• 02 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שובו של ה"גנרל" שאמור לעשות את ההבדל ולגבור על בית"ר ב"משחק עונה"

טוני וואקמה הרענן מול שחקני בית"ר ירושלים העייפים, בשבע וחצי הערב בטרנר. ניצחון יעניק להפועל באר שבע דחיפה רצינית לזכייה באליפות שלישית ברצף. המאמן, ברק בכר: "אגרנו כוחות ואנחנו חוזרים בכל הכח"

טוני וואקמה וחבריו מול בית"ר העונה בטרנר. עדיין לא ניצחו אותם (צילום: אסף חיימוביץ')

שבועיים וחצי אחרי משחקה האחרון (ניצחון ביתי 0-1 על בני יהודה במחזור הראשון של הפליי אוף העליון), תשוב הפועל באר שבע להגן על תואר האליפות הכפול שלה, כשתארח את בית"ר ירושלים כבר בשבע וחצי בערב.

"משחק עונה" קוראים לזה, בין הראשונה בליגת העל בכדורגל – באר שבע, עם 60 נקודות, לבין המדורגת שנייה – בית"ר ולה נקודה אחת פחות בלבד.

ניצחון מקומי ייתן מקדמה משמעותית להמשך הדרך, הפרש של 4 נקודות מבית"ר ופי שניים מסגנית האלופה מכבי תל אביב, שהובסה אתמול מול מכבי נתניה 1-4 ועלולה להתרחק כדי 8 נקודות מהאלופה, שמונה מחזורים לסיום.

למשחק המכונן הזה ישוב ה"גנרל" של הקבוצה, טוני וואקמה, לאחר העדרות של כחודש בגין פציעה, והוא אמור לעשות את ההבדל אל מול השחקנים העייפים של בית"ר שרק ביום ראשון התאמצו להעפיל לגמר גביע המדינה, בניצחון 2-3 על קריית שמונה.

מאמן באר שבע, ברק בכר, בטוח מתמיד: "הפגרה באה לנו טוב. הצלחנו לנוח מהעומס שהיה לנו. אגרנו כוחות. שחקנים נחו פיזית ומנטאלית. אנחנו עכשיו חוזרים בכל הכח ל'מאני טיים'. בשני המשחקים האחרונים חזרנו להציג דברים שחסרים לנו. יש קו שיפור שנצטרך להמשיך בו. אם נעשה אותם, אז לא משנה נגד מי נשחק. ניצחון ייתן לנו שלוש נקודות כמו בכל משחק ליגה, כמו נגד קריית שמונה וכמו נגד עכו. נעבור את המשחק הזה ונסתכל הלאה. טוני וואקמה מתאמן רגיל ויהיה בסגל. בנוגע למיכאל אוחנה, תדעו ביום רביעי".

רק בערב גם נדע את ההרכב ואת שיטת המשחק שיבחר בכר. האם ימשיך התקפית, עם ארבעה שחקני הכרעה בחלק הקדמי או שיעדיף שלושה "גרזנים" במרכז הקישור על חשבון שחקן התקפה.

מי שבטוח צפוי לפתוח הוא המגן הימני, בן ביטון: "אנחנו בביטחון מלא. מתרכזים בעצמנו, באיך להיות הכי טובים על מנת לנצח. אנחנו צריכים את הקהל כמו בכל משחק שהוא איתנו. אנחנו, איתם ביחד, נעשה הכל על מנת לנצח. יש לנו את היכולות לעצור את בית"ר, הוכחנו את זה מספיק פעמים. בית"ר קבוצה טובה וחזקה, אבל אני חושב שביכולת שהצגנו נגד בני יהודה אנחנו יכולים לנצח את בית"ר".

יש לציין, כי העונה באר שבע טרם הצליחה לנצח את בית"ר. הירושלמים אף זכו בניצחון בטרנר, ניצחון מוחץ 0-3, אך זה היה במסגרת בלתי מחייבת, בבית המוקדם של גביע הטוטו אי שם בקיץ. שני המפגשים בליגה הסתיימו בתוצאות תיקו.

באר שבע לפחות שומרת על רצף מרשים של 16 משחקי ליגה עם בית"ר ללא הפסד, מ-13/4/2013 כשאבי ריקן כבש לבית"ר שער בודד, 0-1 בטדי, במסגרת הפליי אוף התחתון. מאז באר שבע ניצחה ב-11 משחקים, חמישה הסתיימו בתיקו. הפרש השערים, 10-33 לבאר שבע ב-1,440 דקות של כדורגל. בכלל, בית"ר לא ניצחה בבאר שבע מאז שנת 2011, עת החלוץ עמית בן שושן קבע 0-1 באיצטדיון וסרמיל.

ביטון דיבר על הקהל, שהפעם יימלא כל פינה ופינה באיצטדיון טרנר, לא מעט בזכות כ-1,400 אוהדים צהובים-שחורים של בית"ר, שיהיו ביציע הצפון מזרחי, אל מול כ-14,500 אדומים בשאר חלקי האיצטדיון. מי שלא הצטייד במנוי או כרטיס מבעוד מועד נמצא בבעיה קשה...

זיו אדלר יהיה השופט הראשי. רועי חסן ודודו ביטון הקוונים. במשחק המרכזי של המחזור ה-28 יהיו גם שני שופטי רחבה: יגאל פריד ושלום בן אברהם. השופט ה"רביעי": מירון פז.

באר שבע, הקבוצה הכי ביתית באירופה, מתכוונת להגדיל  את מאזן משחקיה בבירת הנגב ללא הפסד ל-60 בליגה במשך שלוש שנים ועוד קרוב לשלושה חודשים, מאז 10/1/15 כשרעננה עם לואיי טאהא ניצחה 0-1 באיצטדיון וסרמיל המיתולוגי. לעשרה משחקים רצופים ללא הפסד ב-וסרמיל צריך להוסיף 49 משחקים (38 ניצחונות ו-11 תוצאות תיקו) באיצטדיון החדש טרנר במשך כשנתיים וחצי, מאז 21/9/2015!

תגובות

End of content

No more pages to load