• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צובעים את אירופה לבן ואדום

אוהדי הפועל באר שבע הפכו לשם לוהט ברחבי אירופה, בכל עיר בה ביקרו הם השאירו חותם והביאו הרבה כבוד לעיר ולקבוצה. ב"ש על המפה, גם ביציעים.

מילאנו!


עד לפני כמה שנים הפועל באר שבע שיחקה בליגה הלאומית ודישדשה בליגת העל, מאות אוהדים בלבד ליוו את הקבוצה ובהמשך אלפים בודדים של אוהדים הגיעו למשחקי הקבוצה, גם מול הקבוצות הגדולות. אפילו למשחק העונה מול מכבי ת"א בוסרמיל נשארו המון כרטיסים והאוהדים נלחמו כדי למלא את האיצטדיון באוהדים אדומים, שכן אם זה לא היה קורה מכבי ת"א הייתה מקבלת הקצאת כרטיסים גדולה יותר. אבל מה שהיה אז, ממש לא דומה למה שקורה היום. גבירותיי ורבותיי - מהפך, גירסת הפועל באר שבע. 

עם המעבר לאיצטדיון 'טרנר', אוהדי הפועל באר שבע הפכו לגדולים יותר, חזקים יותר ועוצמתיים יותר, עם תצוגות יוצאות דופן ביציעים ומפגני עידוד מהגדולים שנראו באיצטדיונים בישראל. הקהל האדום שינה את פניו ב-180 מעלות ממה שכולנו הכרנו, הוא ניצב בצמרת הקהלים בישראל, אבל לא רק. 

2500 בפראג, מספר דומה גם במילאנו, ונציגות מכובדת בגלאזגו, פיראוס וטירספול, אוהדי הפועל באר שבע צבעו באדום את אירופה והפכו את משחקי החוץ למשחקי בית לכל דבר. 

אלפי אוהדים בפיראוס​​​​​​​

מועדון גדול נמדד בהישגיו, מועדון ענק נמדד באוהדיו, ואם זה כך אזי שהפועל באר שבע הוא מועדון פאר. לא הרבה מועדונים מסוגלים למשוך קהל במספרים מכובדים למשחקי החוץ באירופה ולפחות בנושא הזה הפועל באר שבע נמצאת בטופ, כשאוהדיה מלווים אותה לכל מקום אליו היא מגיעה. אם נשווה את האוהדים האדומים לאוהדי הקבוצות היריבות מולם הפועל באר שבע שיחקה, אפשר להכריז על נוקאאוט בכל התמודדות. 2500 אדומים עשו את כל הדרך לפראג כשאת הכיוון ההפוך עשו עשרות אוהדים בלבד, כנ"ל גם באולימפיאקוס,
ובמספרים מכובדים ביעדים לא כל כל אטרקטיביים כמו גלאזגו וטירספול, אוהדי הפועל באר שבע הוכיחו שהשמיים הם כבר מזמן לא הגבול, וגולת הכותרת? מילאנו. 

גולת הכותרת, התהלוכה במילאנו

למעלה מ-3,000 אוהדים צבעו את רחובות מילאנו באדום, במפגש אוהדים בכיכר המרכזית ובהמשך בצעדת ענק ברחבי העיר. אין תייר שנשאר אדיש למראה המרשים של אוהדי הקבוצה, שקיימו תהלוכה שלא מביישת אירועים גדולים שהתקיימו בעיר האופנתית. המפגש האדום משך אליו המון תשומת לב מכל מי שעבר באיזור, תיירים, מקומיים ואוהדי ספורט שנחשפו בפעם הראשונה לקבוצה האדומה מדרום ישראל, שמייצגת את המדינה. גם במשחק עצמו, בסן סירו אוהדי הפועל באר שבע נתנו את קולם ודחפו את הקבוצה לניצחון בתצוגת עידוד מרשימה, קולם של האוהדים האדומים נשמע לאורך כל 90 הדקות עם עליונות ברורה על פני הקהל הביתי, בסן סירו (!!). זה לא מובן מאליו. 

התהלוכה שנעשתה במילאנו הועתקה גם לפראג, שם כ-2500 אוהדים לקחו חלק, כשמד הטמרפטורות עמד על קרוב ל-0 מעלות ובקור שחודר לעצמות, התהלוכה הפכה למרגשת הרבה יותר. אמנם במגרש נרשם הפסד מבאס אבל ביציעים היה ניצחון גדול לקהל האדום שהגיע בהמוניו. 

אוהדי באר שבע ביציעי פראג

"היכן שתשחקי אני איתך", זה כבר לא רק משפט משיר אוהדים, אלא עובדה קיימת בשטח. אוהדי הפועל באר שבע הוכיחו ששום דבר לא יעצור אותם והם ידחפו את הקבוצה בכל מקום. אלפי קילומטרים לכל כיוון ויציאה מסורבלת לחו"ל זה כבר דבר שבשיגרה אצלם וזה מה שהופך את המסע להרבה יותר משמעותי. לא הרבה קבוצות בארץ, ששיחקו בחו"ל הביאו מספרים כל כך מכובדים למשחקים שלהן, אבל הפועל באר שבע זה משהו מיוחד. 

בזמן שכולם מדברים על ההצלחה היחסית של הקבוצה במפעל האירופאי, צריכים להזכיר באותה נשימה את ההצלחה של האוהדים במפעל. הם כבר לקחו תואר גם באירופה, כקהל המרענן, הצבעוני והמיוחד שהצליח להטביע את חותמו ולתפוס שם ביבשת הכדורגל.

תגובות

End of content

No more pages to load