• 06 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

להרעיד את אירופה: בכר בונה על טרנר לעבור את פיינורד

פיגור 0-3 מהמשחק הראשון בהולנד לא מרתיע את מאמן הפועל באר שבע, שקורא לאוהדים לבוא בהמוניהם. "אנחנו חייבים שהאיצטדיון יהיה מלא ושהקהל יתמוך בנו, כי בלי זה לא נוכל לעשות את זה"

ברק בכר. ''אני באמת חושב שיש סיכוי'' (צילום: בן בודה)

רבים מאוהדי הפועל באר שבע מוותרים על המשחק הערב עם ההולנדים, בהנחה שאין סיכוי ממשי לעבור את פיינורד אחרי הפסד 0-3 ברוטרדאם בשבוע שעבר ולהעפיל לשלב הבתים בליגה האירופית, אבל מאמן הקבוצה ברק בכר משדר שהוא לא מוותר כלל וכלל.

"התוצאה מהמשחק הראשון לא טובה, אבל היא יכולה להיות לטובתנו פה. אנחנו מאמינים ומחדירים לשחקנים שהכל אפשרי. זה כדורגל, זה בטרנר, הכל כאן שונה. ננסה לכבוש שער מוקדם ואם נעשה את זה, אז הכל פתוח. אנחנו מאמינים. מול דינאמו זאגרב (בעונה שעברה) התחלנו עם 0-2 והיינו יכולים לעשות את זה, גם מול סלטיק (לפני שלוש עונות הובלנו 0-2) הראינו שהכל אפשרי והיינו קרובים מאוד".

יחד עם זאת, בכר יודע היטב: "יהיה קשה, מול קבוצה מצוינת שנמצאת בכושר טוב, אבל יש פה חבר'ה שמסוגלים להכל. אנחנו חייבים שהאיצטדיון יהיה מלא ושהקהל יתמוך בנו, כי בלי זה לא נוכל לעשות את זה. אם כל הדברים יתחברו לנו, נוכל להרעיד את כל אירופה. יש רצון לעשות פה משהו מיוחד, הרבה זמן טרנר לא חווה משהו מפתיע. אנחנו רוצים שכל טרנר ירעד".

בכר, כך נראה, פוזל לפן השיווקי, שכן עד אתמול בלילה נמכרו רק כ-7,400 כרטיסים, במחירים יקרים ומופרכים, והצפי הוא שיהיו מקסימום עשרת אלפים צופים, על 16 אלף מושבים, כולל ילדים מבתי ספר לכדורגל משדרות, ממרחבים, חורה, אל קסום ואשכול, שהוזמנו בחינם. המשחק יחל בשעה 20:30 ויועבר כמובן בשידור ישיר בטלוויזיה, אך בערוץ ספורט בתשלום נוסף.

במישור המקצועי, באר שבע תחסר את הקשר-חלוץ ההולנדי שלה נייג'ל האסלביינק, בשל צבירת שלושה כרטיסים צהובים והחלוץ המרכזי בן שהר יוזנק להרכב. בכר: "בהולנד הגענו לשלושה-ארבעה מצבים מצוינים. העניין בהתקפה שלנו הוא ריכוז. נעלה עם הרכב שיכול להגיע למצבים ולכבוש".

המאמן כנראה הגיע לתובנה שהחלוץ הספרדי חוסה אנחל קאריו לא יכול להגיע למצבים ולכבוש ולכן הוציא אותו מהסגל למשחק היום, כשהמשמעות היא ברורה להמשך: הספרדי בדרך החוצה מהקבוצה, אולי לטובתו של החלוץ הברזילאי של הפועל חדרה, לוסיו מריניאו.

בחלק האחורי, "משחק ההגנה שלנו צריך להיות מעולה, כי יש להם התקפה קטלנית". למרות זאת, ייתכן שבכר יציב בהרכבו קשר התקפי על חשבון הגנתי, את חנן ממן או אולי את נאור סבג קדימה בשפיץ הקישור, כדי שיהיה מישהו שיכניס כדורי עומק לניב זריהן ובן שהר. אחד מהשניים, דוד קלטינס או עדן שמיר, יפתח כנראה על ספסל המחליפים. "אנחנו רוצים לעשות הכל כדי להצליח. חד משמעית, לא, אנחנו לא נוותר על המשחק הזה. אני באמת חושב שיש סיכוי ונעלה עם ההרכב הכי חזק כדי לנצח בגדול".

כמה מפתיע שמאמן פיינורד, יאפ סטאם, אינו סותם את הגולל על באר שבע: "הייתי בשני הצדדים של הניסים, זה קורה. הפסדתי גמר עם מילאן אחרי שהובלנו 0-3. אני יודע שאסור לשמוח מוקדם מדי. 0-3 זו תוצאה טובה, אבל נתכונן להסתערות מצד באר שבע. אנחנו רוצים להתרגל למזג האוויר, יהיה חם מאוד, תהיה מעט רוח במגרש, זו אחת הסיבות שבאנו מוקדם לישראל. אנחנו צריכים לשתות, לאכול ולצרוך סוכר, כדי שתהיה לנו מספיק אנרגיה. נצטרך לדעת להתמודד עם זה גם במהלך המשחק, מה שאומר שיהיו רגעים שניתן ליריבה לשלוט בכדור ונצטרך להיות חכמים".

ההגעה המוקדמת של פיינורד לישראל נוצלה היטב על ידי הנהלת הפועל באר שבע לתועלתה בצורה יוצאת מן הכלל. שני מפגשים מקצועיים נערכו בין המועדונים. אתמול התארח הצוות של פיינורד בפנימיית "ביתנו" לנוער בסיכון, אותה מלווה הפועל בשנים האחרונות. אנשי מחלקת הנוער וקשרי הקהילה העניקו סקירה לאורחים מהולנד אודות העשייה.

היום בבוקר נערך אימון משותף של ילדי מחלקת הנוער עם מאמני פיינורד רוטרדם. נשיאת המועדון, אלונה ברקת: "אני שמחה שהמשחקים שלנו באירופה מאפשרים לנו ליצור קשרים עם קבוצות רבות ביבשת, מה שבא לידי ביטוי ביומיים של אנשי פיינורד בישראל. ההולנדים ביקרו בפרויקטים הקהילתיים שלנו והעבירו מספר פעילויות, שאני בטוחה שיוכלו לעזור לנו במחלקת הנוער בהמשך הדרך. זו זכות שלנו ללמוד ולשתף פעולה עם מועדון בעל מסורת כזו מפוארת".

תגובות

End of content

No more pages to load