• 01 דצמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המירוץ לראשון - מי יהיה שוערה הראשון של הפועל באר שבע?

הפועל באר שבע החתימה את דודו גורש לעונה נוספת במועדון. מה זה אומר לגבי גיא חיימוב ומי יהיה השוער הראשון של הקבוצה בעונה הבאה? כאב הראש של ברק בכר

חיימוב, נלחם על ההרכב (צילום: בן בודה)

מצד אחד דודו גורש, השוער הותיק של הפועל באר שבע שמוביל את החלק ההגנתי של הקבוצה בשנתיים האחרונות, מהצד השני גיא חיימוב שהגיע בתחילת העונה כדי להיות שוער העתיד של המועדון ולהילחם על מקומו בהרכב, והפועל באר שבע אחת, שהחליטה לשמור את שני השוערים לעונה נוספת במועדון.

אם תשאלו את אנשי הצוות המקצועי של הפועל באר שבע באיזו עמדה יש להם את כאב הראש הגדול ביותר, סביר להניח שרובם ילכו על עמדת השוער, ולא סתם. בעמדה כל כך חשובה במערך הקבוצתי, יש להפועל באר שבע שני שוערים איכותיים ומוערכים מאוד. דודו גורש הותיק, עתיר הניסיון, אחד שראה את כל סוגי הקרבות בכדורגל הישראלי ושוערה הראשון של נבחרת ישראל בקמפיין האחרון, ולצידו גיא חיימוב, גם כן שוער עם ניסיון בליגת העל, הוביל קבוצות צמרת ונמצא אולי בגיל שיא מבחינת קריירה של שוער, וסגנו של דודו גורש גם בשער נבחרת ישראל. 

החלטות לא פשוטות למאמן ברק בכר (צילום: בן בודה)​​​​​​​

הקרב על אפודת השוער הראשון של הפועל באר שבע לקראת העונה הבאה יהיה מעניין מאוד. בתחילת העונה גיא חיימוב הוחתם במועדון, הוא הגיע מעמדת השוער הראשון בקריית שמונה לעמדת השוער השני בהפועל באר שבע תוך ראייה לעתיד, כשהמטרה הייתה להכשירו לקראת קבלת אפודת השוער הראשון של הקבוצה. העונה הזו מבחינתו הייתה עונה של מלחמה על המקום בהרכב והשתתפות ברוטציה שבין עומס המשחקים באירופה ובשאר המפעלים בארץ כשבאופק, בעונה הבאה הוא ציפה לקבל את המקום המובטח בהרכב. 

מהצד השני, דודו גורש היציב שעשה את כל הדרך הקשה עם הפועל עכו, עבר עליה וירידת ליגה, צמרת ותחתית בליגת העל וקרבות מכל הסוגים, עד שהגיע להפועל באר שבע והוביל אותה לאליפות המדינה בעונה שעברה. גורש היה יציב מאוד לאורך עונת האליפות, הביא שקט וניסיון לחלק האחורי של הקבוצה והיה חלק בלתי נפרד מההצלחה. בדיוק בזכות הדברים הללו הוא זכה לקבל חוזה גם לעונה הנוכחית, ופתאום באה ההחתמה של גיא חיימוב. בתחילה, ההחתמה הזו הביאה איתה עירור לגבי מעמדו של השוער הותיק, אבל ממשחק למשחק יחסי הכוחות התבהרו, והשאלה מיהו השוער הראשון של הפועל באר שבע העונה, קיבלה תשובה ברורה די מהר, גורש הוא השוער הראשון וגיא חיימוב נלחם על מקומו. 

גם העונה, כשדודו גורש קיבל את המפתחות הוא הצליח לשמור על יציבות בשער, ניהל את משחק ההגנה מאחור, הביא שקט וניסיון ועשה את הכל בצורה טובה. למרות זאת, ברק בכר החליט ללכת על רוטציה ולתת גם לגיא חיימוב להרגיש את הכפפות. במשחקים שבהם גיא חיימוב שיחק, גם הוא בדומה לגורש, עשה עבודה טובה, שמר על השקט בהגנה והציג יכולת של שוער ראשון. 

דודו גורש השוער הראשון של הפועל באר שבע חתם לעונה נוספת (צילום: בן בודה)​​​​​​​

עם שני שוערים בדמות גורש וחיימוב, כאב הראשון של ברק בכר הופך למסובך יותר. 

אם בעונה הנוכחית הרוטציה שמרה על שני השוערים, מי יהיה השוער הראשון בעונה הבאה? 
דודו גורש שחתם לעונה נוספת וכמו כל שוער, רוצה להיות השוער הראשון, או גיא חיימוב שהסתפק העונה בלהילחם עם מקומו, אבל ציפה להיות השוער הראשון של הקבוצה בעונה הבאה? 

שאלה קשה, הפתרונות אצל ברק בכר.

תגובות

End of content

No more pages to load