• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

העולם השתגע או שאני דפוק?

בן בודה בטור אישי מתייחס לשריקות הבוז שנשרקו לעברו של ברק בכר במהלך המשחק אמש.

שריקת הסיום באצטדיון טרנר נשמעת ואני כבר בדרכי לעבר עמדת השידור של רדיו דרום. אחד האוהדים עוצר אותי בדרך; "שמעת את שריקות הבוז לברק בכר בחילוף?", הוא שואל אותי.  "איזה שטויות אתה מדבר, שרקו בוז לצחי גיגי כי העביר זמן בבעיטת החמש", עניתי.

מתנער מהשטויות ומגיע לשידור, במהלך התכנית, גדעון אסולין הפרשן בפאנל מעלה בדיוק את נושא שריקות הבוז לברק בכר. האם זה יכול להיות? סירבתי להאמין, ושוב; "שרקו בוז לצחי גיגי", אמרתי. מגיע הביתה, ומתחיל לדפדף ברשת וקורא את התגובות ממסיבת העיתונאים והכותרות בתקשורת. כבר אי אפשר להתעלם, זה אמיתי. אוהדי הפועל באר שבע שרקו בוז לברק בכר במהלך המשחק הכי טוב של הקבוצה העונה, ובזמן שהקבוצה מובילה 3:1 באצטדיון טרנר. העולם השתגע או שאני דפוק?

הפועל באר שבע פתחה את העונה בצורה מאכזבת מאוד, מה שלא השאיר פרשן אחד מאוהדי הקבוצה ללא מילים. הרשת הופצה בביקורות וטענות, אבל מי האמין שזה יפרוץ את גבולות הרשת האינטרנטית? לא רק שזה פרץ, זה הגיע לטרנר, למקום הכי קדוש של הפועל באר שבע, לבית, למבצר. שלוש אליפויות ראינו כאן, שמחה, דמעות של אושר, וברק בכר על הכתפיים. כנראה שיש כאלה ששכחו מה ברק עשה בשנים האחרונות בהפועל באר שבע. כשטוב הוא מלך, וכשלא הולך הוא כבר לא מבין כלום. יש כאלה שיחשבו שזה הגיוני, אבל לא כשהפועל באר שבע מובילה ושולטת במשחק. אין מקום לשריקות בוז לעבר המאמן ואין לזה שום הצדקה. אל תחזירו אותנו עשר שנים אחורה, אנחנו כבר לא שם.  

הכוח הגדול של הפועל באר שבע באצטדיון טרנר זה כוח האחדות, קהל, קבוצה, מאמן והנהלה, כשכולם ביחד, אגרוף אחד, קבוצות נרתעות ונכנסות להלם. זה סוד הקסם, וזה מה שקרה למכבי פתח תקווה בשלושים הדקות הראשונות. הם אמנם הובילו 1:0 כבר מהדקה השנייה, ואנחנו הוספנו החמצת פנדל שבכלל נתנה להם יתרון מנטלי, אבל אז הקהל נכנס לתמונה ודחף כמו מטורף, הבחורים באדום החזירו את הכדור למרכז המגרש וכאילו יצאו מלוע של תותח. היה להם אש בעיניים והם באו במטרה לכבוש את השער של גיגי, ואף אחד לא יעצור אותם בדרך. שילוב של דחיפה של קהל, שחקנים ואנרגיות של מאמן.

לפני כמעט שנה, בטור אחר שכתבתי, הוספתי את מפת התפקידים של כל מי שעוטף את הפועל באר שבע.

קהל – לעודד, לתמוך, לחבק ולהטריף.

הנהלה – להתפעל ולהוביל את המועדון לצמרת הכדורגל הישראלי.

מאמן – להביא לכר הדשא קבוצה מקצוענית ולוחמת.

שחקנים – 'לקרוע' את הדשא ולשחק בשביל האוהדים.

כל אחד צריך לעשות את התפקיד שלו, ברגע שמתערבים אחד לשני בתפקידים זה כבר לא בריא וזה מתכון לכישלון.

לא משנה מה יקרה עם הפועל באר שבע העונה, ולא חשוב מה ברק בכר יעשה במהלך משחק כזה או אחר, אין שום סיבה שאוהדי הקבוצה, שצריכים לתת גב ודחיפה למועדון, יחבלו בו וישרקו בוז למאמן שלהם במהלך משחק. תחשבו איך זה נראה מבחוץ ואיך זה משפיע על הקבוצה היריבה, זה סדק שאפשר לנצל.  זה פוגע בו, פוגע בהתנהלות מול שחקנים, והופך כל נושא מקצועי למסובך הרבה יותר. תיקחו אחריות על עצמכם ותעשו מה שמצופה מאוהדים, לעודד ולתמוך בכל מצב, בכל זמן ובכל מזג אוויר.

הקהל הכי טוב בארץ יושב בדרום, החיבוק והחום שלו הביא לכאן 3 אליפויות. זה לא הזמן להרוס.

תגובות

End of content

No more pages to load