• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המבחן האמיתי של הפועל באר שבע מתחיל עכשיו

היכולת של הפועל באר שבע בתקופה האחרונה לא מתעלה לרמה גבוהה והאוהדים מתחילים ללחוץ. בשיא המירוץ לתואר האליפות, הפועל ב"ש נמצאת במבחן הכי גדול שלה בשנים האחרונות

תסתכלו על התמונה הראשית שצולמה בוסרמיל. כן, זה היה מזמן. היא צולמה בתקופה שבה רק חלמנו לגרד את הצמרת, פיללנו להיות חלק מהמקומות הראשונים, ולהתמודד על האליפות היה בגדר חלום.

הפועל באר שבע נמצאת בנקודת המבחן הכי גדולה שלה בשנים האחרונות. להישבר או להילחם? זאת השאלה.

מאז שברק בכר הגיע למועדון, הקבוצה ידעה בעיקר הצלחות וגרפה שתי אליפויות ברציפות. בתקופה הזאת הקהל דחף את הקבוצה בצורה מטורפת, גם ברגעים שרדפנו אחרי מכבי ת"א בטבלה.

מה שקורה בהפועל באר שבע העונה הוא בלתי נתפס. פציעות, פרשות ומה לא עבר עלינו, דיברנו וכתבנו על זה לא מעט. רוב השחקנים שמשחקים כרגע בהרכב הקבוצה לא ממש האמינו בתחילת העונה שהם אלה שיצטרכו להוביל את הפועל באר שבע, גם היכולת במשחקים האחרונים בהתאם לכך. זה לא תירוץ. למרות כל השחקנים החסרים, הקבוצה צריכה להציג כדורגל הרבה יותר טוב או לפחות לרצות הרבה יותר ולהראות את זה במגרש. הערב לא ראינו יותר מידיי רצון מצד השחקנים שפשוט התבטלו על כר הדשא ונתנו לשחקני ק"ש לעשות ככל העולה על רוחם.

מיד עם שריקת הסיום הקהל רץ לרשתות החברתיות ומיהר 'לקטול', 'לחסל' ולבטל חצי מהשחקנים וגם את ברק בכר. זה קורה כי התרגלנו לטוב. אין ספק שלהפסיד בגביע המדינה זה כואב מאוד. מה שיותר כואב זה לראות שחקנים שלא מתפקדים, לא מתאמצים ומאכזבים אוהדים שנסעו שבע שעות בדרכים כדי לראות ולדחוף אותם. אבל עם כמה שההפסד כואב, חייבים להרים את הראש ולהסתכל על מה שמחכה לנו בליגה.

זה הזמן להיכנס לפרופורציות. הפועל באר שבע נמצאת בשיאו של המירוץ לאליפות שלישית וחולקת את המקום הראשון עם אותן נקודות כמו מכבי ת"א. נכון, היכולת במשחקים האחרונים חלשה, גרועה או לא קיימת, מה שתרצו. אבל תזכרו שיש לנו מה להשיג, יש לנו מטרה לכבוש.

המבחן הגדול של הפועל באר שבע, של השחקנים ושל הקהל מתחיל עכשיו.

אחרי שתי אליפויות ברציפות ובשיא המירוץ לאליפות שלישית כשהכל נגדנו, פציעות, פרשות, מורחקים ויכולת גרועה - אנחנו נמצאים במבחן הכי משמעותי של השנים האחרונות ויש לנו שתי אפשרויות: לוותר מראש כי הכל אבוד או להילחם ולהשיג את מה שאנחנו רוצים, כולנו!

נתחיל מהאופציה הראשונה שכנראה אף אחד מאיתנו לא רוצה. לבקר, לקלל ולקטול שחקנים זה רק יכניס את המערכת ללחץ. ההתעסקות בלבקר תגרום לויתור כמעט מוחלט על העידוד ברגעים הכי חשובים של העונה, מה שיקטין באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה שלנו. אז נכון, ככה אולי תצליחו להעביר את המסר לשחקנים ותסבירו להם כמה הם גרועים, לא ראויים ולא מתאימים, אבל במבחן התוצאה זה רק יפגע בנו וממש לא יתרום לאף אחד. אתם צריכים להבין עד כמה הכוח של הקהל בעידוד או אי עידוד משמעותי ומשליך על היכולת של הקבוצה ואפילו של הקבוצות היריבות שמגיעות ל'טרנר'. אין לי ספק שברק בכר רוצה להצליח עם הפועל באר שבע ולשבור שיאים, הוא רוצה, ואפילו יותר מאיתנו.

כולנו רוצים אליפות שלישית ובכדי שזה יקרה צריך לאחד כוחות וללכת על האופציה השנייה. השחקנים צריכים לשחק בשביל הסמל, המאמן חייב להעביר להם את גודל המעמד והקהל מחויב לדחוף ולהרים את השחקנים. זו לא סתם אימרה שמועדונים אחרים היו מתפרקים ממה שעבר על הפועל באר שבע העונה, זה באמת ככה. אני לא חושב שיש מועדון אחר בארץ שהיה שורד חסרונות של בין חמישה לשמונה שחקני הרכב בכל משחק ליגה, ולמרות הכל באר שבע שלנו שרדה את זה, ולא רק, באר שבע שלנו, הצליחה להישאר חזק במאבק ולשמור על המקום הראשון. זה הישג ענק.

מי יודע עוד כמה פעמים הפועל באר שבע תזכה להתמודד על אליפות? מי יודע מתי זה יקרה? לפני שתי האליפויות האחרונות חיכנו 40 שנה. הכדורגל הוא הפכפך. אנחנו נמצאים עכשיו בשנים שלנו, בשנים שהפועל באר שבע אימפריית כדורגל ואנחנו צריכים לנצל כל רגע מהמעמד הזה ולהנות מכל שנייה כי אנחנו לא יודעים מתי זה יחזור, אם בכלל. אל תיקחו את זה כמובן מאליו.

את הסיכומים האמיתיים יש לעשות רק לאחר השריקה האחרונה של המשחק האחרון של העונה. עד אז, כל עוד הפועל באר שבע נמצאת במירוץ, אנחנו צריכים לדחוף אותה וביחד להשיג את האליפות הזו. אין ספק שבכדי שזה יקרה השחקנים צריכים לשנות גישה וברק בכר חייב להעביר להם את המסר שמכאן אין דרך חזרה. כל אחד מהשחקנים צריך לתת מעצמו 750% ולהילחם על המגרש כאילו מדובר פה במלחמת עולם. אסור לחשוב, ולו לרגע הקטן ביותר שהתואר כבר בכיס שלנו. אנחנו חייבים לנחות לקרקע ולהתחיל את הכל מההתחלה.

תקחו את האנרגיות של הביקורות ותביאו אותן ליציע בעידוד סוחף, הקרב האמיתי והמבחן האמיתי שלנו מתחיל עכשיו. זה לא הזמן לוותר.

תגובות

End of content

No more pages to load