• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

[שלושה מי יודע?] - מי משלושת שחקני הפועל ב''ש ישאר?

לאחר הודעת המועדון כי מהראן ראדי חתם בקבוצה, הפועל ב''ש טרם הציעה חוזים חדשים לשלושה שחקנים שיסיימו את תקופת החוזה שלהם במועדון בתום העונה הנוכחית. מי מבינהם ראוי לחוזה גם לעונה הבאה ומי צפוי להישאר?

מאור בוזגלו, כרגע לא נשאר הרבה סיכוי כי ישאר בקבוצה. (צילום: בן בודה)

הפועל באר שבע מחזיקה בסגל המבוגר ביותר בליגת העל וההחתמות האחרונות של שחקנים צעירים ומבטיחים, מגיעות כחלק מריענון כולל שהנהלת המועדון והצוות המקצועי מובילים בכדי לבנות שלד איכותי לקראת העונות הבאות. 

לצד החתמות מבטיחות, במועדון ייאלצו להיפרד לפחות משני שחקנים מבין השלושה שמסיימים את חוזיהם בהפועל באר שבע. 

אובידיו הובאן ואליניב ברדה הוותיקים שמחכים לדעת מה יהיה איתם בעתיד, ומאור בוזגלו שככל הנראה יודע היכן ישחק בעונה הבאה, וכנראה שזה לא יהיה בהפועל באר שבע. 

אליניב ברדה:
על הנייר: אליניב ברדה רשם העונה 15 הופעות במדי הקבוצה בליגת העל, הוא שיחק 575 דקות בסה"כ וכבש 4 שערים. 

הקפטן של הפועל באר שבע הוא הלב הפועם של הקבוצה, כשהוא נמצא על המגרש, הדברים נראים הרבה יותר טוב. הנוכחות של אליניב ברדה על כר הדשא ואפילו בספסל, מוסיפה מימד של לחימה ומחויבות גם מצד שאר השחקנים. העונה הנוכחית של ברדה לא הייתה מהטובות שלו בלשון המעטה, פציעות מטרידות וחוסר מזל בחזרה מהן הובילו לכך שהחלוץ הותיק הפסיד את רוב העונה. יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם מכך שאליניב הוא מנהיג אמיתי, אחד שחי ונושם את הפועל באר שבע, שחקן בית יחיד ששומר על זהות מינימלית והוא האיש ששינה את פני המועדון מאז שחזר לנגב. 

החלוץ שיהיה בן 36 בדצמבר, החליט שהוא רוצה להמשיך בקבוצה ואם זה כך, אין פה בכלל שאלה, אליניב ברדה ראוי להישאר במועדון גם בעונה הבאה וזה כנראה מה שיקרה. 

• אובידיו הובאן:
על הנייר: אובידיו הובאן רשם 18 הופעות בליגת העל, שיחק 1274 דק' בסה"כ, כבש שער אחד והוסיף בישול בודד. 

אובידיו הובאן הוא אולי המחטף הכי גדול של הפועל באר שבע בשנים האחרונות. אף אחד לא באמת מבין איך קשר נבחרת רומניה ואחד משחקני המפתח של קבוצת פטרולול פלוישט הרומנית, מצא את מקומו בהפועל באר שבע. על פי דיווחים ברומניה, הקשר הסתכסך עם בעלי הקבוצה הרומנית אבל מי שמכיר מקרוב את הובאן יודע שהוא לא אדם של מריבות. 

מדובר בשחקן מקצוען ובאישיות שכל מועדון רוצה אצלו. מלבד התרומה שלו על כר הדשא, הובאן מקפיד להתנדב לאימון ילדים בשעותיו הפנויות, הוא דמות חיובית שיש רק ללמוד ממנה. 

בפן המקצועי, מהרגע הראשון שלו במועדון הובאן היה כמה רמות מעל כל מה שקורה כאן, אבל הוא פתח את העונה הנוכחית בצליעה ונעלם לתקופה ארוכה. אולי העובדה שבנצי בלומנפלד ז"ל, ששימש לו כאב נפטר במהלך העונה, גרמה לירידה ביכולתו, אבל הובאן התאושש בתקופה האחרונה וחזר להציג את היכולת שאפיינה אותו בתקופה הטובה שלו בבאר שבע.

הובאן תופס משבצת של זר ובדצמבר הקרוב יחגוג 35, גם הוא ותיק מאוד. עושה רושם ששני הנתונים הללו פוגעים באפשרות שלו לקבל חוזה גם לעונה הבאה, אבל הוא רוצה להיות כאן והוא גם יכול לתרום. כפי שזה נראה כרגע הסיכויים שלו להישאר בהפועל באר שבע לא גבוהים במיוחד. 

•מאור בוזגלו:

על הנייר: מאור בוזגלו רשם 25 הופעות, שיחק בסה"כ 1843 דקות, כבש 7 שערים והוסיף 5 בישולים. 

את מאור בוזגלו יש לחלק לשניים, למאור השחקן ומאור 'כל המסביב'. לגבי מאור השחקן אין עוררין, היכולת המצוינת שלו הוסיפה המון להפועל באר שבע, הוא אחד מהשחקנים הכישרוניים של הקבוצה ובכלל, הישראלי הטוב ביותר שיהפוך לחופשי בסיום העונה. 

בכל התקופה שלו בהפועל באר שבע מאור הצטיין על כר הדשא וגם מחוצה לו, בתרומה לקהילה ובהשתתפות באירועים למען האחר, בוזגלו תמיד היה מהשחקנים הראשונים שנרתמו והתנדבו להשתתף באירועים הללו. 

לצד הדברים החיוביים, יש לא מעט שלילי בכל מה שקורה עם מאור בוזגלו בעונה וחצי האחרונות מחוץ לכר הדשא. האבא יעקב חזר לתקשורת והכותרת החלו לצוף. זה החל בראיון של מאור עצמו רגע אחרי הזכייה באליפות, אחר כך הוא התנצל, אבל חודשיים אחרי שמענו את האבא לקראת המפגש עם אולימפיאקוס, שהיה נחרץ בדעתו וטען שלאחר המשחק מאור יעזוב את הקבוצה. בהמשך העונה, בכל הזדמנות שהייתה לו, האבא יעקב עלה לכותרות והדברים שנאמרו שם פגעו במועדון והפריעו לריצה של הפועל באר שבע, כשהמטרה הייתה להלל ולשבח את מאור ופחות לחשוב על הצלחת הקבוצה. 

אלונה ברקת סיכמה הסאגה כשצייצה: "בהפועל באר שבע לא מדברים על 'אני', מדברים על 'אנחנו'". 

הדברים הללו כנראה סגרו את הגולל סביב המשך דרכו של מאור בוזגלו בהפועל באר שבע וככל הנראה שהקשר הכישרוני והמצוין, ימצא את מקומו בקבוצה אחרת בעונה הבאה. 

אז את מי אתם הייתם משאירים? מוזמנים להצביע.

תגובות

End of content

No more pages to load