• 05 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קונצרט של כדורגל בעשרה שחקנים מהדקה ה-20: 1-2 לב''ש על מכבי ת''א

הבלם חאתם עבדאל חמיד הורחק בצהוב שני, אבל ברק בכר לא נלחץ ולא הכניס בלם. בדקה ה-62 טוני וואקמה עשה את ההבדל בשער ליגה ראשון העונה. בדקה ה-68 בן שהר המחליף הכפיל את התוצאה והרעיד את טרנר. ניצחון גדול

בן שהר המום מעצמו ומקבוצתו. 0-2 מדהים על מכבי תל אביב (צילום: בן בודה)

קונצרט של כדורגל באיצטדיון טרנר. אלופת המדינה השפילה בביתה את סגניתה בשנתיים האחרונות ונכנסה חזק לתמונת צמרת ליגת העל, מקומה הטבעי. 

מדהים איך קבוצה שנותרת בעשרה שחקנים בלבד כבר כעבור 20 דקות מצליחה להתגבר על הקושי המשמעותי הזה בצורה יוצאת מן הכלל טובה ו"מביסה" את יריבתה הגדולה ביותר. איזו עוצמה יש להפועל באר שבע, איזה מוח מבריק יש למאמן הקבוצה ברק בכר.

1-2 לבאר שבע בסיום, אחרי שהובילה 0-2, ניצחון רביעי ו-14 נקודות בשבעה משחקים ורצף מדהים של 38 משחקי בית רצופים בליגה ללא שום הפסד במשך שנתיים וחודש.

הרכבים שמרניים וזהירים העלו שני המאמנים משתי הקבוצות, שיותר פחדו להפסיד מאשר ניסו לנצח, עם שלושה "גרזנים" מכל צד במרכז השדה ורק שלושה שחקנים התקפיים מתוך 11. כך בחרו ברק בכר מהפועל באר שבע וג'ורדי קרוייף ממכבי תל אביב לפתוח את "משחק העונה" הראשון העונה, באיצטדיון טרנר.

הקהל של באר שבע ביציע הדרומי פצח במקהלה מכוערת ואלימה עוד לפני המשחק נגד אופיר דוידזאדה, שגדל בהפועל באר שבע והושאל מגנט הבלגית דווקא למכבי תל אביב. חוליגאניזם בהתגלמותו!

היציעים של באר שבע נצבעו בלבן, בגופיות שניתנו לאוהדים, שהציבו על הדשא שלט גדול באנגלית לפני המשחק, שהתרגום שלו: "כשאנחנו מריחים פחד, אנחנו הופכים לרעבים". כלומר, מכבי חוששים, אנחנו טורפים... מהיציע הדרומי התגלגל שלט בד ענק ובו איור של חיה טורפת מוזרה...

שלט ענק ביציע הדרומי. הפועל באר שבע חיה טורפת...​​​​​​​

הגברת הראשונה, אלונה ברקת, העניקה זר פרחים לאופיר דוידזאדה והתקבלה בשריקות בוז נמרצות וסוערות. גם דוידזאדה עצמו "זכה" לשריקות בוז צורמות כל אימת שקיבל את הכדור. כמה עצוב...

באר שבע פתחה חזק. דוידזאדה נבהל והרחיק בימין לקרן לא הכרחית. כדור חוזר מהקרן הגיע למהראן ראדי ומספר 7 ירה בדקה השביעית כדור חד ושטוח לעמוד השער הימני של פרדראג ראיקוביץ'.

משחק חזק ואגרסיבי התפתח על כר הדשא או כמו שאמר לנו אלי גוטמן, מאמן הנבחרת לשעבר, שישב ביציע: "זה יהיה משחק של פיצוצים"... בדקה ה-14 "פיצוץ" ראשון ונשלף כרטיס צהוב ראשון, לחובתו של בלם באר שבע, חאתם עבדאל חמיד, שקיצץ בגסות שחקן בצהוב-כחול. בדקה ה-20 עבדאל חמיד ראה אדום, לאחר שמשך את וידאר קיארטנסון מאחור אחרי שאיבד כדור ליד הרחבה!

חאתם עבדאל חמיד במרכז. שני כרטיסים צהובים תוך שש דקות (צילום: בן בודה)​​​​​​​

וובה בראון ירד מהקישור לעמדת הבלם. בכר לא הכניס בלם אחר במקום אל חמיד ולא ויתר על חלוץ. באר שבע צופפה והסתגרה יפה, מכבי תל אביב לא הגיעה למצבי הבקעה. באר שבע נלחמה בעשרה שחקנים וניסתה לצאת להתקפות מתפרצות, שנקטעו בעודן באיבן ע"י הקוון והשופט זיו אדלר, שנטה לטובת הצהובים... כששרק להפסקה ספג השופט שריקות בוז. 0-0 במחצית.

השופט זיו אדלר. נטה לטובת הצהובים... (צילום: בן בודה)​​​​​​​

ברק בכר לא ערך שום שינוי במחצית והסתפק להקפיץ מן הספסל לחימום את החלוץ בן שהר ואת שחקן ההגנה מתן אוחיון. גם הקשר מיכאל אוחנה הצטרף אליהם על הקו.

גם במחצית השנייה נמשכו ה"פיצוצים". בדקה ה-49 לואיי טאהא דפק מרפק לקיארטנסון צמוד לרחבה וחטף כרטיס צהוב מהשופט שהתעלם רגע קודם מעבירה על דן איינבינדר.

חרף החיסרון המספרי, באר שבע הניעה כדור יפה ופילסה את הדרך לבעיטות מרחוק של מהראן ראדי, שהיה מתוסכל מכך שלא היה מדוייק.

בדקה ה-56 בכר ריענן את ההתקפה בחלוץ המהיר בן שהר במקום החלוץ התמיר תומאש פקהארט.

בדקה ה-61 האיצטדיון צהל ולא בזכות כיבוש שער, אלא בגלל שאופיר דוידזאדה תפס את בן שהר וקיבל כרטיס צהוב.

לא חלפו מספר שניות והנה צהלה אמיתית כי 0-1 לבאר שבע משער נהדר של טוני וואקמה, שערו הראשון העונה. וואקמה התנהל כרגיל משמאל, חתך לכיוון האמצע וסובב עד הסוף כדור מדוד שראיקוביץ' לא יכול היה להגיע אליו, שפגש את הקורה ונשק לרשת.

מיד אחרי השער ורק אחריו, קרוייף ויתר על קשר אחורי, אבי ריקן, והכניס את החלוץ אלירן עטר. עד כדי כך הוא פחד מבאר שבע, המאמן שאוהב כדורגל יפה לפני נקודות?

טוני וואקמה חוגג על מכבי תל אביב. שער בכורה בליגה העונה (צילום: בן בודה)

בדקה ה-68 איצטדיון טרנר רעד. מאור מליקסון הכניס כדור אומן לבן ביטון, שסבסב את יובל שפונגין הלוך וחזור ואיכשהו העביר לרוחב לבן שהר, שבחצי סיבוב בעט חד לרשת, 0-2 מדהים! ג'ורדי קרוייף הגאה ירד למעמקי הספסל. איי איי איי איי, כמו שצהל הכרוז אופיר בן שטרית.

בדקה ה-73 עוד צהוב לשחקן באדום, הפעם למגן השמאלי מיהאלי קורהוט, על עבירה.

הדקות הנותרות היו בבחינת קונצרט של באר שבע במסירות מהירות ומדוייקות, עקבים יפים לעיין ושלל תרגילים שהשפילו את הבלם טל בן חיים וחבריו המוכים.

בדקה ה-81, אחרי שקרוייף הוציא שחקני הגנה והכניס שחקני התקפה, ברק בכר ערך חילוף משלו כדי לאזן את המצב ובדקה ה-81 הכניס את מספר 81 המגן דור אלו במקום הקשר היצירתי מאור מליקסון.

בדקה ה-89, 1-2. עומר אצילי ניצל ריפיון בשורות באר שבע ובעט מ-18 מטרים שטוח וחד לפינה הימנית ולרשת.

השופט זיו אדלר הוסיף 5 דקות זמן פציעות. טוני וואקמה הלך לפינת הקרן לבזבז זמן וברק בכר הכניס מוליך כדור, את מיכאל אוחנה, במקום החלוץ שנכנס כמחליף בן שהר.

אחרי 6 דקות שהוסיף, כל הבאר-שבעים צהלו. כולם קפצו על גיבור הניצחון ברק בכר והאוהדים ביציעים לא ידעו את נפשם מרוב אושר וכך גם הכרוז אופיר בן שטרית. דיס איז טרנר!

הרכב באר שבע וציונים של ברנז'ה: דודו גורש 6; בן ביטון 6.5; חאתם עבדאל חמיד - הורחק 20, לואיי טאהא 7, מיהאלי קורהוט 6; וובה בראון 6.5, מהראן ראדי 6.5, דן איינבינדר 6; מאור מליקסון 7 (דור אלו-81), תומאש פקהארט 5.5 (בן שהר-6.5-56 - מיכאל אוחנה 90/1), טוני וואקמה 7.

על ספסל המחליפים: גל נבון; מתן אוחיון; איסאק קוואנקה, אליניב ברדה.

לא בסגל: גיא חיימוב; מיגל ויטור, שיר צדק, אורן ביטון; ג'ון הוגו, ניב זריהן, מוחמד גאדיר, אמיר ח'לאילה, איתמר שבירו.

שופט ראשי: זיו אדלר. קוונים: דביר שמעון, עמיחי מוזס. שופטי רחבה: ארז פפיר, מנשה משיח. שופט "רביעי": עידן ירקוני.

קהל: כ-16 אלף צופים באיצטדיון טוטו-טרנר, כ-1,500 מהם אוהדי מכבי תל אביב בשער 10.

תגובות

End of content

No more pages to load