• 03 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בוזגלו המחליף הפיח רוח חיים ובאר שבע ניצחה 0-2 את בית"ר ירושלים

שלושה קשרים הגנתיים במשחק בית. מאור בוזגלו נכנס במקום הובאן במחצית ובנה גולים למהראן ראדי ולאליניב ברדה. השחקנים עלו עם סרטים שחורים לזכרו של ג'קי דקל. בגלל המימונה רק 14,763 צופים

ג'ון הוגו ואריק סאבו נאבקים. המשחק היה תקוע עד שנכנס בוזגלו (צילום: אסף חיימוביץ')

הפועל באר שבע לא נכנעת ללחץ שמפעילות מכבי תל אביב והתקשורת הארצית וממשיכה לנצח, פעם שביעית ברציפות, 0-2 על בית"ר ירושלים, והיא שומרת על פער 6 הנקודות בפיסגה, תוך שהיא חוצה את רף 60 הנקודות וצוברת כבר 71, לעומת 65 של סגניתה מהצפון. זאת, לפני שלושה משחקי חוץ רצופים, תוך שבוע אחד! בני סכנין בדוחא במוצאי שבת הבא (22/4), מכבי חיפה בסמי עופר ביום שלישי שלאחר מכן (25/4) ומשחק העונה הרביעי מול מכבי תל אביב בנתניה במוצאי שבת (29/4). רק לאחר הסדרה הזו אפשר יהיה לדעת אם לפתוח את השמפניות...

ההזדמנות הראשונה במשחק הערב מול בית"ר הייתה של האורחת מירושלים בדקה העשירית, כאשר עידן ורד קיבל כדור חופשי ובעט מכ-18 מטר חלש היישר לידיים של גיא חיימוב.

בדקה ה-12 ספג חלוץ באר שבע בן שהר כרטיס צהוב על עבירה בחלק המגרש של בית"ר.

גם ההזדמנות השנייה היא של בית"ר, בדקה ה-16, כשעידן ורד הרים מימין ואיתי שכטר בעט מהאוויר מתוך הרחבה חלש לידיים של חיימוב.

בדקה ה-19 סוף סוף מצב הבקעה לזכות באר שבע. טוני וואקמה הרים משמאל לבן שהר שהיה קרוב לשער, אך נגח מעליו.

בדקה ה-21 שוב שיתוף פעולה בין וואקמה לשהר, הוליד בעיטה לא מדוייקת של האחרון.

בדקה ה-26 שהר קיבל כדור עומק כשהוא לא בנבדל והעביר שמאלה לוואקמה, שהחזיר לאמצע לראדי, שבעט בנגיעה אחת חזק ושטוח ליד הקורה. כמעט הוא "החזיר" לאוהדי בית"ר ששרקו לו בוז קודם לכן, כשהרים קרן ולו בשל מוצאו!

בדקה ה-32 כרטיס צהוב לאובידיו הובאן, על עבירה במרכז המגרש.

חן עזרא ואובידיו הובאן. בית''ר הייתה קרובה להבקיע במחצית הראשונה (צילום: אסף חיימוביץ')​​​​​​​

מאמן באר שבע ברק בכר היה עצבני מאוד, לנוכח המשחק התקוע של קבוצתו, והוציא את תסכולו על צוות השיפוט. רק בדקה ה-40 בכר השכיל להבין את מה שהקהל הבין כבר אחרי 10 דקות והתחיל לחמם את מאור בוזגלו. גם אליניב ברדה התחמם. גם מיכאל אוחנה.

בתוך תוספת הזמן של המחצית הראשונה החמצה איומה של בית"ר ירושלים מבעיטה לשמיים בתוך הרחבה, בעקבות מסירת פז של חן עזרא, לאחר שג'ון הוגו עבר עבירה ונעמד ואחר כך גם ספג כרטיס צהוב, עשירי שלו במספר העונה!

מאמן אלופת ישראל בכדורגל, ברק בכר, המשיך להתעקש על הרכב שמרני וזהיר משהו, גם במשחק בית באיצטדיון טרנר האימתני ולמרות שבמשחק הקודם שיטת המשחק הזו לא עבדה מול מכבי פתח תקווה במושבה, עד אשר מאור בוזגלו החליף את וובה בראון בפתיחת המחצית השנייה, בדרך לניצחון דחוק 1-2.

הערב, מול בית"ר ירושלים, פתחו במרכז השדה שלושה "גרזנים" - ג'ון הוגו שסיים לרצות עונש הרחקה בגין תשעה כרטיסים צהובים, מהראן ראדי ואובידיו הובאן. בכנף הימנית הועדף מאור מליקסון, שהתאושש מפציעה, על פניהם של מיכאל אוחנה ו/או מאור בוזגלו. בחלק האחורי של הקבוצה אין שינויים.

47 דקות של כדורגל מנומנם במרכז השדה ללא שערים ומאמן באר שבע ברק בכר הסיק את המסקנה המתבקשת - מאור בוזגלו נכנס במקומו של אובידיו הובאן איך שהתחילה המחצית השנייה. שניות אחרי שנכנס, בוזגלו הוליך התקפה נמרצת של באר שבע, שהסתיימה בבעיטה חזקה של ראדי מעל השער.

בדקה ה-53 בית"ר קופחה, לאחר שחן עזרא הוכשל בוודאות ברחבה והשופט הראשי התמהמה אם לשרוק וחיכה לאות משופט הרחבה, שהיה רחוק ובעמדה פחות טובה ממנו...

בדקה ה-55 בוזגלו שיגר כדור חופשי סנטימטרים מהמשקוף של השועיר בוריס קליימן והקהל האדום החל להתעורר. בוזגלו מפיח רוח חיים בקבוצה ובאיצטדיון.

בדקה ה-60 דן איינבינדר, הקפטן הבית"רי, במשחק חלש, בעט חלש לשער, קורהוט הרחיק בראשו לקרן.

בדקה ה-64 המגן הימני הפעלתן בן ביטון חדר לרחבה ושלח כדור חזק מדי שניתז בראשו של בן שהר ועלה מעל השער.

בדקה ה-67 מאור בוזגלו בנה שער לבאר שבע, בהרמה מסוגננת ומדוייקת מימין, היישר לטוני וואקמה בצד השני, שהשאיר קטנה למהראן ראדי לבעוט מ-18 מטרים, שטוח חד ומדייוק לפינה השמאלית, 0-1 שהשתיק את אוהדי ירושלים.

שתי דקות אחר כך, חילוף שני של בכר, אליניב ברדה במקום בן שהר.

בדקה ה-75 חילופי מסירות נהדים בין בוזגלו לראדי ברחבה, שבסיומם הדף קליימן בעיטה חזקה של ראדי לקרן.

דקה חלפה ובוזגלו הנפלא השאיר את ברדה מול שוער והחלוץ הוותיק הרשית, 0-2.

מיד אחר כך, חילוף אחרון - מיכאל אוחנה במקום מאור מליקסון, שהיה הערב מתחת לרמתו הרגילה. שניות אחר כך, אוחנה היצירתי השאיר את בוזגלו לבד במצב הבקעה, 'בוזי' הקפיץ מעל השוער, אך הכדור הורחק מהקו.

הנה ההרכב המלא והציונים של ברנז'ה: גיא חיימוב 6.5; בן ביטון 6.5, מיגל ויטור 6.5, שיר צדק 6, מיהאי קורהוט 6; ג'ון הוגו 6, מהראן ראדי 6, אובידיו הובאן 5.5 (מאור בוזגלו-46-7); מאור מליקסון 5.5 (מיכאל אוחנה-77), בן שהר 6 (אליניב ברדה-69), טוני וואקמה 6.5.

על ספסל המחליפים: דודו גורש; וויליאם סווארס, לואיי טאהא; וובה בראון.

לא בסגל: מתן אוחיון, בן תורג'מן, ניב זריהן, מוחמד גאדיר.

שופט ראשי: ארז פפיר. קוונים: עידן ירקוני, ניסן דוידי. שופטי רחבה: שלום בן אברהם, ליאן ליאני. שופט "רביעי": יגאל פריד.

המשחק התקיים בעיתוי מוזר ובעייתי, בזמן שהמוני בית ישראל מארחים ומתארחים בחגיגות המימונה, במוצאי חג הפסח, (הערב, 21:00). זאת, במסגרת המחזור הרביעי של הפליי אוף העליון, ה-30 בצמרת ליגת העל בכדורגל. לא מעט אוהדים, בעלי מנויים, נאלצו לוותר הפעם על התענוג להיות שותפים לחווייה ספורטיבית-תרבותית ולפיכך האיצטדיון לא היה מלא ב-16 אלף צופים ונראו קרחות בלתי אופייניות ביציעים... המימונה השפיעה גם על אוהדי בית"ר שלא ניצלו עד תום את מכסת הכרטיסים המגיעה להם ורק כ-1,300 צהובים היו ביציע הצפוני במקום 1,500. בסך הכל, 14,763 צופים.

לפני המשחק הזכיר הכרוז אופיר בן שטרית את אלחנן כנוקר ז"ל, אוהד הקבוצה, יהי זכרו ברוך. לאחר מכן התקיים טקס לכבודו של אורח מיוחד שבא מארגנטינה, השוער מריו זוכוביצקי, ששיחק בשנות ה-80' בקבוצה והתמחה בעצירת פנדלים. מריו קיבל מנשיאת המועדון אלונה ברקת מגן הוקרה, למרות שהרבה פעמים "לא ראיתי את הכדור"...

איתי פרג' מעמותת איל"ן העניק את כדור המשחק לשופט הראשי, וקפטן באר שבע מאור מליקסון העניק לנציג איל"ן כדורגל חתום בידי השחקנים.

דקת מחיאות כפיים וסרטים שחורים לזכרו של ג'קי דקל. טקס מכובד (צילום: אסף חיימוביץ')​​​​​​​שחקני הפועל באר שבע עלו לכר הדשא עם סרטים שחורים כאות אבל על מותו של שחקן ומאמן העבר, ג'קי דקל. מיד לפני השריקה הפותחת נעמדו שתי הקבוצות בעיגול האמצע לטקס מכובד ביותר לזכרו של אגדת הכדורגל הבאר-שבעית ג'קי דקל, שהלך לעולמו בלילה שבין שבת ראשון.

כמו כן, הקהל מחא כפיים  גם לזכרה של יונה טביב, אמו של אלי טביב, בעלי בית"ר ירושלים, שנפטרה לפני ימים אחדים.

באיצטדיון הייתה אווירה נהדרת מצד שני הקהלים הססגוניים עם דגלים וקונפטי. בהפסקת המשחק האוהד אלכס דולב הציע נישואין לבירת לבו, שאמרה "כן", לקול תשואות הקהל.

תגובות

End of content

No more pages to load