• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חמש הפרש: באר שבע הפסידה 0-1 למכבי תל אביב

בעשרה שחקנים באר שבע ספגה שער מקיארטנסון שנותר חופשי ברחבה בדקה התשיעית. מאור מליקסון חולה ולא היה בסגל. למה אליניב ברדה לא שיחק?! חמישה שחקנים חסרו. רק 17 שחקנים בסגל של ברק בכר

טל בן חיים ובן ביטון החבוש. השופט לא ראה (צילום: אסף חיימוביץ')

חמש נקודות הפרש. זוהי השורה התחתונה ממפגש הצמרת בין מכבי תל אביב להפועל באר שבע בנתניה, בעקבות ניצחון 0-1 של מכבי. באר שבע עדיין ראשונה בטבלה, די בבטחה יש לומר, עם 46 נקודות. מכבי תל אביב שנייה עם 41, לאחר 21 מחזורים בליגת העל בכדורגל.

זה היה אחד המשחקים החלשים ביותר של באר שבע העונה ודווקא במשחק כל כך חשוב, וזאת ב"אדיבותו" של מאמנה ברק בכר, שהעלה הרכב "פחדני". אם מאור מליקסון חולה והיה אמור לפתוח למה שלא ישחק במקומו, מההתחלה ה"תאום שלו" מיכאל אוחנה ולא אוביידיו הובאן שכלל לא תורגל בהרכב? ומדוע לא התבצע חילוף מוקדם לפני המחצית או בהפסקה בזמן פיגור? החילופים היו מאוחרים מדי.

גישושים הדדיים בחמש הדקות הראשונות של ההתמודדות בלי הזדמנויות. המגן הימני בן ביטון יצא מהמגרש לקבל טיפול רפואי, כי הוא דימם באזור הגבה, לאחר היתקלות עם טל בן חיים החלוץ בכדור גובה, ללא תגובת השופט.

דקה תשיעית. 0-1 למכבי תל אביב, כשבאר שבע בעשרה שחקנים, כי בן ביטון בחוץ. התקפה מהצד השני שבן תורג'מן לא השכיל לכסות הגיעה לחלוץ האיסלנדי התמיר וידר קיארטנסון, שהיה חופשי ובעט מתוך הרחבה כדור שניתז על ידי שחקן אדום והטעה את השוער דודו גורש. ג'ון הוגו התווכח ממושכות עם השופט, אבל זה לא עזר. אחרי הגול, ביטון חזר כשמצחו עטור בתחבושת אדומה.

​​​​​​​מכבי תל אביב הייתה טובה הרבה יותר וב"אטרף" על באר שבע, שנראתה מבוהלת ומפוחדת ולא ייצרה דבר בהתקפה ברבע השעה הראשונה. מצב הקרנות ב-20 הדקות הראשונות ממחיש זאת, 0-3 לצהובים.

מהראן ראדי בועט. פעם ראשונה אחרי 27 דקות (צילום: אסף חיימוביץ')​​​​​​​

רק בדקה ה-27 נרשם איום משמעותי של באר שבע לכיוון השער של מכבי תל אביב, כשמהראן ראדי בעט חזק וליד הקורה ממרחק של למעלה מ-25 מטר ועדיין לא נשלח כדור אחד למסגרת של השוער בירוק, פרדראג ראייקוביץ'.

בדקה ה-38 כרטיס צהוב ראשון, לחובתו של מאור בוזגלו, על פגיעה בשרן ייני על הקו. אליניב ברדה, שקם מן הספסל "לברר" מה קורה, חטף גם הוא צהוב מהשופט זיו אדלר.

בדקה ה-43 בוזגלו פתח רגליים ואיפשר לכדור לחלוף ולהגיע להובאן שבעט מ-20 מטרים חזק וגבוה מעל השער, עדיין אף כדור לא נשלח למסגרת.

דקה 45. החמצה כפולה אדירה למכבי תתל אביב. דאבל-פאס מימין חתך את ההגנה האדומה ודור מיכה בעט לקורה כשהוא לבד לבד מול דודו גורש. הכדור חזר כמו על מגש לטל בן חיים, שבעט פאס שטוח החוצה. איזה מזל! רק 0-1 למכבי תל אביב בהפסקה.

​​​​​​​דקה 48. כרטיס צהוב לבלם לואיי טאהא, על עבירה על טל בן חיים.

בדקה ה-50 טל בן חיים הבלם מסר בטעות למאור בוזגלו, שכדרר לכיוון הרחבה, עבר את הבלם, אבל הוכשל מאחור על ידי גל אלברמן, שספג צהוב. בוזגלו בעט לא טוב את הכדור החופשי מ-18 מטר, היישר לחומה. הכדור חזר לראדי החופשי שבעט מתוך הרחבה טיל לשמיים.

באר שבע נכנסה לעניינים. בדקה ה-56 היא זכתה בקרן ראשונה. האדומים השתלטו על מרכז המגרש, שלחו כדורים לעומק וייצרו התקפו, אך בלי מצבים ובלי מחץת. בדקה ה-59 ברק בכר הגביר את המגמה, כשהחליף את הובאן הדפנסיבי במיכאל אוחנה ההתקפי. 

בדקה ה-62 חילוף ראשון גם בשורות המכבים. טל בן חיים החלוץ יצא ונכנס במקומו קשר אחורי חדש, מברזיל, מארסלו דו סאנטוס.

דקה 68. כרטיס צהוב גם על בן תורג'מן, שלכאורה פגע בשחקן תוך כדי גלישה. ג'ון הוגו התעצבן על השופט וחטף גם הוא צהוב. החמישי במספר של באר שבע!

דקה 70. חילוף שני אצל הצהובים, חלוץ תמורת חלוץ. קיארטנסון יצא, שויינפלד נכנס בהופעת בכורה.

באר שבע הפעילה לחץ, מכבי התגוננה והתבססה על מתפרצות בלבד.

דקה 81. עוד חילוף התקפי של בכר. ניב זריהן במקום מהראן ראדי.

דקה 87. חילוף לא ברור של ברק בכר. וובה בראון במקום לואיי טאהא. איפה, לעזאזל, החלוץ אליניב ברדה?!

בחמש דקות תוספת זמן, בוזגלו "אימן" את ראייקוביץ', שבזבז זמן בצורה מבזה. הקהל של באר שבע בגיב בקריאות: "ליגה א', ליגה א'"!

בדקה ה-96 נשמעה השריקה לסיום, לקול מצהלות אלפי האוהדים הצהובים על רקע הכרוז המשולהב שלהם. ואילו אוהדי באר שבע, במופע של כבוד, שרו בגרון ניחר: "הנה היא עולה, האלופה של המדינה"!

אווירה פנטאסטית באיצטדיון בנתניה במשחק העונה השני. כצפוי, רוב האיצטדיון צבוע צהוב-כחול כשרק בפינה הדרום מערבית העליונה נמצאים כ-1,100 אוהדים אדומים מבאר שבע, מוקפים ברשת הפרדה. למעלה מ-13 אלף צופים במשחק בתצוגת עידוד מיוחדת, שבה אוהד מכבי, ללא חולצה, סימן ליציעים והם פצחו בשאגות בתזמון מדוייק. אבל, אוהדי באר שבע, לא פראיירים, והם נותנים את שלהם מצד שני.

בעוד מכבי תל אביב הופיעה בהרכב שתכנן מאמנה ג'ורדי קרויף, ההרכב של ברק בכר השתבש ברגע האחרון. מאור מליקסון חלה ואובידיו הובאן, שלא תורגל באימון המסכם, הוקפץ להרכב. גם המגן מתן אוחיון חולה ולכן הסגל של הפועל באר שבע חסר שחקן אחד ומנה 17 בלבד.

הנה ההרכב המלא וציונים של ברנז'ה: דודו גורש 6; בן ביטון 6, שיר צדק 5.5, לואיי טאהא 5.5 (וובה בראון-87), בן תורג'מן 5.5; ג'ון הוגו 6, מהראן ראדי 6 (ניב זריהן-81), אובידיו הובאן 5.5 (מיכאל אוחנה-5.5-59); מאור בוזגלו 5.5, בן שהר 5.5, טוני וואקמה 5.5.

על ספסל המחליפים: גיא חיימוב; וויליאם סווארס, אליניב ברדה.

לא בסגל חמישה: מאור מליקסון, מתן אוחיון (חולים), מיגל ויטור, מיהאי קורהוט, מוחמד גאדיר (פצועים).

ואילו במכבי תל אביב שרן ייני (קפטן) מגן שמאלי (עומרי בן הרוש על הספסל), החלוץ ברק יצחקי על הספסל ודור מיכה בהרכב במקומו. גם חלוץ הרכש הטרי מהפועל תל אביב, ארון שויינפלד, על ספסל המחליפים.

שפט: זיו אדלר (חלש). קוונים: דביר שמעון ורועי חסן. שופטי רחבה: דניאל בר נתן ומנשה משיח. שופט רביעי: גל לייבוביץ'.

שמשת האוטובוס המנופצת. למאמן שלום (צילום: אסף חיימוביץ')

תקרית אלימה העיבה על המשחק, כאשר אוטובוס השחקנים של באר שבע נרגם באבן בדרכו לאיצטדיון. השמשה הקדמית נופצה-נסדקה, רסיסים מעטים עפו על המאמן ברק בכר, שיושב מקדימה, אך למרבה המזל הוא לא נפצע.

סתיו אלימלך משחק בנתניה. מול ''גול-סטאר'' (צילום: אסף חיימוביץ')​​​​​​​

לפני ההתמודדות הראשית הדגיש הכרוז של מכבי תל אביב, כי אין מקום לאלימות. מאוחר מדי... מוקדם מדי, עוד כשהקהל היה בדרך, נערך על כר הדשא המטופח בנתניה משחק היתולי מיוחד, שבו שיתפו פעולה שחקנים ותיקים ממכבי תל אביב והפועל באר שבע אל מול כוכבי תכנית הטלוויזיה "גול-סטאר". מבאר שבע בלטו הקפטן לשעבר, סתיו אלימלך, ואורן סגרון שכבש שערים. ממכבי תל אביב בלט גיא צרפתי. בשורות "גול-סטאר" הצטיין הזמר דורון מירן. יא' חלאוולאוו.

תגובות

End of content

No more pages to load