• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תודה גדולה לקונכייה: באר שבע שומרת על הבית שלה

66-77 ו-0-1 להפועל באר שבע על הפועל רמת גן בשיטת הטובה מחמישה משחקים בסדרת חצי גמר הפליי אוף של הליגה הלאומית בכדורסל. משחק הגומלין, כבר ביום שלישי בערב, באולם זיסמן ברמת גן

אור סולומון מעל רמת גן. בליץ של באר שבע בסיום (צילום: באדיבות דניאל כהן)

כמו בכדורגל, כך גם בכדורסל, טפו טפו, באר שבע שומרת על הבית שלה. הקונכייה הופכת להיות יתרון ביתיות אמיתי בפליי אוף של הליגה הלאומית, בדרך לכרטיס העלייה היחיד לליגת העל. באר שבע מובילה 0-1 בסדרה של הטובה מחמישה משחקים. משחק הגומלין, כבר ביום שלישי בערב (1/5), באולם זיסמן ברמת גן.

משחק עיקש היה היום בצהריים מול הפתעת הפליי אוף, הפועל רמת גן/גבעתיים, מהמקום השביעי בליגה הסדירה, אשר הדיחה ביום שלישי את השנייה בדירוג אליצור קריית אתא ועוד במשחק חוץ. בבירת הנגב זה היה סיפור שונה, 66-77 לבאר שבע במעין "דרבי" מול רכז רמת גן ליאור ליפשיץ מעומר ומאמנו מתן חרוש, שהוא גם המנהל המקצועי של הפועל עומר. זאת, בשידור ישיר בטלוויזיה, בערוץ הספורט.

הטקס שלפני המשחק נפתח בדקת דומיה לזכר הנספים באסון השיטפון בערבה אתמול. יהי זכרם של עשרת הנערים ברוך.

לאחר מכן קבוצת ילדות של המועדון שזכתה באליפות, ללא אף הפסד, זכתה לכבוד על הפרקט. השחקניות עברו בין שחקני הבוגרים ולחצו ידיים. הן הניפו את צלחת האליפות, לקול תשואות הקהל.

בהמשך, כרגיל, עמדו כולם לטובת ההמנון הלאומי – התקווה.

הפועל באר שבע/בני שמעון בתלבושת הלבנה-האדומה של משחקי הבית פתחה בחמישייה הקבועה שלה. וכרגיל, היא גם לא קלעה ראשונה. הסל הראשון היה של הרכז האדום ליאור ליפשיץ שקלע שלשה, לנגד עיניו של אביו דודי ליפשיץ, עובד בכיר בעיריית באר שבע. עמית גרשון מבאר שבע הגיב מיד בשלשה משלו. בהמשך אנטוני פישר קלע גם הוא מרחוק, 5-6 יתרון ראשון.

אנדל קוממבראץ' הצטרף למדייקי השלשות והעלה את באר שבע ל-17-20, שלוש דקות לסיום הרבע הראשון, שהיה התקפי יחסית למשחקים האחרונים. כעבור 7:23 דקות מהפתיחה ערך המאמן של באר שבע יניב בורגר חילופים ראשונים. עדי כהן סבן וטוני יאנגר נכנסו לשחק. לקראת סיום הרבע נכנסו גם בן אייזנהרט הגבוה, הקפטן הבאר-שבעי אוהד כהן ואריאל נבון. אייזנהרט היה רך בהגנה ולא מנע נקודות מתחת לסל שלו עם הבאזר, 24-27 לרמת גן לאחר רבע ראשון שקול.

גם את הרבע השני פתחו האורחים מרמת גן בסל ראשון. קומברבאץ' איבד כדור ועבר עבירה ומיד עוד אחת, מה שגרם למאמן בורגר ליטול פסק זמן ראשון במינוס חמש נקודות. אריאל נבון החטיא פעמיים בהתקפה אחת, קומברבאץ' זרק "אייר-בול" והפער לטובת האורחים הלך וצמח ל-10 'פור', 24-34, כשש דקות למחצית.

בשלב הזה חלה תפנית במשחק. הסקורר של הקבוצה סטורם וורן, שהיה תקוע על נקודה אחת בלבד ולא הלך לו בהתקפה, נלחם כארי בהגנה, קטף כדור חוזר והוביל למתפרצת. אריאל נבון הזריז קלע סל ועוד נקודה ומיד אחר כך סחט עבירת תוקף כשהעיף את עצמו אל הפרקט. רמת גן לקחה פסק זמן, אבל התנופה של באר שבע לא נעצרה. אנטוני פישר קלע שלשה שלישית שלו, במאה אחוזי הצלחה, ויתרון עשר הנקודות של רמת גן היה כלא היה, 32-34, כארבע דקות למחצית.

סוף סוף שלשה של הקפטן אוהד כהן לא יצאה לו החוצה, שיוויון 35. פישר בשלשה רביעית מדוייקת, הישווה שוב, 38-38. אייזנהרט איבד הזדמנויות בהתקפה בקלות ורמת גן שוב רצה ופתחה הפרש, 38-44, 29:03 שניות לסיום ובורגר ניסה לסדר תרגיל בפסק זמן. תרגיל לא צלח, כדור הגיע לכהן בפוקס, הוא זרק לשלוש, הכדור נכנס ויצא, 38-44 לרמת גן בהפסקה.

באר שבע - רמת גן ממבט על. הקונכייה עדיין לא מלאה (צילום: חן אזרן, באדיבות הפועל ב​​​​​​​

גם בתחילת המחצית השנייה וורן וחבריו החטיאו ממצבים פשוטים, איבדו כדורים ואיפשרו לרמת גן "לברוח" ל-38-47. הסל הראשון היה נקודה בודדה של קומברבאץ', שתי דקות ו-20 שניות אחרי שהרבע יצא לדרך. סל השדה הראשון של וורן היה אחר כך ואז נפרץ הסכר, וורן חדר קלע וגם מסר, 45-49, 6:11 דקות לסיום הרבע השלישי וחרוש נאלץ לבקש פסק זמן.

גם פסק הזמן לא קטע את התנופה של וורן, שהמשיך לחדור אל הסל בסערה. לעומתו, פישר הפסיק לקלוע לשלוש, אלא החטיא את זריקותיו וכך רמת גן המשיכה להוביל.

מי שכן קלע מרחוק היה עמית גרשון, שהקטין לנקודה, 50-51. סטורם וורן עשה סל מקרוב, יתרון 51-52. הקהל והכרוז נכנסו לטירוף ו"הפכו" את הקונכייה בקריאות "באר שבע, באר שבע"! פישר מסר כדור מהיר לגרשון שירה שלשה. רמת גן החטיאה ו-וורן העניש, 51-57 בבליץ מרשים. וורן ה"אריה" נלחם על כדור חוזר אבוד וקלע, 55-59 לבאר שבע ברבע השלישי.

רמת גן לא ויתרה וצמצמה בפתיחת הרבע הרביעי, עד אשר הישוותה, 62-62 כעבור כשלוש דקות. שחקן הספסל טוני יאנגר הוותיק דייק מרחוק, 62-65 לבאר שבע. יאנגר שוב זרק שלשה, אך החטיא הפעם. האורחים שוב כירסמו בהפרש השברירי, אך גם המקומיים נלחמו, לחצו על הכדור והרוויחו אותו 1:37 דקה לסיום, כשהם ביתרון 66-69.

מפסק זמן חזרו הכדורסלנים כשהאוהדים עומדים על רגליהם בהוראת הכרוז הכריזמאטי ניב אלבז. זה נתן את הדחיפה לטוני יאנגר לקלוע עוד שלשה ולפתוח פער משמעותי, 66-72, 1:20 דקה לסיום. רמת גן החטיאה לשלוש, וורן לקח כדור חוזר של עצמו בהתקפה וסגר עניין, 66-74, 46 שניות לסוף. הקהל רעש "באר שבע, באר שבע, בתופים ובחצוצרות, וכיבד את יאנגר שיצא עשר שניות לסיום. בסוף זה נגמר, 66-77 לבאר שבע.

טוני יאנגר בפעולה היום. הכרוז עזר לו לקלוע שלשת ניצחון (צילום: באדיבות דניאל כהן)​​​​​​​

החמישייה הפותחת של באר שבע וקולעי הנקודות: סטורם וורן 16 (+ 14 כ"ח!), עמית גרשון 12 (שלוש שלשות), אנטוני פישר 12 (ארבע שלשות + 5 אס'), אנדל קומברבאץ' 9 (+ 5 אס' + 4 איב'), אור סולומון 9 (+ 5 כ"ח + 5 אס').

עוד שיחקו וקלעו: טוני יאנגר 11 (שלוש שלשות), אריאל נבון 3, אוהד כהן 3, בן אייזנהרט 2, עדי כהן סבן.

לא שיחקו: דור גולדנברג, יגאל קופרמן, נועם קמחי.

לא בסגל: טל בקלו.

שופט ראשי מליגת העל: עומר אסתרון. שופטים: אלי מירון, אור זרור.

קהל: שיא עונתי של כ-1,700 צופים רעשניים בהיכל הקונכייה בבירת הנגב (מתוך 3,000 מושבים), כ-50 מהם אוהדי רמת גן בגוש ה', ביום שישי 27/4 בצהריים.

תגובות

End of content

No more pages to load