• 01 דצמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תם טקס מאור בוזגלו - אפשר לחזור לשיגרה

הביקור של מאור בוזגלו באיצטדיון 'טרנר' עורר סערה ברשת. בן בודה בטור אישי שמסכם את הביקור ומכניס אותנו לפרופורציות

מאור בוזגלו מקבל פרחים מאלונה ברקת, צילום: חיים בן דוד

המון זמן מחכים לרגע הזה, הרגע שבו יוכלו לקטול את הפועל באר שבע או את הקהל שלה.

* שריקות בוז *

לא מעט אנשים בכדורגל הישראלי חיכו לשנייה שבה אפשר יהיה למצוא בזכוכית מגדלת איזשהו עניין קטן ולנפח אותו לכדי פיל. והערב זה קרה, אוי לא... אוהדי הפועל ב"ש פגעו בממלכת בוזגלו ובנסיך של המשפחה שעבר טרגדיה נוראית, הוא היה בהלם מקבלת הפנים. נו באמת.

חברים, בואו לא ניהיה תמימים, שריקות הבוז למאור בוזגלו לא היו בכלל בסימן שאלה, הדבר היה ידוע מראש.

נכון, מאור בוזגלו תרם להפועל באר שבע ארבע שנים מדהימות מבחינה מקצועית, ביחד עם מאור עלינו על גל ההצלחה והגענו להישגים מדהימים. מעבר לתרומה המקצועית, מאור תרם לקהילה ובכך הפך לאדם אהוב בעיר.

למרות זאת משפחת בוזגלו סיימה את הקדנציה שלה בבאר שבע בצורה מכוערת ביותר, תוך מספר אמירות מכוונות בתקשורת, והכל בבכדי לדאוג לאינטרס האישי באמירות שפגעו בקבוצה באופן ישיר. זה לא הפריע להם, לא היה להם אכפת לירוק לבאר שממנה שתו במשך ארבע שנים.

מאור בוזגלו קיבל בבאר שבע אהבה שאף שחקן אחר לא זכה לה, אנשים בעיר הפכו אותו למלך. בוזגלו היה כאן אליל ופשוט הפך את הקערה על פיה. ההתנהלות שלו ושל משפחתו הפכו את מאור בוזגלו מהשחקן האהוב ביותר בהפועל ב"ש לשחקן הכי שנוא. הוא, באופן ישיר או עקיף, פגע בקבוצה ובאוהדים פעם אחר פעם, במיוחד בשנה האחרונה שלו בחוזה. ומה לעשות, בדרך כלל זוכרים את הסוף.

הקש ששבר את גב הגמל, תרתי משמע, היה הפוסט שהעלה במשחק שבו מכבי חיפה ניצחה את הפועל ב"ש בסמי עופר, ובוזגלו, שהיה מחוץ לסגל החיפאי, שמח לאיד וחגג את הניצחון כשכתב "הדופק עולה" והצמיד צילום של החגיגה הירוקה. הרגע הזה בעצם היה כמו סיבוב הסכין אחרי שתקע אותו בגב האוהדים והמועדון בתקריות הקודמות.

לאחר שקיבלתם את ההסבר הפשוט הזה, האם שריקות הבוז היו מוזרות לכם? זה היה צפוי, לגיטימי ואפילו מתבקש. שחקן יריב עם קצת פיקנטריה שמגיע לטרנר, צריך לצפות לקבלת פנים 'חמה', ובוזגלו אכן הרגיש זאת.

* קללות *

לגבי הקללות (אם היו) וצעקות ה-'בוזגלו מת' לאחר שהוא נפצע ונשכב על הדשא, גם זה חלק מהמשחק, במיוחד כשהאוהדים ביציעים לא מודעים למה שקורה. היו מקרים ששחקנים סתם נשכבו על הדשא בטרנר, היו קריאות דומות גם לשחקנים אחרים בלי עבר בבאר שבע וזה חלק מהמשחק. צריך לדעת לקבל ולא לקחת את זה למקומות של אסון לקהל של באר שבע. די, באמת.

סן מנחם ממכבי חיפה קיבל פצצה לראש בעונה שעברה בטרנר וכל אוהדי הפועל ב"ש עמדו על הרגליים והריעו לשחקן ברגעים שטיפלו בו ופינו אותו. זו דוגמא טובה לקהל שיודע לעשות את ההפרדה בין יריבות ספורטיבית לאנושיות.

יש להפועל באר שבע קהל אנושי וספורטיבי, אף אחד לא רצה לחגוג את הפציעה של בוזגלו.

תעשו את ההפרדה בין הקריאות השונות לבין המצב הרפואי של השחקן. מבחינה מקצועית וספורטיבית יש יריבות, וזה לגיטימי, ולכן באו הקריאות, מבחינה רפואית רובנו מקווים שמאור יתאושש מהפציעה. תפרידו בין הדברים שקרו במהלך המשחק, אל תעשו מהקהל של הפועל ב"ש משהו שהוא לא.

* האמירות של יעקב בוזגלו בזמן המשחק *

רציתי להגיב לזה אבל אפילו האותיות שכתבתי עד עכשיו זו אנרגיה שהתבזבזה לשווא. לא שווה יחס.

* תם טקס מאור בוזגלו בבאר שבע - אפשר לחזור לשיגרה *

מאור בוזגלו הוא אולי השחקן היחיד בהיסטוריה של הפועל באר שבע שהצליח לפלג את הקהל שאמור לדחוף אותו. זה קרה כש'זכה' לשריקות בוז מהקהל האדום בזמן שלבש את מדי הקבוצה, שריקות שעוררו שאלות של בעד או נגד. גם עכשיו זה קורה, כשהדיונים והניתוחים סביב השחקן לא מפסיקים לצוץ. הפילוג הזה עושה נזק לאוהדים ולקבוצה.

בואו נעזוב הכל, נתעסק במה שחשוב ונתעלם מרעשי הרקע. מאור בוזגלו הוא רעש רקע שעושה לנו נזק, והמזל, בניגוד לעונה שעברה, שהוא כבר לא הרעש שלנו, הוא רעש שחלף. תם הטקס.

מה שחשוב באמת זה לדחוף את הקבוצה במשחקים הבאים ולעורר את הרעב מחדש. אוהדי הפועל באר שבע צריכים להגיע רעבים ליציעים ולטרוף את המשחק מהדקה הראשונה ועד לשריקת הסיום. עונה ארוכה לפנינו, תשמרו את האנרגיות למקומות שבאמת צריכים אותן, ביציע.
תגובות

End of content

No more pages to load