• 06 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משחק אליפות בנתניה מול מכבי תל אביב: להשיב את הכבוד העירוני שאבד!

לפני 22 שנה ניצחה מכבי תל אביב את הפועל באר שבע באיצטדיון וסרמיל, זכתה באליפות המדינה על אדמת הנגב והשפילה את האוהדים. היום הגיע זמן התגמול: לקחת אליפות על הראש שלהם!

מהראן ראדי נגד מכבי תל אביב בנתניה. רק לא תיקו בדרך לאליפות חמישית רצופה! (צילום: שי מוגילבסקי)

ביום שבת ה-27 במאי 1995, במחזור האחרון של העונה, מכבי תל אביב הייתה חייבת לנצח בבאר שבע כדי להקדים את מכבי חיפה ולזכות באליפות המדינה, מול קבוצה שלא ספגה אף הפסד בביתה. עשרת אלפים אוהדים צהובים מתל אביב נהרו לאיצטדיון וסרמיל, שהיה גדוש ודחוס ב-20 אלף צופים, הכי הרבה צופים שהיו אי פעם במשחק בבאר שבע!

הבלם התל-אביבי גדי ברומר נגח פנימה והעניק ניצחון אליפות 0-1. האוהדים שלהם פרצו פנימה למגרש עוד לפני שהמשחק נגמר. הם קפצו מעל גדרות ופרצו שערים. כהתרסה הם הכניסו למגרש גמל מקושט בצעיפים צהובים-כחולים. עם שריקת הסיום הם חגגו על הדשא שלנו כאילו הם בבית שלהם. הם נתלו על קורות השערים, שברו אותם ולקחו אותם איתם לתל אביב! לאוהדי באר שבע היו אלה מחזות קשים, בלתי נשכחים. באותו שבוע הכותרת שנתתי בעיתון "כל הנגב" הייתה: "לראות ולבכות"

זהירות, תמונות קשות לאוהדים האדומים:

22 שנים אנו נושאים בלבנו את עוגמת הנפש הזו. אומנם שנתיים אחר כך, ב-26 במאי 1997, נקמנו בהם בניצחון 0-1 בגמר גביע המדינה באיצטדיון הלאומי ברמת גן, אך מעולם לא לקחנו אליפות אצלם בבית.

היום, ב-29 באפריל 2017, כשלוש עונות לאחר שמכבי תל אביב שוב לקחה אליפות באצטדיון וסרמיל (הפעם, לא במשחק המכריע של העונה) זה יכול לקרות. צירוף נדיר, תקדימי, חד-פעמי שבו באר שבע יכולה לגמול למכבי תל אביב על ההשפלה ההיא ולהשיב את הכבוד העירוני שאבד! ניצחון הערב באיצטדיון בנתניה (מגרש הבית שלהם העונה) יביא עמו שני שיאים קבוצתיים: א'. ניצחון עשירי ברציפות בליגה העליונה. ב'. פתיחת פער של 11 נקודות בפיסגה (כשיישארו רק 9 בקופה) והבטחת אליפות שנייה ברציפות, רביעית בהיסטוריה. ויהיה גם שיא אישי אחד, של הקשר מהראן ראדי, שיזכה באליפות מדינה חמישית ברצף, שלוש עם מכבי תל אביב ושתיים עם באר שבע!

למרות שמבחינה טבלאית תוצאת תיקו היא טובה לבאר שבע, אסור לחזור הביתה עם נקודה בלבד. לא תיקו 0-0, לא 2-2 וגם לא 4-4. רק נ י צ ח ו ן ! נקמה ספורטיבית מתוקה.

העדרותו של מאור בוזגלו הנהדר, שגמר את העונה בגלל פציעה קשה, נותנת למאמן באר שבע ברק בכר הזדמנות להעלות הרכב זהיר, כמו שהוא אוהב במשחקים מול קבוצות חזקות, עם שלושה קשרים חסונים במרכז השדה – ג'ון הוגו, מהראן ראדי ואוביידיו הובאן, מערך שלא צלח בתקופה האחרונה וגם לא הוכיח את עצמו במשחק החוץ מול מכבי תל אביב בליגה הסדירה, שבו נוצחה באר שבע 0-1.

יש לקוות ולצפות, שבכר יפיק את הלקח המתבקש ויבוא לנתניה כמו אלוף גאה ומוליך טבלה בלתי מעורער, עם ארבעה שחקני התקפה ורק שני קשרים. ניב זריהן, שהחלים מפציעה ארוכה, יכול להיות המחליף של בוזגלו בכנף ימין, לצד מאור מליקסון כעושה משחק, טוני וואקמה משמאל וחלוץ מרכזי כבן שהר או אליניב ברדה. גם מיכאל אוחנה יכול להשתחל להרכב, לאמצע, ואז מליקסון ישחק בצד ימין.

ניב זריהן על הכתפיים של מאור מליקסון. יש מצב ששניהם יהיו בהרכב (צילום: שי מוגילבסקי)

כ-1,500 אוהדים אדומים יהיו בוודאות בנתניה, ביציע ה"מכלאה", הדרום מערבי העליון, המגודר ברשת, כמו בגן חיות. מאות אוהדים נוספים עושים "שמיניות באוויר" עד לשעה זו כדי להיות ברי מזל ולזכות בכרטיס אליפות.

יש כרטיסים למכירה דרך אתר "יד 2" במחיר של 1,000 שקלים! יש באר-שבעים שרוכשים ניקובי מנויים מאוהדי מכבי תל אביב שאיבדו עניין ואמון בקבוצתם המאכזבת, במחירים מופקעים של מאות שקלים. זאת, למרות אזהרת ההנהלה שמי שייתפס מנויו יישלל גם לעונה הבאה... בכל זאת, יש מצב שיהיו מסתננים באר-שבעים בין אוהדי מכבי ביציע המזרחי.

את משחק האליפות ישפוט לירן ליאני. הקוונים שלו יהיו דודו ביטון ודני קרסיקוב. שופטי הרחבה: ארז פפיר ואיתן שמואלביץ'. השופט ה"רביעי": גל לייבוביץ'.

המשחק ייצא לדרך בשעה 21:00 ויועבר בשידור ישיר בטלוויזיה, בערוץ הספורט.

תגובות

End of content

No more pages to load