• 13 יוני 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אין אישור למנואלה - ארגון האוהדים יצא בהודעה: "משחק ההכתרה יוחרם"

בארגון האוהדים ULTRASOUTH הוחלט שמים הגיעו עד נפש ובעקבות החלטה של משרד הרווחה שלא לאשר את המנואלה, מתכוונים להחרים את המשחק

משחק האליפות וההכתרה בעונה הקודמת (צילום: מרטין גוטדאמק)

יום שני, ה8.5, ייערך משחק ההכתרה של הפועל באר שבע כאלופת המדינה לעונת 2016/17. המשחק יערך באצטדיון טרנר מול היריבה מכבי פ"ת שבמקום הרביעי. לפי התכנון, האצטדיון הביתי היה אמור להצבע באדום לבן ובתפאורה יוצאת דופן בעזרת המנואלה שנקנתה ע"י האוהדים בכ- 150,000 במבצע גיוס המונים. היום, הודיע ארגון האוהדים אולטראסאוט' כי יחרים את המשחק בעקבות החלטת משרד הרווחה כי לא יאפשרו את הפעלת המנואלה. 

יש אישור של הנהלת המועדון טוענים בארגון האוהדים

על פי הודעת הפייסבוק של הארגון:

"המנואלה לא מאושרת - משחק ההכתרה מוחרם, מי שמסכים עם המחאה מוזמן להצטרף.

אוהדים יקרים לצערינו הרב ולמרות שעשינו כל מה שנדרשנו לעשות במערכת על ידי אנשי משרד הרווחה (פירוט למטה) הפעלת המתקן למחר לא מאושרת.

קשה להבין ולקבל את התנהלות משרד הרווחה באשר למתקן המנואלה באיצטדיון טוטו טרנר.

רקע קצר: מעל 150,000 ש״ח הושקעו מכספי אוהדים ותרומות ברכישת והתקנת מתקן שמעשיר את חווית הצפייה באצטדיון. 
 המתקן נבנה והותקן על פי הוראות הנדסיות ועומד בכל דרישות ובדיקות ההנדסה והבטיחות ומיקומו אושר מראש על ידי גורמים אלו.

למרות שלפני מספר שבועות הערימו במשרד הרווחה קושי נוסף ומנעו את הפעלת המתקן בטענה שמעברי החירום לירידה לדשא חסומים ולמרות שפתרנו את בעיה זו (מצורפות תמונות) ״צצים״ בכל פעם קשיים חדשים, שמותירים טעם רע, עד מאוד.

נדמה כי הביורוקרט משחק באזרח, במקום שיעזור לו. נדמה כי לא משנה איזו בקשה נמלא, תצוץ לה אחרת, נוספת ושונה.

ומה עכשיו? עכשיו החליטו במשרד הרווחה כי יש להזיז את כל המערכת 3 מטר קדימה לאחר שהותקנה וקיבלה אישורים כחוק, את ההחלטה קיבל מאיר דהן משרד הרווחה.

האם נשמע לכם הגיוני שמתקן או כל מבנה אחר שהותקן באישור הרשות המקומית ובכפוף להוראותיה וקיבל היתר בנייה (מצורף בתמונות) יידרש לאחר מכן לזוז מקום?

האם שמעתם על מקרה בו אדם בנה את ביתו וקיבל היתר בנייה וטופס 4 מהעיריה ולאחר מכן נדרש להזיז אותו 3 מטר קדימה או אחורה?

״המערכת מעל ראשם של אוהדים״ אומרים במשרד הרווחה. ובכן- מעל אותם אוהדים יש גג, מערכת הגברה וקונסטרוקציה, ומערכת המנואלה מרותכת לגג ועברה אישורי הנדסה ובטיחות- מה ההבדל?

כרגע המערכת מותקנת באיצטדיון תקינה לאחר כל הבדיקות וכל האישורים מצורפים בתמונות וכל התיקונים הטכניים שנדרשנו מפעם קודמת.

להזכירכם - באיצטדיון נתניה גם אוהדי מכבי תל אביב וגם אוהדי מכבי נתניה הרימו תפאורות בצורה דומה עם מערכת ידנית, ללא היתר בנייה, ללא אישור משרד הרווחה ועם חסימת מעברים והכל מעל הראש של האוהדים ואף אחד לא מדבר על זה- אנחנו עובדים על פי חוק, ואנשי משרד הרווחה במקום להכיר בכך, מערימים עוד קשיים.

האם דין באר שבע שונה מדין נתניה?
 משהו פה נראה רע, רע מאוד.

***חשוב לציין***
 המתקן מאושר על ידי המשטרה והנהלת האיצטדיון, הבעיה היא שללא חתימתו של מאיר דהן ממשרד הרווחה המשטרה לא יכולה לאשר את ההפעלה מבחינה "בטיחותית".
 יש למשרד הרווחה ולאנשיו מונופול על הפעלת מתקני ספורט בארץ והחוק מתיר להם לעשות ככל העולה על רוחם ולכן אנחנו לא נוותר ונצא למאבק משפטי מול משרד הרווחה ונדרוש לאשר את הפעלת המערכת ונתבע את הכספים שהושקעו בשדרוג המערכת לדרישתם וכיום לא מקבלת אישור להפעלה באמצעות אותם אנשים בדיוק.

לאחר התעסקות בלתי נגמרת בפרוייקט הזה ולאור ההתנהלות החובבנית של אנשי משרד הרווחה בנושא -
 ארגון האוהדים לקח החלטה לא קלה אך בפה אחד ובלב שלם כי לא יגיע למשחק ההכתרה מחר נגד מכבי פתח תקווה כאות מחאה, התפאורה שהוכנה כמובן לא יכולה לעלות ללא המנואלה ולא תוצג במשחק.

האליפות כבר הובטחה ככה שעננת "הפגיעה בקבוצה" לא קיימת ולנו נמאס שעושים מאיתנו צחוק.

כל מי שיבקר את ההחלטה זאת זכותו רק לפני שאתם עושים זאת שימו עצמכם בנעליים שלנו לדקה -

אתם עובדים חיים ונושמים 24/7 את הפועל באר שבע ואת הקהל שלה, אתם תורמים מזמנכם האישי עושים דברים שלא נראו כמותם בארץ ומה שאתם מקבלים זו יריקה בפרצוף, במידה והמצב יישאר כיכה אנחנו נפסיק את הפעילות שלנו.

גם לנו יש גבולות והגבולות האלו נחצו היום בצורה מכוערת וחסרת היגיון והגיע הזמן שמישהו יעשה לזה סוף בין אם זה אנשי משרד הרווחה, עירייה, איצטדיון או מועדון, אותנו זה כבר לא מעניין שמישהו ישים לזה סוף כי אנחנו לא יכולים להילחם מול כולם לבד ואנחנו צריכים את הגיבוי שלכם ושל הגורמים האחרים אחרת הלכו פה למעלה מ 200,000 שקלים מכיסינו לפח"
 ושלא בצדק.

מבחינתנו, עד שלא יהפכו את ההחלטה לא לאשר לנו את המנואלה, המשחק מוחרם מבחינת הארגון ומקווים שמי שמרגיש מרומה ושדורכים עליו כמונו יצטרף אלינו למחאה".

פנינו למשרד הרווחה וזאת תגובתם: 

בתאריך 20.3.2017 נערך ביקור באיצטדיון באר שבע בו התברר כי הותקן ביציע הדרומי בסיס לתליית וילון שילוט נגלל ("מנואלה") מרשת, ללא אישור, שעליה יורכב שילוט פרסום משתנה.

ראשית נדגיש כי מנהל המתקן ומנהל הבטיחות בספורט של האיצטדיון לא אישר את בטיחות המתקן, זאת משום שהרשת מונחת על הרצפה וחוסמת מעברים מוסדרים, וכך נוצר סיכון אמיתי באיצטדיון. שנית, הועבר אלינו מידע על הגבהות (שקתות על עמודים) מעל המעברים שימנעו את ירידת הווילון על המעברים, פתרון זה יוצר סיכונים חדשים. שלישית, היות שהמערכת פריקה ונדרשת בה הרכבה מחדש ופירוק בכל פעם, קיים סיכון נפילת המסך על הקהל.

מחר בבוקר, יגיעו נציגי מנהל הבטיחות במשרד העבודה והרווחה לאיצטדיון כדי לקיים בדיקה חוזרת למתקן, וכן יבדקו את האפשרויות להקמתו כך שלא יסכן חיי אדם ויחליטו בהתאם לממצאי הבדיקה.

תגובות

End of content

No more pages to load