• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באר שבע כבר ניצחה פעמיים את מכבי חיפה העונה!

במשחק אלוף האלופים ובגביע הטוטו. פעם שלישית גלידה בליגה? רנה מולנסטיין יעלה מערך הגנתי מובהק, ללא אלירן עטר הפצוע. מעניין איך יגיב לזה ברק בכר, באובידיו הובאן או במאור מליקסון?

מאור מליקסון. קשר טכני לפני שני "גרזנים"? \ אובידיו הובאן. "גרזן" שלישי במרכז השדה?

שתי קבוצות במשבר יפגשו בתשע בערב (כל כך מאוחר ועוד בחורף!) זו את זו למשחק כדורגל במסגרת ליגת העל. האורחת בירוק, מכבי חיפה, מגיעה אחרי הדחה מוקדמת מגביע המדינה ואיבוד התואר היחיד שלה בעונה שעברה, בעקבות הפסד ביתי 0-2 למכבי פתח תקווה ואחרי שני משחקי ליגה רצופים ללא ניצחון (הפסד ביתי 1-2 לבני סכנין ותיקו 1-1 עם בני יהודה תל אביב מהתחתית); המארחת באדום מגיעה אחרי שניצחה בגביע בקושי רב קבוצה מתחתית ליגה א' (צפון), מכבי צור שלום (0-2, לאחר 0-0 במחצית במשחק בית) ואחרי שורה של שלושה משחקים רצופים ללא ניצחון בסיבוב השני בליגה (הפסד חוץ 0-1 לרעננה, תיקו 1-1 ביתי מול הפועל תל אביב ותיקו 0-0 בסכנין).

בעוד באר שבע האלופה אוחזת במקום הראשון בטבלה די בבטחה, עם 36 נקודות ופער של 8 מה"דולקת" אחריה מכבי תל אביב, מכבי חיפה שבמקום הרביעי עם 25 נקודות חוששת מלגלוש אל מתחת לשישייה הראשונה בדירוג ולמצוא את עצמה בפליי אוף התחתון.

בעוד בבאר שבע האווירה די רגועה, שלווה ומנומנמת (אם כי הידיעה הטרייה על קבוצה טורקית שרוצה מיידית את מאור בוזגלו לשלוש שנים בסכום עתק מערערת במעט את הקביעה הזו), בחיפה העניינים יגעים והמצב נמצא בנקודת רתיחה. רבע מהסגל שוחרר, כולל שחקנים טובים מאוד, כמו גליינור פלט מיודעינו, שובל גוזלן ופיראס מוגרבי, הכוכב הגדול החלוץ אלירן עטר נפצע בגביע ולא יהיה בסגל למשחק בבאר שבע, המאמן ההולנדי רנה מולנסטיין חשוף לביקורת נוקבת וברקע ניסיונות להתחזק במספר שחקנים כשבראשם החלוץ הליגיונר עומר דמארי.

מכבי חיפה תעלה הערב לכר הדשא הבעייתי באיצטדיון טרנר במערך הגנתי מובהק, אבל הבעיה היא שבאר שבע נמצאת בכושר ירוד ומתקשה לאחרונה לפצח "בונקרים". לכן, "מתלבט" המאמן ברק בכר באיזה סגנון להתחיל את המשחק – התקפי מובהק או התקפי מאוזן. כלומר, עם שלושה "גרזנים" במרכז השדה או "רק" שניים, כשלפניהם קשר טכני יצירתי שמשחק לעומק. ובמלים יותר פשוטות וברורות: אובידיו הובאן, לצד ג'ון הוגו ומהראן ראדי או מאור מליקסון/מיכאל אוחנה, לצד הוגו וראדי?

מערך של שלושה "גרזנים" הוביל לניצחון הנאה 1-4 על הפועל קריית שמונה בגמר גביע הטוטו בנתניה לפני שבועיים, אך הוביל גם לתיקו אפס בלבד במחזור הליגה האחרון מול בני סכנין באיצטדיון דוחא בשבוע שעבר. הפעם, מדובר במשחק בית בתמיכת כ-15,500 אוהדים (לעומת כ-500 של חיפה?). הפעם, מדובר בקבוצה שתבוא מראש להתגונן ולהתבסס על התקפות מתפרצות בודדות. ההיגיון אומר: מליקסון או אוחנה, לצד מאור בוזגלו בכנף ימין, טוני נוואקמה בצד שמאל ובן שהר בחוד ההתקפה. מה יחליט בכר? זו כבר שאלה אחרת...

רבים נוטים לדבר ולספר על כך שבאר שבע וברק בכר לא מצליחים לנצח את מכבי חיפה, לא בסמי עופר ולא בטוטו-טרנר, אבל משום מה שוכחים לציין את העובדה הבאה: הפועל באר שבע ניצחה את מכבי חיפה העונה כבר פעמיים! פעם ראשונה ב-11/8/16 במשחק אלוף האלופים בנתניה (2-4, אחרי פיגור 0-2 במחצית) ופעם שנייה ב-30/11/16 ברבע גמר גביע הטוטו בטרנר (1-2, אחרי 0-0 במחצית). נכון שבתווך, ב-19/9/16, במחזור הרביעי של הליגה, מכבי חיפה ניצחה במגרשה את באר שבע (1-2, לאחר יתרון 0-1 של באר שבע). נכון, שבליגה באר שבע עוד לא זכתה לנצח בטרנר את מכבי חיפה. היום יש הזדמנות, פעם שלישית גלידה...

תגובות

End of content

No more pages to load