• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

 שובו של המלך - אל תספידו את אליניב ברדה

חלוץ הפועל באר שבע ששינה את פני המועדון, נפצע בתחילת העונה, נלחם בכדי לחזור למגרשים, ובצל הדיבורים מסביב על פרישה (בעיקר בתקשורת), הוא הצליח לחזור לעניינים ובגדול. תעשו כבוד לקפטן

אל תספידו את אליניב ברדה (צילום: בן בודה)

קיץ 2013, אליניב ברדה מודיע - אני חוזר הביתה. ברדה החליט לחזור להפועל באר שבע לאחר שסיים את חוזהו בגנק. הוא קיבל החלטה לעזוב את בלגיה לאחר שנים שבהן הצליח להפוך לכוכב, ולהיכנס לטופ 3 השחקנים הגדולים בתולדות המועדון הבלגי. במהלך העונה האחרונה שלו בגנק, בהנהלת המועדון ניסו להשאיר את ברדה אצלהם, אבל הוא ויתר על ההצעה, וסירב גם לקבוצות אחרות באירופה שהתעניינו בשירותיו. 

למרות שהיה מבוקש בקבוצות מעבר לים, אליניב ברדה בחר ללכת על משהו אמיץ, לוותר על המון כסף ותהילה ולהצטרף להפועל באר שבע של אלישע לוי, שעתידה הוא בגדר סימן שאלה. הרי רק חודש לפני כן, האדומים ניצלו מירידת ליגה במחזור האחרון, שנה שנייה ברציפות. אבל את ברדה זה לא הפחיד וגם כשהוא הגיע, הוא האמין ומיד הצהיר - המטרה היא לזכות באליפות. 

נחזור לזמן שקדם לחתימה, לאחר שסוכנו, דוד קורן קיבל מספר הצעות מקבוצות יוקרתיות באירופה, הוא תהה על איזו הצעה אירופית יילך ברדה, אך באחת השיחות של השניים, אליניב אמר לסוכנו: "אתה יודע שאני משתף אותך בהכל. יש לי הצעה מהפועל באר שבע. אני הולך לשבת עם אלונה ואלי ברקת".

קורן השיב: "עכשיו תורי להיות כן איתך. אם תחליט לחזור - או שתעשה היסטוריה, שהנכדים שלך והנינים שלך יהיו גאים בך, או שאנשים יאכלו אותך, יזרקו עליך שטרות של כסף". הסוכן מרחיב: "הייתי מאוד מאוכזב מההחלטה שלו. היה לי חשש שהוא יעבור את ההשפלות שברקוביץ' ודומיו עברו. שאלתי אותו 'אתה תעזוב את כל זה? אתה רוצה להגיע לבאר שבע המדשדשת?'. אבל אחרי מה שהוא השיג, יש לי צמרמורת רק מהשיחה הזו. אמרתי לאליניב 'תראה מה עשית!'. אתם מבינים? זו חתיכת היסטוריה. הוא הפריח את השממה!".

שחקן העונה ב2015/16 עונת האליפות (צילום: בן בודה)

אליניב ברדה אכן הפריח את השממה בנגב. הוא בחר לחזור להפועל באר שבע, למרות האזהרות של כל הסובבים אותו, מלבד המשפחה. ברדה בסופו של דבר בחר ללכת עם הלב, והלב בחר באר שבע. החתימה של ברדה פתחה את הדלת לשחקנים איכותיים אחרים שבחרו להגיע להפועל באר שבע, בעיקר בזכותו. אלישע לוי, מאמן הקבוצה דאז, לא הסתיר את העובדה שכשהוא דיבר עם שחקנים על הגעה להפועל ב"ש, הוא מיד הזכיר את אליניב ברדה וזה מה שריכך אותם וגרם להם להגיע לכאן. 

מרגע נחיתתו במועדון, ברדה ניסה לשנות את הגישה של שאר השחקנים, והצליח. לוזריות - out, ווינריות - In. ברדה הפך למאין אב, חבר, ובעיקר איש שכולם מעריכים ואוהבים לאהוב, אחד כזה שלא משנה מה יקרה יילכו אחריו באש ובמים. ואכן, בסופו של יום, לאחר שנתיים שבהן הפועל באר שבע הייתה קרובה, אבל כל כך רחוקה מלהשיג איזשהו תואר בכדורגל הישראלי , רגע לפני שמתחילים להישמע קולות של ייאוש, זה קרה. עונת 2015-16 הביאה עימה את ברק בכר, שביחד עם אליניב ברדה ושאר השחקנים, הובילו את הפועל באר שבע לזכייה היסטורית באליפות המדינה. אליניב ברדה השיג את מה שהוא חלם עליו, הוא הצליח להביא את הפועל באר שבע למקום שהיה קשה להאמין שאפשר להגיע אליו. ברדה תמיד האמין, ומי שמאמין לא מפחד וגם מצליח. 

ואז באה לה עונת 2016-17, הפועל באר שבע משופעת החלוצים נמצאת בפורמה טובה, לוקחת חלק במפעלים אירופאיים ונראית טוב בגביע הטוטו. חודש אוגוסט 2016 - במהלך המשחק בגביע הטוטו מול מ.ס. אשדוד, אליניב ברדה נפצע במפשעה ויוצא מהמשחק. הפציעה הזו הייתה אמורה להשבית את אליניב ברדה לשבועיים, אבל זה לא קורה. אליניב מנסה לחזור ומרגיש כאבים. בצוות המקצועי טוענים שהוא כשיר, אבל משהו בגוף של ברדה מסמן לו שזה לא זה. בתקשורת מנסים לייצר רעש, ורגע לפני הגעתו לגיל 35, ועם מס' ניסיונות לחזור לכר הדשא, עולים פרסומים לפיהם הקפטן שוקל לפרוש. מתחילים לשאול שאלות ולתהות מה יהיה איתו בעתיד. אבל אליניב לא אומר נואש, הוא מחליט לעבוד קשה יותר, להילחם בדיבורים שבחוץ, ובמקצועיות הוא נלחם בכדי לחזור לעניינים. 

אליניב ברדה חוזר הביתהואכן, הוא מקבל דקות ראשונות בחודש דצמבר, במשחק חצי גמר גביע הטוטו מול הפועל חיפה, ובהמשך גם בליגה. בדקות שקיבל הוא לא ממש הרשים, אבל המנהיגות שהוא עלה איתה לכר הדשא, משפיעה על הקבוצה. עצם הימצאותו באזור השחקנים, נותנת להם מימד של ביטחון וזיכה למערכת. ברדה הוא נציג הבארשבעים היחיד (המורגשים) בסגל, הוא גם דואג להעביר את הערכים הללו לשאר השחקנים. ואז מגיע משחק גמר גביע הטוטו והתשובה של אליניב לכל המבקרים והפרשנים שמיהרו להיפרד מהקפטן, הייתה על המגרש, כשהוא כובש גול גדול בדקות הסיום של המשחק ורץ אל הקהל בעוצמה שאומרת:"עשיתי את זה. חזרתי בשבילכם". אליניב ברדה לא הולך לשום מקום, הוא תוספת הכוח המשמעותית של המועדון, הוא האקס פקטור של הקבוצה והמנוע הלוחמני והבלתי מתפשר על כר הדשא, והוא ימשיך להיות כזה. אליניב חי ובועט, המלך והקפטן יתרום להפועל ב"ש עוד רבות העונה, וכל המפקפקים מסביב? תרשו לנו לגחח...

תגובות

End of content

No more pages to load