• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

השאלה שבאמת צריכה להישאל עם סיום קמפיין נבחרת ישראל

עם חמש אליפויות בשנים האחרונות, בשתי קבוצות שונות, מהראן ראדי מקבע את מעמדו כווינר האמיתי של הכדורגל הישראלי. מדוע הוא לא מקבל את ההזדמנות בנבחרת ישראל?

מהראן ראדי, צילום: בן בודה, עריכה: רותם אליה

× מה פעמים בשנתיים האחרונות שמעתם על מהראן ראדי בכלי התקשורת או צפיתם בסרטונים או תמונות שלו ברשתות החברתיות? לא הרבה, וזה מהסיבה שראדי ממוקד כולו בכדורגל ולא פוזל לכיוונים שלא קשורים להצלחה מקצועית. הוא שחקן נשמה, מחובר לקבוצה, לאוהדים ולמועדון והוא תמיד יהיה שם, ברגע הנכון, בדקות הסיום של המשחק, ישים את הרגל וישחרר טיל קרקע-רשת, שיציל את המשחק.

מהראן ראדי הוא ווינר. הקשר שהחל את הקריירה המקצועית שלו רק בגיל 19, נדד בין קבוצות בינוניות והיה הבולט מבין השחקנים ששיחקו בהן. רק כשהיה בן 29 הגיעה הפריצה האמיתית שלו כשעשה את המעבר מבני סכנין למכבי ת"א, קבוצה שמתמודדת על כל התארים. לאחר שקטף שלוש אליפויות עם הצהובים הוא קיבל את ההחלטה לעבור להפועל ב"ש, בהעברה חופשית.

מהראן ראדי האמין שהוא יוכל לעשות דברים טובים בהפועל באר שבע וכבר בעונתו הראשונה הוא היה מורגש ומעורב מאוד, ועזר לקבוצה לזכות באליפות ראשונה, הרביעית שלו ברציפות. 

מהראן ראדי, ''אני חושב שהגיע לי להיות בנבחרת, אבל ההחלטה לא בידי'' (צילום: בן בודה)​​​​​​​

בגיל 34 מהראן ראדי פתח את העונה השנייה שלו בבירת הנגב, אף אחד לא באמת מצפה משחקן בגיל הזה להוביל קבוצה וגם במקרה של ראדי לא הרבה אנשים נתנו לו סיכוי. את העונה הוא פתח בצליעה אבל הדברים השתנו מהר מאוד, ראדי הפך לבורג מרכזי בקבוצה שרצה לאליפות שנייה, הוא היה מהשחקנים החשובים שבה, הבאנקר בציר האמצע של ברק בכר. את עונת 2016/17 הוא סיים עם 11 שערים בכל המסגרות, אליפות שנייה באדום וחמישית שלו ברציפות(!). 

לא ניתן להתעלם מההצלחה של מהראן ראדי בשנים האחרונות, אז מדוע בנבחרת ישראל כן התעלמו מהקשר? 
את ההופעה האחרונה שלו במדי נבחרת ישראל מהראן ראדי רשם אי שם באוקטובר 2013, כשפתח בהרכב הנבחרת של אלי גוטמן נגד נבחרת פורטוגל. ראדי רשם 67 דק' במדים הלאומיים והוחלף ע"י ליאור רפאלוב, במשחק שנגמר בתוצאה מכובדת לנבחרת שהשיגה תיקו (1:1) בליסבון.

מאז כאמור, ראדי לא היה בתוכניות של אלי גוטמן ואלישע לוי, שלא ממש התייחסו להצלחה שלו באלופת המדינה, ולא זימנו אותו אפילו להיות שחקן משלים בסגל הרחב. לגבי ההתעלמות של אלישע לוי, ראדי ענה בעבר: "יש מאמן נבחרת שמחליט. המקצוע שלי זה להראות למאמן הלאומי שמגיע לי. אני חושב שהגיע לי להיות בנבחרת, אבל ההחלטה לא בידי. אם המאמן יחליט בעתיד שהוא מזמן אותי, אשרת את הנבחרת בכבוד”.

תוצאות הקמפיין האחרון של אלישע לוי בנבחרת ישראל לא ממש הלהיבו, בלשון המעטה. אלישע לוי עשה טעויות במהלך הקמפיין, ואחת מהן היא ההתעלמות המוחלטת ממהראן ראדי. אין ספק שהיה לו מקום בסגל הנבחרת בקמפיין האחרון וכנראה שבגלל גילו המבוגר לא תיהיה לו הזדמנות נוספת להשתתף בטורניר אמיתי, אבל את ראדי אסור להספיד. 

אם נבחרת ישראל צריכה שחקנים ווינרים, מהראן ראדי הוא כזה.

תגובות

End of content

No more pages to load