• 05 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אי אפשר לאכזב 7,500 צופים

קהל באר-שבעי גדול יגיע למושבה בפתח תקווה לדחוף את הפועל לניצחון ליגה שישי רצוף ולשמור, לכל הפחות, על פער 6 הנקודות ממכבי תל אביב בצמרת. מי יחליפו את ג'ון הוגו ומאור מליקסון?

ג'ון הוגו במשחק הקודם במושבה שהסתיים ב-1-1. הוגו לא ישחק הפעם (צילום: שי מוגילבסקי)

הפועל באר שבע תשאף הערב להגדיל את הפער בצמרת ל-9 נקודות, כדי שלא יקטן ל-3 בלבד 50 דקות אחרי שתסיים את משחק החוץ שלה מול מכבי פתח תקווה (20:10) ומכבי תל אביב תסיים את משחק הבית שלה בנתניה מול מכבי חיפה (21:00).

כ-7,500 (שבעת אלפים חמש מאות!) אוהדים ילוו את הקבוצה מבירת הנגב לאיצטדיון המושבה באם המושבות. 6,000 אדומים ימלאו עד אפס מקום את היציע המזרחי ועוד כ-1,500 באר-שבעים ישבו בשער מספר 5 בצד המערבי ויהוו רוב מכריע מבין עשרת אלפים הצופים. מחיר הכרטיס אחיד – 50 שקלים (לפני עמלה).

מבחינה טקטית למאמן באר שבע ברק בכר יש אתגר לא פשוט כיצד למלא את החלל שיותיר קשר העוגן ג'ון הוגו, שירצה עונש בגין צבירת תשעה כרטיסים צהובים ולא יהיה בסגל. בכר התלבט בין וובה בראון לאובידיו הובאן לתפקיד הקשר המרכזי האחורי ומשום מה, "שכח" את וויליאם סווארס, שבראשית דרכו בקבוצה לפני כחמש שנים שיחק בתפקיד זה ולא כבלם.

האתגר השני הוא למלא את המשבצת של קשר הכנף הימני שבה אחז לאחרונה מאור מליקסון, שהתלונן על כאבים בשריר הירך וכנראה לא יפתח בהרכב. אם מישהו חושב שהמאור השני, בוזגלו, שחוזר לסגל אחרי העדרות של חודש בגלל פציעה בכתף, יוזנק להרכב במקום מליקסון, טועה. מבחינת בכר, יש היררכיה שמבוססת על לוחות זמנים ולפיה מוחמד גאדיר התאושש מפציעה לפני בוזגלו והוא עשוי לשחק לפניו.

יחד עם זאת, ישנה קונסטלציה לפיה לא בוזגלו וגם לא גדיר יעלו בין ה-11, אלא מיכאל אוחנה, למרות שבדרך כלל הוא משחק באמצע ולא בכנף. האמצע צפוי להיות מורכב משחקנים יותר כוחניים ופחות טכניים, כדוגמת מהראן ראדי. בחלק האחורי לא צפויים שינויים, מיגל ויטור יוצב במרכז ההגנה עם שיר צדק, גיא חיימוב ימשיך בין הקורות.

רגע לפני ליל הסדר, אלופת ישראל בכדורגל ומוליכת ליגת העל רוצה להשיג ניצחון ליגה שישי ברציפות ולכל הפחות לשמור על פער 6 הנקודות (+ הפרש שערים עדיף) על פני סגניתה מכבי תל אביב ולבוא לערב המימונה, למשחק הבית מול בית"ר ירושלים (ב-17/4), כשהיא רגועה. בבאר שבע לא שוכחים את המשחק הקודם במושבה, במחזור ה-19, ב-21/1, שבו ספגה שער שיוויון בדקה ה-90 מהמגן אורי מגבו.

מכבי פתח תקווה, מצדה, שבמקום השלישי בטבלה, תנסה להימנע מהפסד שלישי ברציפות, שיקרב אותה כדי שתי נקודות בלבד מבית"ר שבמקום הרביעי, במאבק על ייצוג ישראל באירופה בעונה הבאה. פתח תקווה תחסר את הבלם המצטיין שלה אליסון דוס סנטוס, בשל צבירת חמישה כרטיסים צהובים.

תגובות

End of content

No more pages to load