• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

"פליי אוף טוב זה לעלות ליגה"!

הערב (19:00) זה מתחיל בקונכייה: המשחק הראשון בסדרת רבע הגמר בין הפועל באר שבע למכבי רחובות. נשיא מועדון הכדורסל כפיר ארזי סימן לו את ליגת העל כמטרה: "אני רוצה שמונה ניצחונות"

ג'ורדן לואיס ואוהד כהן במשחק האחרון. "רחובות קבוצה קשה" (צילום: אסף חיימוביץ')

"עכשיו מתחיל הדבר האמיתי. אני מתחיל להתחבר לקבוצה ובטוח שנעשה פליי אוף טוב. פליי אוף טוב זה לעלות ליגה"! שיחקתי עם רמת גן פעמיים נגד רחובות. פעם אחת ניצחנו, ובמשחק השני היינו ממש קרובים. זו קבוצה עם המון ניסיון, לא קל לשחק מולם, אבל חייבים לעשות את העבודה". כך, יועד בית יוסף, רכז הרכש החדש של הפועל באר שבע/בני שמעון, לקראת פתיחת הפליי אוף בליגה הלאומית בכדורסל, הערב (19:00, היכל הקונכייה) בסדרת רבע הגמר (הטובה משלושה משחקים) מול מכבי רחובות.

באר שבע מגיעה לפליי אוף במומנטום טוב, לאחר שסיימה את הליגה הסדירה בשני ניצחונות רצופים, בחוץ על המוליכה מכבי רעננה ובבית על מגדל העמק מהתחתית, וסיימה שלישית בדירוג במאזן 9-17. זאת, לעומת רחובות שסיימה שישית במאזן 10-16 ב-26 מחזורים.

מאמן האדומים, יניב בורגר, לא חושב שהסיומת של הליגה הסדירה כל כך משנה לתחילת שלב הפליי אוף: "אתה יכול לבוא לפליי אוף מצוין, ופתאום אחרי משחק אחד, הכל מתהפך. חשוב להעלות את רמת האגרסיביות והאינטנסיביות שלנו, לחזור למשחק ההגנה שאפיין אותנו רוב העונה, ולנצח דרך ההגנה".

באר שבע התקשתה מאוד מול העולה מהליגה הארצית מכבי רחובות. במשחק הראשון, בורגר וחניכיו הפסידו בחוץ 65-70, לאחר הארכה, במסגרת גביע האיגוד. בליגה, באר שבע ניצחה בקונכייה 82-88 והפסידה ברחובות 59-60.

בורגר: "לפני הגרלת הפליי אוף, באמת לא ידעתי את מי אני רוצה לקבל. הפסדנו פעמיים לרחובות, ניצחנו פעמיים את רעננה, אין לזה ממש משמעות. מול רחובות היו משחקים מאוד קשים וצמודים. אני מאוד מעריך את הקבוצה, מאוד קשוחה, שלא תלויה בשחקן אחד, ותהיה לנו משימה לא פשוטה. אבל בפליי אוף זה לא משנה את מי אתה פוגש ומתי, צריך לעבור שלוש סדרות".

הכדורסלן המחליף בדרך כלל, ג'ורדן לואיס, שבלט במשחק הליגה האחרון, חושב כמו מאמנו: "הסדרה נגד רחובות תהיה קשה. כל המשחקים ששיחקנו מולם היו צמודים וקשוחים. אנחנו נצטרך להגיע למשחק הראשון עם הרבה אגרסיביות וקשיחות, להגיע מרוכזים ולעשות את הדברים נכון".

מניסיונו אומר לואיס: "הגענו ל'מאני-טיים'. אני בארץ כבר ארבע עונות ויודע שבתקופה זו, בליגה הזו ובלילה נתון, כל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה. לא יהיה קל. צריך להגיע מוכנים לכל משחק. אף סדרה לא תהיה קלה. אנחנו צריכים להגיע לכל משחק בשיא הכושר ועם מוכנות נפשית לנצח בכל ערב".

מקצועית, המאמן בורגר שם את הדגש על הדבר הבא: "יציבות. במהלך העונה היו לנו עליות וירידות. נכנסנו לאיזשהו מומנט שלילי, ואז לקח לנו זמן לצאת ממנו. היה לנו רצף של שבעה משחקים בהם הייתה לנו תקופה טובה מאוד, כולל בגביע. נצטרך לשמור על יציבות גם במשחק עצמו וגם בין משחק למשחק בסדרות. אני בסך הכל מרוצה שלפחות לפליי אוף הגענו בריאים, זה היה מאוד חשוב, חילקנו את הכוחות. נתנו לאנטוני פישר (הרכז המתאזרח) לנוח במחזור האחרון, כדי שיבוא טרי לסדרות. סיכומים צריך לעשות אחרי הפליי אוף".

סיכומים, 'שמיכומים', נשיא המועדון, כפיר ארזי, שואף למאזן מושלם בפליי אוף, ללא שום תקלות, לידיעת הקפטן אוהד כהן וחבריו: "אני רוצה שמונה ניצחונות (שניים ברבע הגמר, שלושה בחצי ועוד שלושה בגמר)"! סדרת רבע הגמר היא הטובה משלושה משחקים, בחצי הגמר ובגמר הטובה מחמישה משחקים.

כפיר ארזי, המנכ"ל תומר ירון וחבריהם להנהלה מצפים לקהל רב הערב בקונכייה, לפחות כאלף אוהדים, פי שניים לערך ממשחקי הליגה הרגילה. מחירי הכרטיסים יפים לכל נפש: 20 שקלים לבני נוער ונשים, 30 שקלים למבוגרים.

במועדון גם מתארגנים למשחק הגומלין ברחובות, שייערך במוצאי שבת הקרוב (15/4) בשעה 20:30. בשיתוף עם ארגון האוהדים, תהיה הסעה למשחק מספר 2 בפליי אוף, כשהנסיעה כוללת גם כרטיס כניסה למשחק. היציאה בשבת ב-19:00 מרחבת הקונכייה. הרשמה בקבוצת הווט-סאפ של הנסיעה: https://chat.whatsapp.com/invite/GnN23VGSE7TC1rtLs6Z7q2

תגובות

End of content

No more pages to load