• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הפועל באר שבע-אתלטיקו מדריד-אשל הנשיא: פנימיית כדורגל בכפר

מרכז מצויינות לכדורגל לצעירים ייפתח בשנת הלימודים הקרובה. אליניב ברדה ושלושה אנשי מקצוע מספרד מובילים את המיזם. אלונה ברקת: ''אנחנו כאן ליצור שורשים שיהיו נטועים חזק בקרקע כדי שיצמיחו פירות בעתיד"

חוויאר וידאלס, חואן קורונל ופרננדו לופז. הצוות המוביל של אתלטיקו מדריד עובד בבאר שבע (צילום: באדיבות אבי רן)

12 שנים אחרי שמנהל מחלקת הנוער של הפועל באר שבע בעידן אלונה ברקת, עדי טוקר, עזב על רקע חוסר הענות בהקמת אקדמיית כדורגל בכפר הנוער אשל הנשיא, משיק המועדון פרויקט מצוינות יומרני באשל הנשיא, בשיתוף מועדון הצמרת הספרדי אתלטיקו מדריד.

בשנת הלימודים הקרובה ייקלטו בפנימייה כתריסר שחקנים (בגילאי 18-12, לא כולם מבאר שבע) אשר יומלצו ע"י מערך הסקאוטינג של המועדון, בראשותו של כוכב העבר אליניב ברדה, ובתיאום עם כפר הנוער.

יהיו אלה שחקנים בעלי פוטנציאל להתפתח באופן מקצועי והמעטפת שהם יקבלו, הן מהפנימייה והן מהמועדון, תלווה אותם בשלבי ההתפתחות והבגרות שלהם. מרבית ילדי הפרויקט יגיעו מאזור הדרום, אך המיזם פתוח לילדים אשר יאותרו מכל רחבי ישראל.

החניכים ייקלטו בשנה הראשונה במסגרת השכבות הקיימות בתיכון אשל הנשיא ובהמשך ייפתח מבנה רב-שכבתי. כמו כן, יוקם בכפר מגרש כדורגל וחדר כושר. לחניכים תותאם מערכת לימודים ייחודית בהתאם לצרכים שלהם ככדורגלנים. בנוסף, ייקחו השחקנים חלק בחיי הפנימייה השוטפים.

שילוב מחלקת הנוער הקיימת של המועדון עם כפר הנוער אשל הנשיא, תאפשר מתן מעטפת כוללת לילדים באקדמיה, ובה תוספת יחידות אימון לאורך השבוע, שילוב בקבוצות המחלקה וסגל ה"יהלום". הילדים יקבלו מעטפת אקדמית מיטבית (שילוב של חקלאות וביולוגיה בהיקף של חמש יחידות לימוד כל אחת, שיפור הישגי הלומדים על ידי העלאת אחוז הזכאות לבגרות ואחוז המצוינים, טיפוח וחינוך ערכי בדגש על ערכים, סולידאריות חברתית, נתינה ומעורבות) ויהנו ממסלול לימודים מותאם להתפתחותם ככדורגלנים מצטיינים. הילדים יקבלו תגבורי לימוד אישיים ויהנו מחיי קהילה עשירים ומעניינים.

סדר יום לדוגמה: השכמה כבר בשש בבוקר, אימון בוקר משש וחצי עד שבע וחצי, ארוחת בוקר בשמונה. משמונה וחצי עד אחת, לימודים על פי מערכת. משתיים עד שלוש וחצי – תגבור לימודי. בשלוש וחצי יציאה לאימון בבאר שבע. בשבע ארוחת ערב באשל הנשיא, בשמונה בערב פעילות חברתית/לימודית, בתשע וחצי ארוחת לילה, בעשר כיבוי אורות ושינה.

הצעד המשמעותי הזה של נשיאת המועדון, אלונה ברקת, הוא בעצם אמירה לשנים רבות, לעשייה לעוד עשור לפחות. ברקת: "אנחנו כאן כדי לשנות תהליכים בצורה עמוקה ויסודית, להשקיע מן היסוד, ליצור שורשים שיהיו נטועים חזק בקרקע כדי שיצמיחו בעתיד פירות טובים. אחד הערכים המובילים של הפועל 'תדיראן' באר שבע הוא ערך השיוויון. היום, אנחנו לוקחים את זה צעד קדימה ויוצאים לדרך עם פרויקט המצוינות לכדורגל HBS-ATM-אשל הנשיא.

"הפרויקט החשוב מגלם בתוכו את ה-DNA של המועדון ואת כל תפיסת ה'אני מאמין' שלנו. הוא מאפשר לתת לכל ילד אפשרות להצליח, עם מעטפת תומכת ומלאה, כך שיוכל להתרכז במימוש הפוטנציאל שלו להצלחה בכדורגל. זה אומר להיות מעורב בחייו, להקנות לו ערכים, להיות אחראי לתהליך הלמידה שלו בבית הספר ולתת לו את כל הכלים, כדי להגיע לרמה המקצועית הגבוהה ביותר".

בראייה כוללנית יותר, מדגישה ברקת: "הפרויקט המבורך הוא עליית מדרגה בחיבור שלנו עם אתלטיקו מדריד, שהוא חיבור ערכי בין שני מועדונים עם תפיסת עולם משותפת. האקדמיה, שפתוחה לכל הילדים באשר הם, תאפשר ללמוד מהמודל המוצלח של קבוצת הפאר – מודל שהוכיח ומוכיח את עצמו ומחלקת נוער שמצמיחה כישרונות ברמה האירופית. אני מודה לעידן עופר, על האמון והצעידה המשותפת, הראייה האסטרטגית והחשיבה לטווח הארוך. הידע העצום שאנו מקבלים מאתלטיקו מדריד הוא רווח של כולנו".

אליניב ברדה ואנשי מקצוע ספרדים בישיבה השבוע. ''בשורה גדולה'' (צילום: באדיבות הפועל ''תדיראן'' באר שבע)​​​​​​​

את המיזם הזה מובילים ומלווים שלושה אנשי מקצוע בכירים מבירת ספרד, אשר נמצאים בימים אלה בבירת הנגב: חוויאר וידאלס - המנהל המקצועי של מחלקת הנוער באתלטיקו מדריד, האחראי על 76 קבוצות ו-1,500 שחקנים צעירים, חואן קורונל - ראש המערכת החינוכית והקורדינאטיבית של אתלטיקו מדריד שמדגיש את חשיבות הקניית הערכים לשחקנים ופרננדו לופז - אחראי קשרי החוץ של אתלטיקו מדריד.

"אנחנו מרגישים כאן כמו בבית, מקבלים יחס חם", הם מודים השבוע בישיבה מיוחדת עם עיתונאים מקומיים ב'בית האדום'. "באנו לעבוד ולתת את הטוב ביותר שלנו על המגרש. אנחנו רוצים ששחקנים מהאקדמיה יעלו לבסוף לקבוצה הראשונה, כמו שאנחנו עושים באתלטיקו מדריד", הם מציבים את המטרה.

המנהל המקצועי הוותיק, חוויאר וידאלס, יורד לפרטים: "אנחנו מחפשים 'טאלנטים', כישרונות גדולים, בכל ההיבטים של המשחק ולבנות סביב זה, כדי לקטוף פירות. זה לא פשוט להוציא ילדים מבתיהם, מחייהם הרגילים, לפנימייה, שבה ניתן להם הכל – ערכים לחיים ולא רק לכדורגל. אנחנו קודם כל עוסקים באנשים ורק אחר כך בשחקנים".

וידאלס מבהיר, כדי שלא יהיו נפילות בדרך בין הנוער לבוגרים: "האקדמיה תעבוד בשיתוף פעולה מלא עם הקבוצה הבוגרת, על מנת לקדם שחקנים מהנוער לקבוצה הראשונה. כמו שבאתלטיקו בסגל הבוגרים יש שמונה שחקני נוער, ככה צריך להיות בבאר שבע. אני מתכוון להעביר את התורה למאמנים המקומיים, כדי שהם ייפתחו את השחקנים לעשרות שנים".

אליניב ברדה, שמרכז את הפרוייקט מטעם המועדון, מסכם: "המאמנים שנמצאים איתנו מחוייבים אלינו בצורה מלאה. זו בשורה גדולה, לא רק להפועל באר שבע, אלא לכל הכדורגל הישראלי. ילדים יש פה, כישרונות יש פה ובשיטות האימון של אתלטיקו נרצה למקסם את היכולות שלנו, באימונים ברמה גבוהה מאוד, בקצבים מהירים. אפשר לעשות הרבה מאוד דברים יפים. זה תהליך שלוקח זמן, לא לצפות לשינוי בטווח המיידי".

אימון נוער בשיטה ספרדית. ''קצבים מהירים ברמה גבוהה מאוד'' (צילום: באדיבות הפועל ''תדיראן'' באר שבע)​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load