• 02 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מאור בוזגלו? מיכאל אוחנה וטוני וואקמה! 0-2 לבאר שבע

אלונה ברקת העניקה זר פרחים לשחקנה לשעבר מאור בוזגלו, האוהדים הגיבו בשריקות בוז. עשר דקות אח"כ הקהל צהל בעקבות שער עצמי של דוס סנטוס שבישל אוחנה. בוזגלו נפצע והוחלף בדקה ה-33. וואקמה חתם בדקה ה-89

מיכאל אוחנה. בולט יותר מבוזגלו (צילום: בן בודה)

הפועל באר שבע, אלופת ישראל, שבה הלילה למקומה הטבעי, בפיסגת ליגת העל בכדורגל. באר שבע גברה על מכבי חיפה 0-2 והשלימה ניצחון עשירי ב-15 מחזורים ראשונים, צבירה של 33 נקודות, פי שניים ויותר ממכבי חיפה התשיעית בדירוג עם 16 נקודות בלבד. לא ייאמן.

היה זה משחק ליגה 41 ברציפות בבית, שיא ישראלי, ללא אף הפסד באיצטדיון החדש טוטו-טרנר, מאז נחנך לפני שנתיים ושלושה חודשים, ביום שני 21 בספטמבר 2015.

מכבי חיפה, שהנחילה לבאר שבע הפסד ליגה ראשון העונה, 1-2 בסיבוב הקודם באיצטדיון סמי עופר נותרה ללא ניצחון חוץ עדיין העונה וזאת ביכולת בינונית של באר שבע, עם שני זרים בלבד, מתוך שישה, ג'ון הוגו וטוני וואקמה.

מאמן באר שבע ברק בכר הטקטיקן שוב הפתיע בשיטת משחק אחרת – 2-5-3. וובה בראון במרכז ההגנה, לואיי טאהא מימין ומתן אוחיון בשמאל. בכנפיים שני הביטונים, בן מימין ואורן משמאל. באמצע קשר אחורי אחד ויחיד, ג'ון הוגו, כשלצדו שני יצירתים – מאור מליקסון ומיכאל אוחנה. בהתקפה שניים – בן שהר וטוני וואקמה קצת מתחתיו. אחרי כ-30 דקות של משחק בכר שינה את המערך ועבר למצב "רגיל". איזה מאמן גמיש.

המצב הראשון של באר שבע היה בדקה הרביעית, כאשר מיכאל אוחנה בעט מכ-18 מטרים לאמצע השער הדרומי, היישר לידיו של השוער עמרי גלזר.

בהתקפה הבאה באר שבע זכתה לבעיטה בלתי ישירה כשבעה מטרים בלבד מהשער של גלזר, שקלט כדור פשוט שקיבל משחקן שלו. מאור מליקסון השאיר קטנה לאורן ביטון שהפציץ לשער כדור שנהדף על הקו.

בדקה השמינית ג'ון הוגו הדביק כדור לעמוד בנגיחה חזקה מקרוב, בעקבות קרן מימין ברגל שמאל של אורן ביטון הפעלתן.

בדקה העשירית טרנר צהל וגעש. באר שבע 1 מכבי חיפה 0. הרבה שחקנים אדומים-לבנים בילו ברחבה הירוקה בחוסר סדר, הכדור הגיע למיכאל אוחנה שמעד ותוך כדי מעידה שלח רגל, הכדור השטוח פגע ברגלו של אליסון דוס סנטוס וחדר לרשת מתחת לבטנו המזנקת של גלזר.

באר שבע המשיכה לכתוש את הירוקים, במטרה להגדיל את היתרון. מאור בוזגלו וחבריו נראים אומללים על המגרש.

בדקה ה-27 הקהל האדום צהל שוב, לא כי נכבש שער נוסף, אלא כי מאור בוזגלו נפצע, שכב על הדשא והמשחק נעצר.

בדקה ה-33 הקהל עודד ושרק בוז גם יחד, כשמאור בוזגלו המדדה פינה את מקומו והוחלף באופיר מזרחי. מזל שיש גם אוהדים שפויים, ביציע המערבי,  שקמו על רגליהם ומחאו כפיים לעברו של בוזגלו, כשירד לחדר ההלבשה. יש גם כאלה שזוכרים לו "חסד נעורים".

בדקה ה-44 ספג לואיי טאהא כרטיס צהוב, לאחר שאיחר לחזור מפריצה לא אופיינת בעומק שטח היריב ובדרך עבר עבירה גסה.

בהפסקת המשחק פגשו העיתונאים באבא של מאור, יעקב בוזגלו המפורסם, כשהוא בוכה בדמעות ומקונן על היחס של הקהל הבאר-שבעי כלפי בנו הענק...

בדקה ה-50 הדהימה מכבי חיפה החלשה בהתקפה נהדרת שהחלה דווקא בגל אלברמן השחוק שפרץ דרך האמצע, הסיט שמאלה לאופיר מזרחי, שירה מ-18 מטר חזק לעמוד השער של גיא חיימוב המזנק.

בכר ראה כי חיפה מחזיקה את האמצע וביצע שינוי בדקה ה-53. מהראן ראדי נכנס במקומו של וובה בראון.

בדקה ה-55 כמעט 0-2. מתן אוחיון פרץ משמאל, נתן לטוני וואקמה, שהחליף מסירות עם מיכאל אוחנה, חדר לרחבה ושלח כדור רוחב מסוכן לבן שהר שלושה מטרים על פי השער, אך הבעיטה הרכה של שהר נהדפה לקרן שלא נוצלה.

בדקה ה-67 כרטיס צהוב לבן שהר וחילוף בחיפה חלוץ תמורת חלוץ, עומר דמארי במקום מוחמד עוואד.

בכר שוב ביקש לאזן מחשש לספוג שער שיוויון וויתר על חלוץ בן שהר תמורת קשר 50/50 דן איינבינדר בדקה ה-71.

בדקה ה-77 גון הוגו נכנס לרשימה הצהובה של ארז פפיר שלא בצדק, לאחר ששחקן בירוק התנגש בו.

רגע אחרי מתפרצת ירוקה בדקה ה-80, שהסתיימה בגלישה של איינבינדר שהרחיק לקרן, בכר קרא אליו את הבלם חאתם אל חמיד לעוד חילוף הגנתי. אל עביד נכנס מיד, בדקה ה-83, במקום הקשר היצירתי מיכאל אוחנה. הכל הכל כדי לשמור על ה-0-1 הקטן.

המאמן ההולנדי הזמני של חיפה רוב מאס הגיב בהוצאת שחקן הגנה ובכניסתו של הקשר הטכני גילי ורמוט בדקה ה-85. דווקא ההגנה המעובה של באר שבע הייתה מבולבלת, כתוצאה מחוסר ביטחון מובהק של אלחמיד וחיפה תקפה.

אבל, בדקה ה-89 נסגר עניין. מסירה יהירה של שוער חיפה עמרי גלזר נעצרה בראשו של מאור מליקסון, שבישל במסירת רוחב גול ודאי לטוני וואקמה החופשי, שמתוך הרחבה גלגל שטוח לפינה השמאלית, 0-2.

וואקמה עוד יכול היה לעשות 0-3 בתוספת הזמן, בהתקפה משולבת נהדרת מאגף לאגף, אך בעט החוצה ולא מדוייק מול השוער. ההחמצה הזו לא העיבה על החגיגות בסיום, בשיתוף האוהדים, שנמשכו דקות ארוכות.

הרכב הפועל באר שבע וציונים של ברנז'ה: גיא חיימוב 6.5; לואיי טאהא 6.5, וובה בראון 6 (מהראן ראדי-5.5-53), מתן אוחיון 6; בן ביטון 6, ג'ון הוגו 6, מאור מליקסון 6, מיכאל אוחנה 6.5 (חאתם עבדאל חמיד-83), אורן ביטון 7; טוני וואקמה 6, בן שהר 5.5 (דן איינבינדר-71).

על ספסל המחליפים: דודו גורש; דור אלו; גיא מלמד, תומאש פקהארט.

לא בסגל: גל נבון; שיר צדק, מיגל ויטור, מיהאלי קורהוט; ניב זריהן, איסאק קוואנקה, מוחמד גאדיר, אליניב ברדה, איתמר שבירו, אמיר ח'לאילה.

שפט: ארז פפיר. קוונים: דביר שמעון, מתי יעקובוב. שופטי רחבה: זיו אדלר, איתן שמואלביץ'. שופט "רביעי": קיריל באליקין.

קהל: כ-15,960 צופים, כ-1,400 מחיפה, באיצטדיון טרנר בבירת הנגב.

בטקס המסורתי שלפני המשחק, אלונה ברקת, בכבודה ובעצמה, העניקה זר פרחים למאור בוזגלו, על רקע שריקות מחרישות אוזניים של האוהדים המקומיים, שלא השכילו לכבד את הנשיאה שלהם... לא זאת בלבד, הם גם "הגדילו" לעשות, החבר'ה ביציע הדרומי, ואיחלו לבוזגלו לסיים את חייו בטרם עת. גועל נפש! 

התפאורה ביציע הדרומי לפני המשחק. קיללו את מאור בוזגלו (צילום: בן בודה)​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load