• 27 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מקדמה משמעותית לקראת קזחסטאן: 0-2 גדול בטרנר על קאיראט

ביום חמישי הבא נדע אם הפועל באר שבע תתקדם לסיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית, אל מול כ-20 אלף אוהדים קזאחים משולהבים. הטקטיקה של ברק בכר פעלה מושלם בדרך לניצחון ביתי חלק

ההרכב הפותח מול קאיראט אלמטי בטרנר. שיחקו אותה (צילום: באדיבות הפועל ''תדיראן'' באר שבע)

מי טסים למשחק החוץ בקזחסטאן בשבוע הבא? ארבע שעות למוסקבה ועוד ארבע שעות לקזחסטאן, ב-2,100 שקלים, כולל כרטיס למשחק הגומלין המסקרן באלמטי, בהתמודדות על העלייה לסיבוב השלישי של המוקדמות בליגה האירופית.

ההופעה הטובה של הפועל באר שבע הערב והתוצאה החיובית מול קאיראט נותנות חשק לאוהדים לעשות מאמץ וללוות את קבוצתם האהובה במסעה.

היות וברק בכר סבר שהיריבה חזקה ובעלת שחקנים התקפיים מסוכנים ושהיא נמצאת בפורמה בליגה שלה, החליט "לצמצם פערים" באמצעים טקטיים. היעד הראשוני של מאמן באר שבע הערב היה לא לספוג שער חוץ מבחינת קאיראט ולפיכך הציב הרכב מעובה בשחקנים הגנתיים, בקישור גרזני, ללא שחקן יצירתי וללא חלוץ מרכזי טבעי. היעד המשני היה לנסות לעקוץ בגול אחד או שניים בהתקפת מעבר מהירה, כדי ליצור יתרון למשחק הגומלין. בשני היעדים המקצועיים בכר עמד בצורה מושלמת.

היעד השלישי, למלא את האיצטדיון, לא הושג והיה חסר סיכוי מלכתחילה, בעיקר לנוכח העובדה שכ-12 אלף בעלי מנויים היו מנועים מליהכנס עם מנויים והצטרכו לרכוש כרטיסים במחירים לא זולים. גם כניסתם בחינם של 100 תושבים מהעיירה חורה לא הספיקה כדי לפתוח את היציע הצפוני שנותר סגור ושומם. למעשה, חצי איצטדיון היה ריק.

כיאה להרכב ההגנתי, באר שבע נסוגה לאחור מהשנייה הראשונה ואיפשרה לצהובים מקזחסטאן, עם שישה שחקני נבחרת לאומית בשורותיהם, להחזיק בכדור, להכתיב את הקצב וליזום. הקזחים יצרו קרנות, אך לא סיכנו ממשית.

מנגד, בדקה השמינית, לואיי טאהא עלה גבוה וחטף כדור באגף ימין. טאהא העביר ל"חלוץ" נייג'ל האסלביינק, שניסה להגביה ברחבה והכדור ניתז בידו של שחקן הגנה. השופט הספרדי, שהיה קרוב לאירוע, פסק מיד פנדל.

דקה 9, 0-1 לבאר שבע מפנדל של רמזי ספורי. נושא הספרה 11 על גבו בעט בביטחון רב שטוח לפינה השמאלית, שוער נבחרת קזחסטאן נזרק לצד השני, שער מוקדם.

רמזי ספורי הערב. כבש מהנקודה הלבנה בביטחון (צילום: באדיבות הפועל ''תדיראן'' באר שבע)​​​​​​​

בדקה ה-17 מהלך נדיר ולא אופייני של באר שבע. המגן השמאלי שון גולדברג מסר רוחב בהתקפה למגן הימני בן ביטון והקפטן החדש ירה מכ-22 מטרים קו ישיר כדור אדיר לכיוון הרשת הגבוהה, שנהדף לקרן ע"י השוער בזינוק אקרובטי.

בדקה ה-20 עוד הזדמנות טובה מאוד לאדומים. האסלביינק מצא היטב את ג'ימי מארין ברחבה. הקוסטה ריקני בעט חזק, אך למרכז השער והשוער הדף.

משחק לחימה למופת, נחישות, שאפתנות ונמרצות של השחקנים של באר שבע, הביכו את הקזאחים המבולבלים שלא מורגלים לרמת אגרסיביות שכזו. זה גרם לאוהדים לצאת מגדרם ולעודד בקולי קולות, אך הקבוצה לא השכילה לנצל זאת לכיבוש שער שני, אליו הייתה קרובה. מארין שוב בעט חזק ושוב השוער לקח.

בדקה ה-29 באר שבע כמעט שהסתבכה. מרוואן קבאהא טעה לחשוב שהוא שחקן טכני והוביל כדור באזור מסוכן. הוא איבד, רדף וביצע עבירה מאחור, בגינה ספג כרטיס צהוב מוצדק. מהמצב הנייח יצרה הקבוצה האורחת מצב הבקעה קורץ, שבמזל חמק החוצה ליד הקורה.

מרוואן קבאהא מוביל כדור מול קאיראט בטרנר. טעה לחשוב שהוא טכני (צילום: באדיבות הפועל ''תדיראן'' באר שבע)​​​​​​​

כמו בדקות הראשונות של המשחק, כך גם בדקות הראשונות של המחצית השנייה, הקזאחים תקפו, אבל החמיצו בשלומיאליות מול השער. בהמשך, שוב באר שבע השתחררה ויצאה קדימה. בדקה ה-53 ערך ברק חילוף. הוא הוציא את רמזי ספורי והכניס את החלוץ המרכזי בן שהר. האסלביינק ירד מדרגה אחת לאחור.

החילוף הזה שינה מערך, גרם לבלבול, הקזאחים מצאו שטחים נרחבים נדירים, פיתחו התקפות מתפרצות, אך למזלה של באר שבע כשלו בפעולה האחרונה. בדקה ה-60 היה זה השוער הליטאי ארנסטס שטקוס, שהציל מבעיטה חזקה. וכשמחמיצים הרבה, סופגים בצד השני.

דקה 63, 0-2 לבאר שבע. הקפטן בן ביטון הרים נפלא מימין, עדן שמיר הסתנן בין הבלמים ונגח היטב לפינה הימנית הגבוהה ופנימה. השוער נותר חסר אונים. עד הגול, שמיר כלל לא הורגש במגרש.

המאמן הקזאחי הצעיר (בן 31) ערך מיד שני חילופים והחליף בין זרים ולמעשה ויתר על מרכז השדה לטובת ההתקפה. התפתח משחק של מעברים, של התקפות מהירות מצד לצד וכמו שבאר שבע יכולה הייתה לספוג שער מצמק, כך היא יכולה הייתה להבקיע את השלישי, אך החמיצה ממצבים טובים.

בדקה ה-78 בכר רענן את ההתקפה בניב זריהן, במקומו של האסלביינק. שתי דקות אחר כך, מארין חטף כדור למגן עייף, דהר לרחבה ומול השוער בזווית אלכסונית קשה, ניסה פאס חלש לפינה הרחוקה, אך לא היה מדוייק והשוער הדף ברגלו.

בדקה ה-87 סיים בכר את מכסת החילופים, עם נאור סבג במקום דוד קלטינס, שהתעייף. שניות אחר כך, סבג מסר לעומק ממרכז המגרש להתקפה לבן שהר, שנעצר ואיבד הזדמנות מול הגנה דלילה.

בתוך שלוש דקות תוספת זמן הצהובים הבקיעו מקרוב, בעקבות קרן, אך השופט הספרדי קלט נגיעת יד בהתרוממות לכדור ופסל את שער החוץ הכל כך קריטי. הקהל הגיב בשירה אדירה: "באר שבע, באר שבע"!

ניצחון ביתי חלק של 0-2 הוא תוצאה טובה, בפעם ראשונה בהיסטוריה שבאר שבע פגשה יריבה מקזחסטאן. בפעם השנייה, בקזחסטאן בשבוע הבא, יחכו לבאר שבע קרוב ל-20 אלף אוהדים משולהבים.

יש לציין, שהמנצחת מבין השתיים, בתום שני מפגשים, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית, את המנצחת מבין הקבוצות איי.אף.קיי נורוקופינג משבדיה או אף.קיי לייפאיה מלטביה. המשחק הראשון יהיה בחוץ ביום חמישי 8/8 ומשחק הגומלין יתקיים שבוע אחר כך בבית.

הרכב הפועל באר שבע וציונים של ברנז'ה: ארנסטס שטקוס 6; בן ביטון 7, מיגל ויטור 6, לואיי טאהא 5.5, שון גולדברג 6; עדן שמיר 5.5, דוד קלטינס 5.5 (נאור סבג-87), מרוואן קבאהא 5.5; ג'ימי מארין 5.5, ניייג’ל האסלביינק 7 (ניב זריהן-78), רמזי ספורי 6 (בן שהר-5.5-53).

על ספסל המחליפים: אוהד לויטה; עמית ביטון, אורן ביטון; חוסה אנחל קאריליו.

לא בסגל: גל נבון; אור דדיה, שיר צדק; תומר יוספי, גל לוי, ראשיר פרקינס, נתי אסקיאס, חנן ממן (פצוע).

שפט: ריקארדו דה בורגוס מספרד, ביום חמישי 25/7/19, ב-20:30.

כרטיסים צהובים לבאר שבע: מרוואן קבאהא (28), עדן שמיר (42), מיגל ויטור (48), ג'ימי מארין (69).

קהל: 8,375 צופים בלבד (במכירת כרטיסים), מהם רק כ-25 אוהדים מקזחסטאן, באיצטדיון טוטו-טרנר בבאר שבע.

המשחק הבא: ביום חמישי הבא, 1/8/19 בקזחסטאן (כבר ב-17:30 שעון ישראל), באיצטדיון סנטראל בעל 23 אלף מקומות ישיבה, בעיר אלמטי, מול קבוצת קאיראט, בגומלין הסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית.

תגובות

End of content

No more pages to load