• 05 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שאלת השאלות - טוני וואקמה לאן?

לקראת ינואר, הנהלת הפועל באר שבע תצטרך להילחם בכדי להשאיר את טוני וואקמה באדום. זה לא יהיה פשוט, אבל היא חייבת לעשות את זה

טוני וואקמה, צילום: בן בודה

כל קבוצה ישראלית חולמת על שחקן כמו טוני וואקמה, אחד כזה שיכול להפוך משחק קשה לקליל, להתעלל בהגנות היריבה, להשכיב שוערים ולהתנער משלושה שומרים בסטייל.

טוני וואקמה הוא הבינגו הכי גדול של אלונה ברקת והפועל ב"ש. וואקמה נרכש מהפועל רעננה בסכום זעום לעומת שאר הרכישות של הפועל ב"ש בשנים האחרונות ומהר מאוד גילה עד כמה הוא שווה את הסכום, ואפילו מעבר.

את עונתו הראשונה באדום טוני פתח בצורה מהוססת אבל ככל שעבר הזמן, הוא נכנס לעניינים, השתלט על האגף ועזר לקבוצה לזכות באליפות ראשונה אחרי 40 שנה. בעקבות הזכייה באליפות וההשתתפות במפעלים האירופים, טוני הוכיח שגם באירופה יש לו מה למכור והציג יכולת מרשימה שעזרה לקבוצה להגיע לשלב 32 האחרונות בליגה האירופית. בעונה שעברה הוא שוב היה שותף לזכייה באליפות, אלא שבקמפיין הנוכחי גם מאמני הקבוצות היריבות באירופה ידעו שהם צריכים להיזהר מהניגרי של הפועל ב"ש, שנרשם בכל פנקס אפשרי - כשחקן שצריך לשים לב אליו. ולא, לא רק כי חוששים ממנו, אלא כי יש המון מאמנים שהיו רוצים לראות אותו במדי קבוצתם.

עם ההצלחה המסחררת של הפועל ב"ש, וגם של טוני באופן אישי, הדיבורים על מעבר אפשרי לקבוצה אחרת היו רק שאלה של זמן. כתבים ופרשנים מיהרו להבהיר לשחקן שהליגה הישראלית והפועל ב"ש כבר קטנים עליו והפליגו איתו למחוזות רחוקים. הדיבורים הללו הם בוודאי שמן שנוסף למדורה ולתחושת המיצוי של וואקמה, אבל בהפועל באר שבע, במיוחד בעונה הזו, צריכים לעשות הכל בכדי להשאיר את טוני באדום, לפחות עד לתום העונה.

באלופת המדינה הבינו מהר מאוד שמדובר ביהלום שצריך לשמור, ואכן הם עשו זאת, בחודש אוקטובר בשנה שעברה, כשאלונה ברקת פתחה לטוני את החוזה ושידרגה את שכרו בכ-25% עד לסוף עונת 2019-2020. בחוזה החדש לא הוכנס סעיף שחרור שיחייב את המועדון לשחרר את השחקן וההערכות הן שסכום השחרור שידרשו בהפועל ב"ש נע בין 3 ל-4 מיליון יורו.

טוני וואקמה במדי הקבוצה בליגה האירופית

בב"ש יודעים שאם תגיע הצעתה מפתה שתשדרג את וואקמה משמעותית ותכניס לקופת המועדון סכום כסף נכבד, הם לא יוכלו לעמוד בדרכו. השחקן עצמו, הצטרף בתקופה האחרונה לסוכנות השחקנים של דודו אוואט שתייצג אותו במספר מדינות באירופה ותנסה למצוא לו קבוצה שתקלוט אותו בליגה הספרדית, זה בנוסף לגישושים שכבר נעשו מצרפת ומסין, כך שבשורה התחתונה וואקמה כבר מתכונן לתחנה הבאה בקריירה שלו.

עם כל הכבוד לשאיפות ולמטרות של טוני וואקמה מבחינה אישית, הרי שפרידה מהקשר הניגרי יכולה להוביל לפגיעה בשאיפות ובמטרות המקצועיות של האלופה. בעונה שבה שחקני הרכש הזרים לא ממש מספקים את הסחורה, טוני וואקמה הוא נקודת אור מבחינה מקצועית, הוא מביא נקודות ברגליו ומשפר את השחקנים שמשחקים לצידו. הנהלת הפועל באר שבע צריכה לעשות הכל בכדי להשאיר את ה-'אקס פקטור' באדום, גם אם זה אומר לשדרג מעט את שכרו ולעשות עבודה פסיכולוגית שתגרום לשחקן לחשוב פעמיים לפני שיעשה את הצעד שירחיק אותו מכאן, ואפשר להפעיל גם את ג'ון אוגו במקרה הזה.

אקס פקטור שמשדרג את חבריו​​​​​​​

התרומה של טוני היא קריטית להמשך העונה, בעיקר במאבקים של סיום העונה בליגת העל. עם כל הפרשות שעברו על הקבוצה, שיר צדק, הפציעות של גאדיר, זריהן ומיגל ויטור וההתמוטטות של אליניב ברדה, במועדון צריכים לעשות הכל בכדי להימנע מזעזוע נוסף.

קשה לדעת איך יתמודדו עם עזיבתו של טוני וואקמה, זה לא יהיה פשוט, במיוחד לא באמצע העונה כשלמצוא מחליף ראוי יהיה בגדר נס. אם פרידה, שיהיה בסוף העונה. 

תגובות

End of content

No more pages to load