• 17 מאי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

איש השנה בספורט: ברק בכר על הצלחתו בהפועל באר שבע

הוא עשה היסטוריה והצליח היכן שמאמנים אחרים כשלו לפניו, ב-40 השנים האחרונות, מהזכייה האחרונה של המועדון באליפות המדינה. ברק בכר שינה את הפועל באר שבע והפך אותה לקבוצה המובילה במדינת ישראל

באביב 2015, כשאלונה ברקת החתימה את ברק בכר בהפועל באר שבע, בדרך לא דרך, ורגע לפני ההתבזות בגמר גביע המדינה בכדורגל (הפסד 6:2 למכבי ת"א), אף אחד לא ציפה למה שיקרה שנה וחצי לאחר מכן. המאמן הצעיר בליגה, שהגיע מעירוני ק"ש הצנועה, הוביל את הפועל באר שבע להישגים מדהימים בספורט הישראלי והוסיף לכך הצלחה מסחררת גם במפעלים האירופאיים. 

ההישגים הגדולים
בשנת 2016 ברק בכר הוביל את הפועל באר שבע לזכייה בשני תארים משמעותיים, אליפות המדינה ואלוף האלופים. בקרב על אליפות המדינה הוא הצליח לגבור על מכבי ת"א, הקבוצה והכסף הגדול של מיץ' גולדהאר, ששלטה ביד רמה בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות, ולא נתנה למועדונים אחרים להתקרב אליה. למרות הפערים העצומים, ברק בכר הצליח להקים תלכיד באר שבעי שנלחם בגבורה והשיג את התואר הגדול ביותר בכדורגל הישראלי, על חשבון הצהובים מת"א. אחרי 40 שנות יובש, ברק בכר החזיר את באר שבע לחיים והפך אותה לקבוצה ווינרית שלא חוששת מקרבות. 

הישגיו של ברק בכר לא מסתכמים בזכייה באליפות המדינה. שלושה חודשים לאחר הזכייה ההיסטורית, ברק בכר הוסיף לארון הגביעים של הפועל באר שבע גם את תואר אלוף האלופים. במהלך חודש אוגוסט, הפועל באר שבע פגשה את מכבי חיפה, מחזיקת גביע המדינה, למשחק סופר-קלאסיקו ישראלי, כשהמנצחת תזכה לתואר אלוף האלופים. גם מהמשחק הזה ברק בכר וחניכיו יצאו כשידם על העליונה, והגביע בידיהם. רשמתם? שני תארים בשנה אחת. אין מאמן שעשה את זה עם הפועל באר שבע בעשורים האחרונים, מלבד ברק בכר. 

להישגיו של בכר ניתן להוסיף גם את הקמפיין האירופאי המדהים של הפועל באר שבע. אלופת המדינה לקחה חלק במוקדמות ליגת האלופות והציגה כדורגל חיובי, שהיה רחוק שער אחד מההעפלה היסטורית לבית אחד עם ברצלונה ומנצ'סטר סיטי, אבל הקמפיין האירופאי לא נגמר שם. הפועל באר שבע העפילה לשלב הבתים של המפעל השני בגודלו באירופה, הליגה האירופית, והוצבה בבית מוות במושגים ישראלים, יחד עם אינטר האיטלקית, סאות'המפטון האנגלית וספרטה פראג הצ'כית המנוסה. אף אחד לא נתן להפועל באר שבע סיכוי ממשי להעפיל לשלב הבא במפעל, אבל גם במקרה הזה ברק בכר הנהיג את הפועל באר שבע, ובכדורגל מצויין הוביל אותה לצמד ניצחונות סנסציוניים על אינטר, מועדון הפאר האיטלקי, כשאחד מהם כלל מהפך שהדהים את אירופה כולה, עם כיבוש שלושה שערים במחצית אחת. מלבד הניצחונות מול אינטר, ב"ש שיחקה מצויין גם בשאר המשחקים בבית, והביאה כבוד גדול לכדורגל הישראלי בכלל ולעיר באר שבע בפרט. במחזור הסיום של שלב הבתים, הפועל באר שבע קבעה ברגלייה את זהות העולות לשלב 32 הגדולות של המפעל, והשאירה מאחור את אינטר וסאות'המפטון הענקיות. 

- מלבד ההישגים הגדולים של ברק בכר על הקווים, הוא אישיות מדהימה גם מחוץ לכר הדשא. אנשי הצוות המקומיים של המועדון מספרים על אדם צנוע שלומד המון ומעביר את הידע שלו לשאר אנשי הצוות. "לא תראו אותו בהשקות או באירועים מתוקשרים שנועדו להלל את שם המוזמנים. ברק הוא בן אדם מקצועי נטו שאם הוא לא במגרש או בחדר העבודה, הוא נמצא עם משפחתו.", אומר מקורב למאמן, ומוסיף: "למרות ההצלחה הגדולה שלו, הוא נשאר אדם צנוע, ועצם העובדה שהוא חתם בהפועל באר שבע לשלוש עונות נוספות, מוכיחה שטוב לו כאן, והוא מתמקד רק בהצלחה של הפועל באר שבע."

לסיכום, שנת 2016 הייתה שנה חלומית עבור הפועל באר שבע, שנה חלומית לאוהדים ובעיקר שנה מדהימה של ברק בכר שראוי לתואר 'איש השנה בספורט'.


הבחירה התבצעה ע"י צוות ברנז'ה news, מגזין ברנז'ה, וסרמיליה, קבוצת האוהדים.

תגובות

End of content

No more pages to load