• 30 נובמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ניצחון שלישי רצוף, מקום רביעי: באר שבע מתקדמת

הפועל באר שבע לא התחשבה בשרון מימר והפועל חיפה וסייעה לניסו אביטן והפועל חדרה. 0-1 משער עשירי של בן שהר ובאר שבע עקפה את בני יהודה בטבלה. לקינוח, בסיום, חנן ממן קבע 0-2 בבעיטת המשך מפנדל

מאור מליקסון מוכשל מול הפועל חיפה ולא בפעם הראשונה. בישל נהדר לבן שהר (צילום: באדיבות הפועל ''תדיראן'' באר שבע)

ניצחון שלישי ברציפות של הפועל באר שבע, לראשונה העונה, עשירי בסך הכל ב-25 משחקים, העלה את הקבוצה למקום הרביעי בליגת העל, מחזור לסיום ליגת העל הסדירה, נקודה מעל בני יהודה תל אביב ו-25 נקודות פחות ממכבי תל אביב שבמקום הראשון.

הפועל באר שבע הבטיחה את מקומה הטבעי בפליי אוף העליון עוד לפני המשחק מול הפועל חיפה בטרנר, בזכות המאמן הבאר-שבעי של הפועל חדרה, ניסו אביטן, שהפסיד אמש לרעננה. באר שבע עזרה הלילה לניסו, מאמן הנוער לשעבר שלה, והשאירה את חדרה במקום השישי.  

מאמן באר שבע, ברק בכר, ערך שני שינויים בהרכב. במקום הבלם לואיי טאהא שנעדר בשל צבירת כרטיסים צהובים, חאתם עבדאל חמיד הצטרף לשיר צדק, כך שאורן ביטון שב לעמדת המגן השמאלי. במקום נייג'ל האסלביינק המאכזב בהתקפה, חזר להרכב הקפטן מאור מליקסון, לצדם של ניב זריהן ובן שהר.

בעמדת השוער לא היה שינוי. אוהד לויטה עמד בין הקורות, אריאל הרוש ישב על הספסל. בקישור האחורי שוב הועדף ג'ון הוגו הניגרי על פני קווין טאפוקו הצרפתי. מרוואן קבאהא הישראלי, שהחלים ממחלה, שיחק לפני אריק סאבו הסלובקי. חנן ממן היה על תקן עושה המשחק. הקשר ההתקפי חן עזרא לא נכלל בסגל, בגלל שבר בשורש כף היד.

הפועל באר שבע באדום-לבן פתחה את המשחק לכיוון השער הצפוני בסגנון התקפי, עם ארבעה שחקנים קדמיים. גם הבלם המהיר, חאתם עבדאל חמיד, עלה למעלה ואף איים על השער של ארנסטס שטקוס בבעיטה חזקה.

אחרי הרבה זמן, באר שבע הראתה ניצוצות של אלופה. היא שטפה את המגרש בקצב גבוה, תקפה פעם אחר פעם וביטלה את הפועל חיפה היומרנית, שבקושי החזיקה בכדור ולא סיכנה בכלל את השער של אוהד לויטה ב-30 הדקות הראשונות של ההתמודדות.

רק בדקה ה-33 חיפה יצרה מצב ראשון. כדור נחטף לחנן ממן במהלך התקפה, השחורים יצאו קדימה למתפרצת אל מול הגנה מדוללת, שבסיומה החמיץ מקרוב גילי ורמוט הוותיק.

גם בדקה ה-44 באר שבע הייתה קרובה לספוג. כולם היו למעלה בעוד קרן, הכדור ברח לבן ביטון ומתפרצת מהירה הסתיימה בנגיחה מעל השער החשוף, בעקבות יציאה לא טובה של לויטה.

0-0 במחצית, בעיקר כי לבאר שבע חסר מחץ בהתקפה. 1-7 בקרנות והגנה אורחת מבולבלת לא הועילו לקבוצה הביתית להבקיע אפילו פעם אחת ב-45 הדקות הראשונות, למרות ששלטה בכדור 63% מהזמן.

את המחצית השנייה חיפה פתחה טוב יותר, אל מול אוהדיה שהתעוררו. בדקה ה-55 לויטה התעופף והדף לקרן בעיטה מסובבת של ורמוט. דקה אחר כך, בן ביטון הכניס כדור עומק שטוח ומעניין לרחבה, שרק אם מישהו היה נוגע בו היה חודר לרשת ולא יוצא החוצה.

בדקה ה-59 נרשם המצב הטוב ביותר של באר שבע. ניב זריהן הקשית בעדינות מימין לצד השני של הרחבה, מאור מליקסון החופשי נגח משלושה מטרים בעוצמה תוך כדי נפילה, שטקוס הדף מהקו באינסטינקט מרשים.

החילוף הראשון במשחק היה של שרון מימר, מאמן חיפה. גילי ורמוט יצא ובמקומו נכנס מתן חוזז, בדקה ה-63.

דקה 65, 0-1 לבאר שבע. חיפה הפקירה את ההגנה ומליקסון הוביל מתפרצת ארוכה דרך האמצע, עד אשר מסר מושלם שמאלה לבן שהר, שבנגיעה אחת ברגל שמאל עם הפאס שיגר את הכדור לרשת. שערו העשירי בליגה, עונה רביעית ברציפות שהוא כובש בדו-ספרתי.

מאמן באר שבע, ברק בכר, לא חיכה הרבה זמן וביצע חילוף הגנתי, אל מול המגמה ההתקפית שעתידה הייתה לבוא מצדו של מימר. ניב זריהן הוחלף באריק סאבו, שכבר כעבור שניות ספג כרטיס צהוב. שבע דקות אחר כך, בדקה ה-75, נכנס תומר יוספי הצעיר במקומו של מרוואן קבאהא.

באר שבע נלחצה לשערה, שחקניה ביצעו עבירות מיותרות סמוך לרחבה וספגו כרטיסים צהובים, הקהל שרק בוז, אבל חיפה לא השכילה להבקיע.

בדקה האחרונה של תוספת הזמן, 94, נפסקה בעיטת עונשין מ-11 מטרים לזכות באר שבע, בתום התקפה מתפרצת שהוביל אריק סאבו ושפגעה ביד של שחקן הגנה ברחבה.

דקה 90/6, 0-2. ממן לא רצה לתת לבן שהר לבעוט (לא יפה) ו"נענש" בהחמצת פנדל אל מול שטקוס שהדף. את הכדור החוזר הוא בעט בקשת למשקוף ופנימה מבלי שהכדור נגע ברשת.

חנן ממן מול קבוצת נעוריו הפועל חיפה. לא רצה לתת לבן שהר את הפנדל והחמיץ (צילום: באדיבות הפועל ''תדיראן'' באר שבע)​​​​​​​

סוף סוף, אחרי שמונה משחקי ליגה רצופים שבהם ספגה, באר שבע שמרה על שער נקי, רק פעם שנייה ב-18 המחזורים האחרונים. מנגד, הפועל חיפה סופרת שישה משחקים רצופים ללא ניצחון.

12 קבוצות בליגת העל מעולם לא ניצחו בטרנר בליגה והפועל חיפה לא ניצחה בבאר שבע עוד מימי וסרמיל העליזים. ניצחון החוץ האחרון של האדומים מהכרמל היה לפני שמונה שנים, ב-5/3/2011. אז עדן בן בסט (היום בבאר שבע) ואמיר אבו ניל קבעו 0-2. בכללית, הפועל חיפה לא ניצחה את הפועל באר שבע בליגת העל במשך שבע שנים, מ-24/3/2012, 1-2 בקריית אליעזר. חנן ממן, היום קשר באר שבע, כבש אז עבור המנצחת.

הרכב באר שבע וציונים של ברנז'ה: אוהד לויטה 6; בן ביטון 6.5, חאתם עבדאל חמיד 7, שיר צדק 5.5, אורן ביטון 6; ג'ון הוגו 6.5, מרוואן קבאהא 6 (תומר יוספי-75), חנן ממן 5.5; ניב זריהן 5.5 (אריק סאבו-68), בן שהר 6, מאור מליקסון 7 (נייג'ל האסלביינק-85).

על ספסל המחליפים: אריאל הרוש; מתן אוחיון; קווין טאפוקו; עדן בן בסט.

לא בסגל: עמית קרן; לואיי טאהא (מוצהב), מיגל ויטור (פצוע), דור אלו, בן תורג'מן; חן עזרא (פצוע), מיכאל אוחנה (פצוע).

שופט ראשי: גל לייבוביץ'. קוונים: עידן ברנשטיין, מתי יעקובוב. שופטי רחבה: דניאל בר נתן, אלי חכמון. שופט ספסלים: רמי בן יצחק.

כרטיסים צהובים לבאר שבע: אורן ביטון (35(, אריק סאבו (69), תומר יוספי (82), שיר צדק (84).

קהל: 13,139 צופים באיצטדיון טרנר בבאר שבע, מהם כ-1,000 אוהדים אדומים-שחורים של חיפה, ביציע הצפון-מזרחי, במסגרת המחזור ה-25 והלפני אחרון של ליגת העל לעונת 2018/19.

טקסים לפני המשחק: הוקרה לשני אוהדי הקבוצה שנפטרו לא מכבר - שמעיה מימון ומוטי אבוטבול ז"ל. יהי זכרם ברוך. אגב, היום הלך לעולמו ונטמן יצחק בוקובזה, הידוע כבוקי דגן, אשר שימש מנהל מחלקת הנוער בשנות ה-90'. בן 73 היה במותו.

המשחק הבא: בחוץ מול בני סכנין, באיצטדיון דוחא, במסגרת המחזור ה-26 והאחרון בליגת העל הסדירה לעונת 2018/19.

תגובות

End of content

No more pages to load