• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מהפך בטרנר: באר שבע הפכה פיגור לניצחון מול בני יהודה

שער עצמי של בן ביטון בדקה השביעית. שער שוויון של מאור מליקסון בדקה ה-44. בן שהר הפך את התוצאה בדקה ה-68. אוחנה נכנס בדקה ה-36 במקום הובאן וגרם לשינוי. ברדה פצוע ביציע. ואיפה בוזגלו?

שער השוויון של מאור מליקסון. טיל שהשוער לא יכול לעצור (צילום: שי מוגילבסקי)

אולי זה הסיפור עם מאור בוזגלו, אולי זו שאננות קבוצתית או עייפות מצטברת, אולי זה הרכב פחדני משהו של המאמן ברק בכר ואולי כל התשובות נכונות. משחק קל מאוד על הנייר מול קבוצת תחתית מובהקת, הפך למאבק קשה מאוד, שבסיומו באר שבע גירדה ניצחון בשיניים, למרות שהייתה עדיפה על יריבתה, ושמרה על מעמדה בראש הטבלה, כאשר הפער ממכבי תל אביב צמח ל-11 נקודות, לפני הדרבי שלה מול הפועל תל אביב ביום שני.

בני יהודה תל אביב הוליכה 0-1 במפתיע החל מהדקה השביעית, משער עצמי של בן ביטון. שער שדה ראשון העונה שסופגת באר שבע בטרנר בליגה! ואולם, בדקה ה-44 הושג שוויון מיוחל, 1-1. מרגלו של מאור מליקסון. בדקה ה-68 ראדי הרים קרן משמאל ברגל ימין מסובבת היטב לפינה הקרובה לראש של בן שהר, שקבע 1-2. שערו העשירי העונה בליגה, בדיוק כמו טוני נוואקמה.

מאמן הפועל באר שבע, ברק בכר, העדיף הרכב זהיר גם במשחק בית מול קבוצת תחתית "שבורה" כמו בני יהודה תל אביב (או שהוא רצה להראות שספסולו של מאור בוזגלו ביום שלישי מול מכבי חיפה היה שיקול מקצועי...). שוב שלושה "גרזנים" במרכז השדה - ג'ון הוגו, מהראן ראדי ואובידיו הובאן (מה,הוא לא פצוע?). הקשר היצירתי מיכאל אוחנה שוב ישב על ספסל המחליפים.

ובלי הפתעה גדולה אי אפשר אצל בכר: בשער ניצב גיא חיימוב ולא דודו גורש. הקפטן הוותיק אליניב ברדה נעדר מן הסגל והוא ביציע בגלל פציעה (שוב!). מי שלא נראה אפילו ביציע הוא מאור בוזגלו, שמושעה משמעתית ביום הולדתו ה-29. לעומת זאת, אחיו אלמוג פתח בהרכב של בני יהודה.

הנה ההרכב המלא של באר שבע וציונים של ברנז'ה: גיא חיימוב 5.5; בן ביטון 5.5, שיר צדק 6, לואיי טאהא 6.5, מיהאי קורהוט 6; ג'ון הוגו 6, מהראן ראדי 6, אובידיו הובאן 5.5 (מיכאל אוחנה-7-36); מאור מליקסון 6.5, בן שהר 6.5 (מוחמד גאדיר-74), טוני נוואקמה 6.

על ספסל המחליפים: דודו גורש; מתן אוחיון, בן תורג'מן, עמית ביטון, וובה בראון, מוחמד גאדיר.

לא בסגל: מאור בוזגלו (השעייה משמעתית), אליניב ברדה, מיגל ויטור (פציעה), יובל שבתאי, רועי גורדנה (אמורים לעזוב בחלון ההעברות).

בעקבות ההשעייה של בוזגלו, פציעתו של ברדה והשאלתו של לוסיו מריניאו למ.ס. אשדוד, התדלדל מלאי שחקני ההתקפה של באר שבע, ורק שניים כאלה נמצאו על הספסל - הקשר אוחנה והחלוץ גאדיר.

שופט המשחק: ארז פפיר. עוזרי השופט: דודו ביטון, ליעוז אדי. שופט רביעי: גל לייבוביץ'. השופטים בתלבושת תכלת-שחור. בני יהוןדה בשחור-לבן, באר שבע כמעט כרגיל באדום-לבן.

הקהל הערב ומאיר בנאי ז''ל על המסך. מישהו רואה את בוזגלו? (צילום: שי מוגילבסקי)​​​​​​​

פחות מ-16 אלף צופים באיצטדיון טרנר, כ-150 אוהדים כתומים של בני יהודה בשער 10.

הכרוז אופיר בן שטרית הזכיר את מאיר בנאי ז"ל, הזמר והיוצר שהלך לעולמו. בנאי נולד בבאר שבע ולמד בתיכון מקיף ד'. הקהל מחא כפיים נמרצות ולאחר מכן הושמע באיצטדיון שירו: "יחד" ("ללכת יחד אל האור") על רקע תמונתו על המסכים. גם במחצית התנגנו שירים של מאיר בנאי ז"ל.

אלף אלפי הבדלות, הקהל הבאר-שבעי קיבל את אלמוג בוזגלו בשריקות בוז צורמות כל אימת שהוא נגע בכדור, כמחאה על דבריו של אביו יעקב, שהוא רוצה שאלמוג ינצח הערב כי מאור מושעה.

בדקה החמישית חלק מהקהל האדום קם בשמחה ושאג כשכדור שבעט בן שהר פגש את הרשת של אמיליוס זובאס, אבל זה לא היה גול, כי קודם לבעיטה הכדור פגע בבירור בידו של שהר.

דקה שביעית בטרנר, הפתעה גדולה. שער שדה ראשון העונה שסופגת באר שבע בטרנר בליגה! בני יהודה עלתה ליתרון של 0-1 משער עצמי של בן ביטון. המגן הימני של בני יהודה, מאור קנדיל, נותר חופשי ליד השער של באר שבע ושלח כדור רוחב חד שעבר את השוער גיא חיימוב ופגע בביטון שעמד על הקו. הכדור השטוח הסתחרר ונכנס פנימה! הקהל ביציע הדרומי, שראה את הגול מקרוב, הגיב בעידוד גדול!

בדקה ה-20 באר שבע הייתה זכאית לפנדל כשג'ון הוגו הוכשל ברחבה על ידי שחקן שהיה בישיבה עם הידיים על הפנים כאילו פצוע, אבל השופט ארז התעלם, למרות מחאותיו של מנהל הקבוצה, אביתר אילוז.

בדקה ה-23, כל כך מוקדם (אבל גם מאוחר) התחיל להתחמם ה"פליי מייקר" מיכאל אוחנה. שניות אחר כך, החמצה ענקית של ראדי בבעיטת וולה חזקה מאוד לשמיים משבעה מטרים, בעקבות הכנה נהדרת של מליקסון.

בדקה ה-35 קרן של ראדי מימין הסתובבה כמעט על קו השער, אחרי שהשוער תפס אוויר, אך לא היה מי שידחוק את הכדור פנימה.

בדקה ה-36, שינוי במערך של באר שבע. מיכאל אוחנה היצירתי נכנס על חשבונו של אובידיו הובאן (קשר 50/50) שירד מכר הדשא בהליכה איטית מבואס מאוד (האם ישעו אותו מחר או לחילופין האם הוא או אבא שלו יכתבו על זה פוסט בפייסבוק...).

בדקה ה-39 במבצע הראשון של אוחנה הוא הכין מצב טוב לוואקמה שבעט יפה ומסובב לפינה הימנית, אך השוער הליטאי הדף לקרן.

דקה 41. שוב אוחנה במרכז העניינים, בבעיטה טובה מ-25 מטר ליד הקורה.

בדקה ה-44 הושג שוויון מיוחל, 1-1. טוני נוואקמה שלח כדור רוחב משמאל, מיכאל אוחנה המחליף הסיט למאור מליקסון שחיכה ואז הסתובב וירה משמונה מטרים טיל לרשת העליונה.

מאמני בני יהודה, יצחק שום וניסן יחזקאל, הגיבו עם פתיחת המחצית השנייה, כשהכניסו את הקשר-חלוץ, פדרו גלבאן, ששב "הביתה" מהפועל אשקלון והחליף את יהונתן כהן ההתקפי.

המצב הראשון במחצית השנייה היה של בן שהר בדקה ה-49, שקיבל כדור נהדר מאוחנה, אך בעט בשמאל לא מדוייק.

בדקה ה-60 עוד הזדמנות נהדרת הלכה לאיבוד. וואקמה במבצע גדול, הוציא כדור על מגש לראדי, שבעט מקרוב עקום החוצה.

בדקה ה-63 השוער הליטאי של בני יהודה לקח גול מבן שהר, שנגח מקרוב חלש והשוער זינק והדף על הקו ברגע האחרון.

בן שהר כאן ועכשיו. שער ניצחון (צילום: שי מוגילבסקי)​​​​​​​

בדקה ה-68 סוף סוף יתרון לבאר שבע. ראדי הרים קרן משמאל ברגל ימין מסובבת היטב לפינה הקרובה לראש של בן שהר, שקבע 1-2. שערו העשירי העונה בליגה, בדיוק כמו טוני נוואקמה בראש טבלת מלכי השערים של כל הליגה (ביחד עם טל בן חיים ממכבי תל אביב, שישחק ביום שני בדרבי מול הפועל תל אביב)..

בן שהר לא הספיק להנות יותר מדי מהגול שלו ובדקה ה-74 פינה את מקומו למוחמד גאדיר.

בדקה ה-78 נכנס בבני יהודה, מיודעינו החלוץ דובב גבאי, שהתקבל בתשואות.

בדקה ה-85 קרן לבני יהודה, אחרי רצף של שלוש התקפות מסוכנות והקהל הכתום התעורר. גם ברק בכר, שהכניס את וובה בראון במקום מליקסון.

אחרי הקרן, בראון הוביל מתפרצת עם אוחנה, שבסיומה בעט נוואקמה יפה מאוד, כדור שנראה בדרכו לרשת, אך השוער זובאס הדף כפנתר לקרן.

בדקה ה-90, לפני תוספת זמן של שלוש דקות, מחזה צורם. נוואקמה מעביר זמן בפינת הקרן הימנית. אלופת ישראל, מוליכת טבלה גאה - לא נאה ולא יאה!

בדקה ה-92 נוואקמה, בכל זאת, השאיר את ראדי לבד מול השוער, שיצא נהדר וסגר את הבעיטה.

עם שריקת הסיום נשמעה שאגת "יש" באיצטדיון ומיד אחר כך שיר חדש מהיציע הדרומי: "המועדון מעל הכל"! ואחר כך: "מאור בוזגלו לך הביתה"! אחר כך הם סגדו ל"מלכה": "אלונה, אלונה, אלונה"...


תגובות

End of content

No more pages to load