• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מרגש: בנו ואשתו של צ'סוואה נספואה ז"ל יגיעו לביקור באצטדיון טרנר

עמותת וסרמיליה תנחית לביקור בארץ את בני משפחתו של החלוץ הזמבי שהתמוטט ואיבד את חייו במהלך משחק אימון של הפועל באר שבע. מהעמותה נמסר:"גאים ונרגשים לארח את המשפחה".

ברנדה ורונלד יגיעו לארץ, צילום: פרטי

אחד מהאירועים הראשונים שקרו בתקופת אלונה ברקת מאז שהגיעה למועדון, הוא מותו הטראגי של חלוץ הפועל באר שבע, צ'סוואה נספוואה ז"ל שהתמוטט במהלך משחק אימון של הקבוצה אי שם באוגוסט 2007. 

החלוץ הזמבי מצא את מותו בגיל 28 בלבד, לאחר שקיבל דום לב ובלע את הלשון בעיצומו של משחק אימון. צוותי מד"א שהגיעו לאיצטדיון וסרמיל נלחמו על חייו במשך קרוב לשעה ופינו אותו לביה"ח סורוקה, שם נקבע מותו הטראגי והמפתיע של הספורטאי.

צ'סוואה נספוואה הגיע להפועל באר שבע מקבוצת טלקום המלזית, במדיה כבש 21 שערים בשנתיים שלפני הגעתו לנגב. בנוסף, הוא רשם 17 הופעות במדי נבחרת זמביה בהן כבש 17 שערים ועזר לנבחרת הלאומית לזכות בגביע המועצות של דרום אפריקה. 

נספוואה, כאמור הגיע לב"ש ששיחקה אז בליגה הלאומית, והוסיף צבע ואנרגיה לחלק ההתקפי של הפועל ב"ש, נראה טוב בהתקפה וגם כבש והותיר רושם ראשוני חיובי ורצון לראות עוד ממנו מצד הקהל. נספואה התחבר לקהל של הפועל באר שבע מהרגע הראשון, ולמרות שהוא שיחק במדי הקבוצה במשך זמן קצר מאוד, שמו חקוק אצל אוהדי הקבוצה. מספר ימים לפני מותו הוא גם הספיק לכבוש צמד במשחק נגד הכח ר"ג שנגמר בניצחון 3:0. 

לאחר מותו הפתאומי, הקהל האדום הגיע לאצטדיון וסרמיל, הדליק לזכרו נרות וחיזק את שאר שחקני הקבוצה שעברו טלטלה. הטרגדיה של נספוואה ז"ל טילטלה את השחקנים שהיו עדים לנפילתו של החלוץ וההתמוטטות על כר הדשא, למלחמה על חייו מצד גורמי הרפואה, ולקחו את האירוע בצורה קשה מאוד. אוהדי הפועל ב"ש וארגון 'הקאמלס' דאז, אירגנו לזכרו של צ'סוואה טורניר אוהדים שנתי שמטרתו הייתה להנציח ולשחק עבור החלוץ שנשאר בליבם. 

כחלק מהמסקנות שלאחר מותו של צ'ס, במועדון הקפידו לבצע בדיקות רפואיות מקיפות ומחמירות והדילו את אנשי הקצוע בצוות הרפואי, כשהמטרה הייתה לתת למנוע מקרים כאלה בעתיד, ואם יקרו, לתת מענה וטיפול מהיר בשטח. מאז מותו הטראגי של החלוץ, במועדון הפועל ב"ש קבעו כי לא יאשרו לאף שחקן של המועדון ללבוש את החולצה מספר 6 ששמורה לצ'סוואה בלבד והפעם הראשונה שבה תודפס החולצה הרשמית של המועדון מזה כ-11 שנים תיהיה בכדי להעניקה לבנו רונלד לעיני כ-16,000 צופים באטדיון טרנר.. 

צ'סוואה השאיר אחריו אישה (ברנדה) ובן (רונלד) שהיה רק בן 5 וחצי כשאביו נפטר. מאז, המשפחה עוקבת באדיקות אחרי מה שקורה בהפועל באר שבע, והבן רונלד שהולך בדרכו של האב ומשחק כדורגל, חלם על הרגע שבו יוכל לבקר במקום שאביו שיחק. 

החלום של רונלד יתגשם ממש בקרוב, עמותת וסרמיליה הודיעה כי הושג המימון להבאתם של ברנדה ורונלד לאצטדיון 'טרנר' וזה יקרה במשחק נגד מכבי ת"א באצטדיון טרנר. מעמותת וסרמיליה נמסר: "אנחנו נרגשים ומאושרים שהגענו לרגע הזה שבו צ'ס ג'וניור יזכה לבקר באצטדיון טרנר. האירוע הזה יהיה סוג של סגירת מעגל מרגשת, עוצמתית ומטורפת, מסוג הדברים שהכדורגל מתגמד לידם. אנו מבקשים להודות להנהלת הפועל באר שבע על התמיכה, לניר קרין, סוכנו של צ'סוואה, למשפחת דוידוביץ' ולנסים סספורטס שסייעו בהבאת בני המשפחה לישראל".

זהו האירוע המרגש השני שצפוי לקרות בטרנר לאחר הבאתו של לאנדרו סימיוני בעונה שעברה. תתכוננו להתרגש.

תגובות

End of content

No more pages to load