• 05 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אובידיו הובאן לא אמר את המילה האחרונה

הקשר הרומני המצוין של הפועל באר שבע נמצא בצומת דרכים, לאחר שאיבד את 'אביו', בנצי בלומנפלד ז"ל, הוא מנסה להתאושש ולחזור ליכולת הטובה שהורגלנו אליה. מה יחכה לו בעתיד?

הובאן בסן סירו (צילום: בן בודה)

ספטמבר 2014: בהפועל באר שבע בהנהגת מאמן הקבוצה, אלישע לוי מחפשים חיזוק למרכז המגרש. לוי הנחית למבחנים בקבוצה את הקשר רומאריו פירס שכבר סיכם את תנאיו במועדון, אך לא עבר את המבדקים הרפואיים ומועמדותו ירדה מהפרק. מספר ימים לאחר אותה 'כמעט חתימה' נוחת לו בנגב, בהפתעה גמורה, קשר נבחרת רומניה, אובידיו הובאן שרק כמה שבועות לפני כן הנהיג את פטרולול הרומנית. 

יותר משנה חיפש אלישע לוי קשר אחורי שישדרג את הפועל באר שבע, ואף זכה לתקציבים נדיבים מהמועדון. בינואר שקדם הוא נחל כישלון עם הבאתו של דויד הובר, אבל הפעם הייתה תחושה שזה זה. הובאן לא היה סתם שחקן, הוא היה שחקן מפתח בקבוצתו ברומניה, הוביל אותה לזכייה בגביע הרומני והיה לציר המרכזי של הקבוצה, ולשחקן משמעותי במועדון. רק ריב מתוקשר עם מאמן הקבוצה והבעלים שהתעצבן סלל את דרכו לארץ הקודש. ההפסד שלהם, הרווח של אלונה. 

עם הגעתו של הובאן לעירו של אברהם אבינו, נשמעו קולות של שדרוג באוויר: "זה השחקן שחיפשתי, זה השחקן שהיה חסר לנו כדי לעלות מדרגה", מצהיר אלישע לוי, "הובאן משלים את הקבוצה בצורה מצוינת. זה רכש איכותי וחשוב מאוד עבורנו". את מה שרואה המאמן על הקווים, מרגיש אליניב ברדה במגרש. "היתה לנו קבוצה טובה עם כישרון, אבל ההגעה של הובאן ואוגו שדרגה אותה משמעותית והפכה אותנו לחזקה, איכותית, ומסודרת יותר", מצהיר הקפטן.

ברדה קובע: "הובאן מאזן הכל. הוא נמצא בכל מקום כדי לסדר את ההגנה, הקישור וההתקפה. זה שחקן מסוג אחר, שרואה משחק ברמה הכי גבוהה, הוא חכם יותר מהשחקן הממוצע בכדורגל הישראלי. החיבור עם אוגו הופך את הקישור שלנו לאיכותי וכל הקבוצה צריכה להיות מושפעת מהם כדי שנרים את עצמנו לרמה שאנחנו מצפים מעצמנו".

מחווה לבנצי ז''ל, האבא הרוחני של הובאן (צילום: בן בודה)

הרומני שהפך למציאה של הפועל באר שבע ול'בול פגיעה' של אלישע לוי, הוביל את מרכז המגרש של הקבוצה והשילוב המצוין שלו עם ג'ון אוגו, הפכו את מרכז המגרש של הפועל באר שבע לשלטון בלעדי בכל משחקי הליגה. צמד שחקנים זרים ששידרגו את המועדון והציבו רף חדש של יכולת, חלומן הרטוב של כל קבוצות ליגת העל  הובאן היה יציב מאוד בכל משחק שבו לקח חלק, התחבר מהר מאוד לקהל ולקבוצה ולא היה צריך אפילו את מאה ימי החסד של שחקן זר שצריך להתאקלם. אם נאמר את האמת, היכולת הטובה שלו, עם ראיית משחק נדירה, טיפול יוצא דופן בכדור ומשחק קבוצתי,  הובילו את הפועל באר שבע, עונה לאחר מכן, לזכייה באליפות. בגיל 33 וכמה חודשים, הובאן הצליח להניף צלחת ולזכות באליפות, זה משהו שהוא רצה, הוא חלם על זה. 

בצניעות שמאפיינת רק אותו ובלוק של ילד בר מצווה, הרומני המיוחד נכנס לנו ללב, כשברגעי העצב היה נקודת האור היחידה, כשכבש שער של לב ונשמה בהפסד המביך בגמר גביע המדינה. הוא נכנס לנו ללב כשברגעי החגיגות היה מהראשונים לצאת לקהל ולחגוג על כתפי האוהדים. 


ראה גם:

טורניר- טורו של משה ניר על אובדן חברו בנצי בלומנפלד מתוך מדור הספורט במגזין ברנז'ה דצמבר

שלום חבר! - הפגישה האחרונה עם בנצי בלומנפלד ז"לאובידיו הובאן בהפועל באר שבע הוא סיפור הצלחה, אבל בדומה לכל סיפור הצלחה, גם בסיפורו של הובאן הגיעה הטרגדיה. במהלך חודש אוקטובר 2016, מספר חודשים לאחר הזכיה ההיסטורית באליפות המדינה, הלך לעולמי אוהד הקבוצה בנצי בלומנפלד ז"ל. בנצי לא היה סתם מישהו, הוא היה האיש הראשון שקיבל אליו את אובידיו הובאן כשנחת בישראל, הוא היה האיש שדאג לכל פרט קטן לטובת משפחת הובאן, הוא היה דובר רומנית ואיש עם לב ונתינה שהפך להיות סוג של אבא עבור אובידיו הובאן. למה סוג? הוא היה אבא, הובאן קרא לא 'אבא'. בנצי נפטר לאחר חודשים בהם היה מאושפז בביה"ח סורוקה, בכל אותם חודשים אובידיו הובאן הקפיד לבקרו מידיי יום, לאחר האימון ולפני משחקים. הובאן ישב לצד מיטתו של בנצי ורק חיכה שהסיוט ייגמר, שבנצי יחזור להיות כמו שהיה, אבל זה לא קרה. בנצי ז"ל נפטר והובאן לקח את זה קשה. בהלוויה הוא נראה שפוף ועצוב, במהלך חודש האבל הוא לא הסכים להתגלח וליווה מקרוב את המשפחה האבלה. הראש שלו לא היה בכדורגל, אבל הובאן הוא מקצוען. סיפור טראגי שכזה יכול 'לרסק' בן אדם, מבחינה מנטלית, אבל הובאן נלחם ומנסה להתאושש. הוא הצליח להתרומם מהדאון שהוא שהה בו מפטירתו של בנצי, ובמשחקים האחרונים אנחנו עדים לשיפור ביכולת שלו, ממצטייני משחק התיקו שכולו ניצחון מול סאות'המפטון ב'סנט מרי' ובכלל, חזר להיות הבחור החייכן שהכרנו. 

חלק בלתי נפרד מההרכב (צילום: בן בודה)

וכאן נכנסנו לצומת דרכים. כשמסתכלים לעבר האופק ניתן לזהות שבקיץ האחרון יסתיים חוזהו של הובאן במועדון. אם נסכם את התקופה שלו כאן, מבחינת היכולת וכל מה שעבר עליו, אין ספק שהובאן ראוי לחוזה חדש, לפחות לעונה נוספת במועדון. כן, גם בגיל 34 וחצי הוא ראוי להיות חלק מהמועדון. למרות הנפילה הזמנית ביכולתו, הוא חזר מהר מאוד לעניינים והוא שחקן איכותי מאוד וחכם מאוד, שכל קבוצה בארץ הייתה רוצה שיהיה אצלה, אבל הוא בהפועל באר שבע ואנחנו מקווים שזה יישאר כך גם בעונה הבאה.

תגובות

End of content

No more pages to load