• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נפרץ הבונקר, נשבר המנחוס הירוק

ניצחון ראשון של באר שבע וברק בכר אי פעם בטרנר על מכבי חיפה בליגה. 0-2 משערים של טוני וואקמה בדקה ה-36 ובן שהר בפנדל בדקה ה-66, אחרי שמאור מליקסון ספק הוכשל ברחבה, בעקבות תרגיל קרן קצרה מפורסם

הפועל באר שבע חוגגת את השער. פרצו את הבונקר (צילום: שי מוגילבסקי)

זהו, ברק בכר יכול לסמן וי. אין אף קבוצה בארץ שהוא עוד לא ניצח בליגה עם הפועל באר שבע. הערב נשבר המנחוס הירוק של מכבי חיפה, שהפסידה לראשונה באיצטדיון טוטו-טרנר בליגה, 0-2. ניצחון ליגה ראשון מזה שמונה מפגשים, ניצחון שלישי העונה על הירוקים (2-4 באלוף האלופים ו-1-2 ברבע גמר גביע הטוטו), ניצחון ראשון בסיבוב השני, אחרי הפסד ושתי תוצאות תיקו. הפער בצמרת צמח מ-8 ל-11 נקודות (זמנית?), לפני משחקה של מכבי תל אביב מחר בערב (רביעי) מול הפועל רעננה וכעת הפער מהמקום השני, שבו נמצאת מכבי פתח תקווה עומד על 10 נקודות.

הפתעה הייתה בהרכב הפועל באר שבע: מאור בוזגלו המצטיין ישב על ספסל המחליפים! אובידיו הובאן השלים חוליית מרכז שדה חזקה, עם ג'ון הוגו ומהראן ראדי. מאור מליקסון עלה בכנף ימין, למעשה במקום בוזגלו. מיד מתעוררת השאלה המתבקשת, האם זו החלטה מקצועית גרידא של המאמן ברק בכר או התערבות הבעלים אלונה ברקת, על רקע הידיעה לפיה קבוצה טורקית חושקת בבוזגלו מיידית בחוזה עתק לשלוש שנים? כזכור, בוזגלו מסיים את חוזהו בבאר שבע בתום העונה והוא רשאי לנהל מו"מ כבר כעת עם כל קבוצה. האם אלונה ברקת וברק בכר איחרו את הרכבת?!

מפגן עידוד של הדרומי (צילום: שי מוגילבסקי)​​​​​​​

למרות ההרכב ההגנתי מאוד, שהעלה המאמן ההולנדי של הירוקים, רנה מולנסטיין, ללא החלוץ הפצוע אלירן עטר וגם ללא החלוץ ניקיטה רוקביצה ובלי הקשר היצירתי גילי ורמוט (על הספסל) ועם שני שחקנים התקפיים בלבד - רועי קהת ומוחמד עוואד, ברק בכר התעקש על שלושה "גרזנים" במרכז השדה.

הנה ההרכב המלא של באר שבע וציונים של ברנז'ה: דודו גורש 6.5; בן ביטון 6, שיר צדק 6.5, לואיי טאהא 6, מיהאי קורהוט 5.5; ג'ון הוגו 6, מהראן ראדי 7, אובידיו הובאן 5.5 (מאור בוזגלו-80); מאור מליקסון 6.5 (מוחמד גאדיר-86), בן שהר 6 (אליניב ברדה-72), טוני נוואקמה 6.5.

בן שהר במאבק על הכדור. האדום לפני הירוק (צילום: שי מוגילבסקי)

על ספסל המחליפים: גיא חיימוב; מתן אוחיון, וובה בראון, מיכאל אוחנה.

לא בסגל: מיגל ויטור (פצוע), עמית ביטון, בן תורג'מן, יובל שבתאי, רועי גורדנה, לוסיו מריניאו (מקצועית).

שפט: אלון יפת, בעזרת הקוונים דני קרסיקוב, ומתי יעקובוב. שופטי רחבה: אלי חכמון וזיו אדלר. שופט רביעי: רועי ריינשרייבר.

קהל: כ-16 אלף צופים, כ-1,500 מחיפה ביציע הצפוני של איצטדיון טרנר בתצוגת דגלים יפהפיה ירוק ולבן. ביציע הכבוד ישבו שני "מרגלים" מבני יהודה תל אביב, היריבה הבאה של באר שבע (במוצ"ש בטרנר), מאמן השוערים יעקב אסייאג ועוזר המאמן אסי בלדוט.

לפני המשחק ציין הכרוז (אופיר בן שטרית) שני אוהדים שהלכו לעולמם לא מכבר, אבי שמעוני ויגאל בראלי ז"ל, בליווי תמונותיהם על המסכים ומחיאות כפיים של הקהל. האוהדים בשערים 3 ו-4 (יציע דרומי) במפגן מרהיב באדום ובלבן עם מטריות ובשלט עגול מיוחד וגם כיתוב גדול על המגרש, לבן על גבי שחור: בגביע, בליגה, בכל מגרש, בכל מזג אוויר.

באר שבע פתחה הפעם את המשחק לכיוון השער הדרומי (מכבי חיפה עשתה שיעורי בית) כשטוני וואקמה בכנף ימין ומאור מליקסון בשמאל, כדי "לבלבל" את האויב. כבר כעבור 40 שניות סחט מליקסון קרן.

25 דקות ראשונות של כדורגל ללא שערים וגם ללא מצבים. מערך צפוף של חיפה, שבאר שבע מתקשה מאוד לפצח. וואקמה ומליקסון החליפו אגפים. רק בדקה ה-27 נרשמה הזדמנות ראשונה, טובה מאוד. מליקסון ושהר ניהלו חילופי מסירות באגף ימין, כדור רוחב של מליקסון הגיע לראדי שהמשיך לוואקמה שבעט מצויין גבוה, אך שחקן ירוק הרחיק ממש מן הקו. שניות חלפו ושוב חיפה הצילה מקו השער, הפעם ניסיון של שהר.

בדקה ה-36 נפרץ הבונקר הירוק. המגן בן ביטון הרים לרחבה מימין, בן שהר המשיך בראשו למהראן ראדי שהוריד קטנה ברגלו וטוני וואקמה ירה חזק בחצי הגובה לפינה השמאלית, 0-1 לבאר שבע. שתי דקות אחר כך, ראדי שלח כדור עומק ארוך לוואקמה בתוך הרחבה, אך הניגרי פספס. בדקה ה-41 אובידיו הובאן פרץ חופשי מהאמצע ובעט טיל מ-25 מטרים, אך לשמיים.

דקה 44. קרן מימין של ראדי לצד הרחוק היישר לראשו של הבלם שיר צדק, שהוריד יפה לג'ון הוגו, שבעט את הכדור המקפץ תוך כדי סיבוב מעל המשקוף.

דקה 45. הזדמנות ראשונה של חיפה! קמיל ואצק הצ'כי בעט מ-20 מטר שטוח וחד, דודו גורש זינק והדף.

0-1 לבאר שבע בגולים במחצית ו-0-5 בקרנות, מה שממחיש את יחסי הכוחות בין הקבוצות ב-46 הדקות הראשונות. 

בהפסקה הבין מולנסטיין, שהוא חייב לבצע שינוי משמעותי, אם ברצונו לשוב עם משהו מבאר שבע והכניס עם פתיחת המחצית השנייה את הקשר הטכני המצויין, גילי ורמוט. דקה 51, ורמוט הכין מצב ל-ואצק שבעט חזק ליד הקורה של גורש המזנק.

מכבי חיפה התעוררה. בדקה ה-55 גארי קאגלמכר עבר בקלות את מיהאי קורהוט, אך נבלם היטב על ידי דודו גורש. 

דקה 65. פנדל לבאר שבע. קרן קצרה בין ראדי למליקסון, שעשה את הסיבוב המפורסם שלו על המקום לכיוון קו הרוחב ושם ספק הוכשל לנגד עיניו של השופט המנוסה אלון יפת.

דקה 66. שאגת גול נשמעה היטב באיצטדיון, כאשר בן שהר בעט פנימה את הפנדל, לפינה השמאלית השטוחה, 0-2.

רק בפיגור של שני שערים, נזכר מולנסטיין להכניס את החלוץ ניקיטה רוקביצה ולהוציא קשר אחורי, את נטע לביא. מעט מדי ומאוחר מדי.

דקה 70. כמעט 0-3 כשמליקסון חדר לרחבה למצב של אחד על אחד, אך נעצר על ידי השוער עומרי גלזר.

דקה 71. כמעט 1-2 כשדודו גורש ולואיי טאהא עם החזה הצילו מהקו בעיטה חזקה של גארי קאגלמכר.

דקה 72. חילוף ראשון בבאר שבע והפעם המחליף הראשון הוא הקפטן אליניב ברדה, שנכנס במקום בן שהר.

בחצי השעה האחרונה באר שבע הורידה את הקצב, לא שלחה הרבה שחקנים קדימה בניסיון לשמור על היתרון מאשר לנסות להגדיל אותו והסתפקה במסירות סרק לרוחב.

דקה 78. רק שלושה באר-שבעים יצאו להתקפה מתפרצת, שבמהלכה וואקמה מסר למליקסון, שבעט חזק לשער, אך השוער הדף.

דקה 80. חילוף שני בשורות האדומים. מאור בוזגלו במקום אובידיו הובאן.

דקה 86. חילוף שלישי. מוחמד גאדיר נכנס, מאור מליקסון יצא לקול מחיאות כפיים של הקהל האדום. 

דקה 90 (לפני שלוש דקות תוספת). כרטיס אדום לבלם מכבי חיפה מארק וליינטה, שהכשיל בדרך אל השער את אליניב ברדה המנוסה, שסחט צהוב שני מהבלם הירוק. בוזגלו בעט את הפאול קרוב לשער, אך החוצה.

תגובות

End of content

No more pages to load