• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לשמור על הבית, לעשות היסטוריה ולהעפיל לליגת העל!

הקונכייה צריכה להתמלא הערב (21:00) כדי לדחוף את הפועל באר שבע לניצחון ראשון בסדרת גמר הפליי אוף מול נס ציונה, לפני משחק חוץ ביום שלישי. יחסי הכוחות שקולים

ג'ף אלן מכוון גבוה. מגיע לגמר בכושר נפלא (צילום: אסף חיימוביץ')

הערב, בשעה תשע, זה מתחיל: גמר הפליי אוף של הליגה הלאומית בכדורסל, על כרטיס העלייה היחיד לליגת העל! הפועל באר שבע/בני שמעון מול הפועל נס ציונה בסדרת הטובה מחמישה משחקים. יתרון הביתיות הוא של באר שבע, כיוון שסיימה את הליגה הסדירה במקום הרביעי בטבלה ואילו נס ציונה מוקמה חמישית.

חניכיהם של יניב בורגר וז'אק שניידר ישאפו לשמור על הבית ולנצח הערב בהיכל הספורט הרב-תכליתי, הקונכייה, לפני יציאה למשחק הגומלין בנס ציונה ביום שלישי (19:00) וחזרה הביתה בשישי הקרוב (12/5 בשעה 15:00).

שתי הקבוצות גם יחד מגיעות לסדרת הגמר כשהן מותשות ממאבקי העלייה, שהסתיימו רק ביום רביעי בערב. באר שבע עברה את הפועל כפר סבא 1-3, נס ציונה ניצחה באותו מאזן את מכבי הוד השרון. באר שבע ונס ציונה ניסו לשנות את מועד פתיחת הגמר ולדחות את המשחק הראשון, בשל לוח זמנים צפוף, שמקשה על השחקנים להתאושש גופנית ונפשית, על המאמנים להערך מבחינה טקטית ועל חברי ההנהלה להתארגן לוגיסטית בזמן כה קצר, בעיקר לאנשי באר שבע המארחים, שחוששים שלא יספיקו לפרסם את המשחק לקהל הרחב. ביום רביעי הגיעו לקונכייה קרוב ל-2,000 צופים, מספר שיא, בגמר רוצים יותר, אך ספק אם זה יתממש. איגוד הכדורסל וערוץ הספורט לא נענו לבקשות הקבוצות, הסדרה תחל היום ומשחק הערב יועבר בשידור ישיר בטלוויזיה. טקס הצגת השחקנים ייפתח ב-20:45.

ה"'מץ'-אפ" העיקרי בסדרה יהיה בין שני ה"ביג-מנים", השחקנים הגבוהים מתחת לסלים, ג'ף אלן בן 29 מבאר שבע ולי רוברטס, בן 30 מנס ציונה. לשניהם ממוצע נקודות זהה בדיוק – 16.7 למשחק. בתחום הכדורים החוזרים יש יתרון לשחקן האדום מבאר שבע – 10.7 לעומת 8.9. במשחק האחרון ביום רביעי רוברטס קלע רק 11 נקודות ולקח שישה כדורים חוזרים בלבד בניצחון 76-91 בהוד השרון ואילו אלן הפציץ בבית מול כפר סבא בניצחון 57-68 עם 27 נקודות ו-26 ריבאונדים. אלן מגיע ל"מאני טיים" בכושר נפלא ומכוון גבוה.

באופן כללי, יחסי הכוחות שקולים בין הקבוצות היומרניות, בעלות התקציבים הגדולים ביותר בליגה השנייה. המאזן ביניהן עד כה הוא 1-1. במחזור השביעי בנס ציונה, ב-22/11/16 ניצחו המקומיים 66-79. בבאר שבע במחזור ה-19 ב-21/2/17 ניצחו המקומיים 68-77. אם הסדר הזה יישמר וכל אחת תנצח בביתה, באר שבע תזכה 2-3 בסדרה, תעשה היסטוריה ותעפיל לליגת העל לראשונה בתולדות העיר!

תגובות

End of content

No more pages to load