברקת ואסי רחמים להערכה רבה.

"זו תקופה שאזכור כל חיי, בזכות האוהדים המדהימים שגם ברגעים קשים נתנו לי את הרוח הגבית, בזכות השחקנים האדירים איתם עבדתי בארבע וחצי השנים הללו, בזכות הצוות שלי בכל השנים הללו, ובזכות כל העובדים הנפלאים במועדון הזה. יחד יצרנו רגעים היסטוריים והצלחנו לקבע בתודעה את הפועל באר שבע כמועדון צמרת לגיטימי בכדורגל שלנו. אלה היו שנים מדהימות ואני מודה על כל רגע ורגע.

"תודה לך באר שבע – העיר, הכדורגל, ובעיקר האנשים- כולכם תישארו בלבי לעד".

טי גיי וויליאמס מלהטט באילת. תומר ירון המנכ''ל צופה בביצועיו (צילום: רז גלילי, באדיבות מנהלת הליגה)​​​​​​​

תודה גם לבאר שבע בכדורסל, על ניצחון גדול וחשוב באילת, ניצחון ליגה חמישי ב-13 משחקים, שנותן לקבוצה אוויר בתחתית. באר שבע כבר לא לפני אחרונה בטבלה, היא הורידה לשם, למקום ה-11 את אילת, שנותרה עם ארבעה ניצחונות בלבד.

אחרי שלושה משחקים מהם נעדר, בשל פציעה, שב הערב לשחק הרכז האמריקאני הקולע טי ג'יי וויליאמס, שהוזנק לחמישייה הראשונה, במקומו של עדי כהן-סבן. שחקן הרכש החדש, עמית שמחון, שבשני משחקיו בקבוצה, בהפסדי הבית מול מכבי תל אביב והפועל ירושלים, קלע הכי הרבה כשחקן מחליף (16 ו-21 נקודות), שוב עלה מן הספסל, אך הפעם נעצר ובקושי קלע.

האדומים מבירת הנגב זכו בכדור הפתיחה ובסל הראשון, אותו קלע טי ג'יי וויליאמס. המקומיים הישוו ל-2-2 במהרה. וויליאמס גם קלע את השלשה הראשונה במשחק והעלה את באר שבע ל-5-7. וויליאמס גם מסר אסיסט לסטיב זאק, דישון באטלר קלע שלשה, ריצת 0-10 שהביאה את הצפוניים ליתרון גדול של 5-14. שלשה של ג'ון פטרוצ'לי הביאה ליתרון דו-ספרתי, 7-17, באמצע הרבע הראשון ומאמן אילת אריק אלפסי לקח פסק זמן.

החניכים של רמי הדר המשיכו בשלהם. הקפטן ספנסר וייס צלף מחוץ לקשת והעלה את באר שבע ליתרון שיא של 13 נקודות, 11-24. עדי כהן-סבן המחליף בשלשה ו-וויליאמס בסל רגיל, 13-30 אדיר לבאר שבע עם סיום הרבע הראשון. 17 נקודות הפרש!

עוד שלשה של כהן-סבן, בפתיחת הרבע השני והפער צמח ל-20 הפרש, 13-33. אילת ניסתה לחזור לתמונה, אבל ג'ון פטרוצ'לי לא נתן לה, שלשה שלו קבעה 20-40. אילת הורידה ל-13, 34-47. הדר לקח פסק זמן, 3:05 דקות להפסקה. הדר גם ביצע חילופים, אבל לא עצר את הסחף, אילת המשיכה להתקרב, 40-47. באטלר עצר את הריצה בשלשה והחזיר לדו-ספרתי, 40-50 לבאר שבע במחצית.

די היה ברור שאילת המקומית תתנפל על באר שבע במחצית השנייה ואכן קלעה ראשונה ברבע השלישי. שוב וויליאמס היה ביכולת נהדרת והחזיר מיד לפער דו-ספרתי וקלע שוב 42-54. אילת לא ויתרה, שוב הורידה ל-8 ושוב וויליאמס החזיר ל-10 במאה אחוזי הצלחה שלו, 48-58 באמצע הרבע השלישי.

התופים של אילת רעמו ללא הפסק, אבל האדומים לא התרגשו מהרעש. באטלר תפר שלשה שלישית והעלה ל-13 'פור'. שלשה מקילומטר של אבי בן שימול המקומי ועוד סל רגיל שלו עם הקרש הורידה ל-8 בלבד. וויליאמס התחיל גם להחטיא ואילת צמצמה ל-5 הפרש בלבד, 63-68 כדקה לסיום הרבע השלישי והדר נטל פסק זמן. באטלר חזר מפסק הזמן היישר לשלשה 65-71 בסיום הרבע השלישי.

אילת החטיאה לא פחות מחמש פעמים בתחילת הרבע הרביעי, אבל באר שבע לא ניצלה זאת. רק אחרי כדקה וחצי, אריק תומפסון דייק פעמיים מקו העונשין והפער צומצם ל-4 נקודות בלבד, 67-71. תומפסון שוב נשלח אל הקו וקלע, רק 2 הבדל, 69-71. פטרוצ'לי נתן קצת אוויר להדר, 69-73. 6:56 דקות לסיום, שיוויון 73. פסק זמן באר שבע.

זאק החזיר את היתרון לאדומים, אבל שלשה של יונתן שולדברנד העניקה יתרון לאילת, 75-78. זאק שוב הגיב, 78-79 לבאר שבע. אילת צלפה, זאק החטיא אחת מקו העונשין, אילת המשיכה בתנופה, 80-83 כשלוש דקות לסיום. זאק בהטבעה הוריד לנקודה, שתי דקות לסיום, וויליאמס יכול היה להשיב את היתרון, אך החטיא.

פטרוצ'לי בשלשה גדולה הישווה ל-87-87, דקה ו-20 לסיום. באר שבע זכתה בכדור חוזר בהגנה, אך וויליאמס החטיא בהתקפה, וייס נלחם, כדור ביניים, כשהחץ של באר שבע, איזה מזל. הדר לקח פסק זמן, 28.2 שניות לסוף. 18.7 שניות לסיום, פטרוצ'לי קלע מקרוב בפולוו בכדור חוזר וגם זכה לעבירה, 87-90 לבאר שבע. תורו של אלפסי לפסק זמן, בפיגור של שלוש נקודות. אילת החטיאה לשלשה, הכדור עבר לרשות באר שבע 6.5 שניות לסוף. כהן-סבן סחט עבירה מהירה וניגש לקו העונשין. הוא קלע את הראשונה וגם את השנייה, 87-92 לבאר שבע באילת. איזה ניצחון.  ​​​​​​​

מאמן באר שבע, רמי הדר: "אני חושב שהיכולת שלנו מבחינה נפשית-מנטאלית להכיל את המהפך שלהם, היכולת שלנו להתגבר על הקושי מרשימה. מהרגע ששמחון הגיע, אנחנו צריכים להסתכל שלב אחד למעלה (לכיוון הפליי אוף העליון). זה ניצחון שאי אפשר שלא להתחשב בו".

עדי כהן-סבן הערב באילת. קלע 10 נקודות (צילום: רז גלילי, באדיבות מנהלת הליגה)​​​​​​​

החמישייה הפותחת של באר שבע וקולעי הנקודות: ג'ון פטרוצ'לי 21 (שלוש שלשות מחמישה ניסיונות, ב-60%) + 7 כ"ח, דישון באטלר 18 (ארבע שלשות משבעה ניסיונות, ב-57%), טי ג'יי וויליאמס 16 (שלשה אחת משלושה ניסיונות, ב-33%), סטיב זאק 14 + 6 כ"ח + 6 אס' + 2 חס', ספנסר וייס 10 (שתי שלשות משבעה ניסיונות, ב-28%) + 4 אס'.

עוד שיחקו וקלעו: עדי כהן-סבן 10 (שתי שלשות משלושה ניסיונות, ב-66%), עמית שמחון 2 (אפס משתיים לשלוש נקודות), בן אייזנהארט 1.

עוד שיחקו ולא קלעו: עמית זיס (7:41 דק'), בן אלטיט (6:56 דק').

לא שיחקו: חן קראווניק, פיליפ הרץ.

לא בסגל: טרנס ווטסון/נאור תמיר (פצוע), איתי בן חמו (בן 17 מהנוער).

שפטו: אלעד לייבוביץ', פיני רימון, ערן שמואל. השקיף: אהוד מרציאנו.

קהל: כ-800 צופים בלבד, באולם בגין באילת, ביום שני 6/1/20 ב-19:00, במסגרת המחזור ה-14 בליגת העל בכדורסל, לעונת 2019/20. זאת, בשידור טלוויזיוני ישיר משולב בערוץ 58.

היסטוריה: ארבעת המפגשים הראשונים בין הקבוצות בליגת העל הוכרעו בניצחון של הקבוצה המארחת: 66-88 ו-52-64 לאילת בבגין, 85-88 ו-87-88 לבאר שבע בקונכייה במשחק בסיבוב הראשון. הערב באר שבע שברה את הסטטיסטיקה וניצחה כאורחת לראשונה.

המשחק הבא: ביום שני הבא, 13/1/20, בשעה 20:30, מול מכבי חיפה, באולם רוממה בחיפה. זאת, במסגרת המחזור ה-15 בליגת העל בכדורסל, בשידור ישיר משולב בערוץ הספורט.

תגובות

End of content

No more pages to load