• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

טור דעה |הפועל באר שבע חייבת להתחבר בכדי להצליח

הפועל באר שבע של שלושת העונות האחרונות הייתה קבוצה מנצחת. רק קבוצה, ולא אוסף של שחקנים איכותיים תוכל לזכות באליפות רביעית.

מאז שברק בכר הגיע להפועל באר שבע הוא ידע לחבר תכליד של קבוצה שבה השלם תמיד היה גדול יותר מסך חלקיו. למרות שבהפועל באר שבע של השנים האחרונות שיחקו סופרסטארים מהגדולים של הכדורגל הישראלי, בצוות המקצועי עבדו מסביב לשעון בכדי שהחשיבה של אותם כוכבים תוביל אותם להצלחה קבוצתית ולא אישית. כך טוני, שהר, בוזגלו, מליקסון וברדה הובילו חוד אימתני, כך חוליית ההגנה תפקדה מעולה, והקישור היה חלק עיקרי מהמשחק. כל שחקן עשה התקפה, הגנה, חילץ וחילק כדורים במרכז המגרש. השחקנים עשו מעבר למה שנדרש מהם, וזה ככל הנראה היה תוצר של רעב. לא היה כוכב אחד שעליו נבנתה קבוצה שלמה. כל שחקן תרם את חלקו למען הקבוצה, שידעה להתמודד עם חסרונות של שחקני מפתח ובכל זאת להתגבר על המכשולים ולהשיג תארים. הדוגמא הכי טובה לכך מגיעה מהמשחקים הישירים בקרב על התואר נגד מכבי תל אביב. אפשר לספור על יד אחת את כמות המשחקים שהקבוצה הגיעה אליהם בסגל מלא, ובכל זאת המאזן בשנים האחרונות נוטה לטובת האדומים. לא כוכב, לא עילוי ולא שחקן יחיד יוכל להוביל את באר שבע להצלחות. רק כקבוצה וכמקשה אחת, ורק ביחד האליפות הרביעית תגיע שוב לדרום. 


את העונה האחרונה אתם בוודאי זוכרים היטב. הפועל באר שבע הייתה רחוקה מלהרשים, ובצוות המקצועי חיפשו תמיד את השפנים שיוכלו לשלוף מהכובע בכדי להעיר את הקבוצה שנראתה כבויה. כבר אז נדלקו הנורות האדומות של אנשי הצוות המקצועי שידעו שלמרות ההצלחה והשגת האליפות השלישית, יש המון דברים שצריך לתקן לקראת ההמשך והפתרונות הנקודתיים שמצאו בזמנים ההם לא יוכלו להחזיק מעמד לאורך זמן. בקיץ האחרון נעשו לא מעט שינויים וכמובן, כמו שכולנו ראינו, גם לא מעט טעויות. הפועל באר שבע נפרדה משחקני מפתח משמעותיים והתחדשה בשחקנים רעננים ואיכותיים לא פחות מאלה שעזבו כשהמטרה הייתה לחדש, לרענן, ולהמציא את הרעב שיוביל את המועדון להצלחות. לא בטווח המיידי, אלא בטווח הרחוק. הפועל באר שבע עברה בנייה מחודשת לאחר שכבר החלה עונת המשחקים. הסיכוי להצליח לאחר כל השינויים הללו בטווח הקצר הוא לא ממש גבוה, למרות שהבסיס די טוב, מקבץ שחקנים לא יוכלו להפוך לקבוצה בלילה אחד. עם ההדחה מאירופה והצליעה בפתיחת הליגה, הפועל באר שבע לא חטפה גל לפנים, היא קיבלה צונאמי שגרם לאנשי המערכת הניהולית להבין שהם טעו. כשהם הבינו זאת, הם לא ויתרו על העונה הנוכחית ובעלת הבית, אלונה ברקת הכניסה יד עמוק לכיס והנחיתה כאן שחקנים במחירים מופרכים כדי לאותת לכולם ולהבהיר שהפועל באר שבע כאן בכדי להילחם. היא תתמודד על האליפות עד לשריקה האחרונה והיא לא מתכוונת לעצור בשום דרך. אלונה ברקת, אסי רחמים וברק בכר שהוכיחו את עצמם כמשולש הכי חזק בליגת העל, הוציאו את הארטילריה הכי כבדה וירו לכל הכיוונים. אחרי שהשיגו את השחקנים הכי איכותיים שמצאו בליגה, נותר לבכר להרכיב מהם ומהשלד הקיים את התלכיד שיוביל את הפועל באר שבע להצלחה. אמנם זה לא טרוויאלי לבנות תלכיד במחזור הרביעי של הליגה, כי בדרך כלל עושים זאת ביולי-אוגוסט, אבל עדיף מאוחר מאשר להעביר עונה בנמנום וחוסר רעב. 


סבע, האסלביינק, סאבו, הרוש, עזרא ובן בסט החליפו שחקנים שהיו חלק מההצלחה של השנים האחרונות. כהשחקנים 'החדשים' יתחברו הפועל באר שבע תחזור למסלול שהיא מכירה היטב. האם זה יקרה כבר בעונה הנוכחית? הסיכויים ונסיון העבר מלמד שלא. גם את רומא או פאריס סן ז'רמן לא בנו ביום אחד, אבל להפועל באר שבע יש את ברק בכר. אל תתפלאו אם הפועל באר שבע תתפוצץ כבר במחזורים הקרובים ותחזור למאבק בגדול ובכוחות מחודשים. נכון שכרגע זה לא נראה כל כך טוב אבל אם יש קסמים בכדורגל ברק בכר הוא האיש שמסוגל לעשות אותם. והקהל? חייב לדחוף בדיוק ברגעים הללו. 


תגובות

End of content

No more pages to load