• 02 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בנצי בטח שמח בגן עדן. באר שבע 2 מכבי תל אביב 0

כובשי השערים בן שהר בדקה ה-27, לאחר מבצע ענק של מיכאל אוחנה ומאור בוזגלו בפאול ענק בדקה ה-62. השחקנים עלו עם חולצות לזכרו של בנצי

הילד ענק. כל הקבוצה על מאור בוזגלו (צילום: בן בודה)

אלופת ישראל בכדורגל בדרך לאליפות שנייה ברציפות, רביעית בסך הכל. אמנם עדיין שלב מוקדם של העונה, מחזור שמיני בלבד, אבל ניצחון מובהק במשחק העונה הראשון, 0-2, מציב את באר שבע בעמדה מצויינת מוראלית-מנטאלית וגם מקצועית. באר שבע עם 19 נקודות, למכבי 16 ושני הפסדים רצופים.

בן ציון בנצי בלומנפלד ז"ל בטח שמח בשמיים, בגן עדן. "אתה בליבנו נזכור אותך לעד", עלו השחקנים לכר הדשא, בחולצות טריקו לבנות עם כיתוב באדום בגב ומקדימה תמונה גדולה שלו. טקס מרגש ביותר, עד דמעות, נערך לזכרו של בנצי בלומנפלד , שהלך לעולמו בגיל 67. כל שחקני ההרכב הראשון עמדו במרכז המגרש עם כרזה שחורה ענקית - בנצי בלומנפלד 2016-1949 וכל 16 אלף הצופים, גם 1,600 הצהובים של מכבי תל אביב מחאו מחיאות כפיים סוערות במשך דקה שלמה, כשבכרוז חיים טרבלסי קובע: "בנצי, תהיה בלבנו לעד"!

הטקס לזכרו של בנצי בלומנפלד. מרגש עד דמעות. (צילום: בן בודה)

בן שהר. שחרר את הניצרה (צילום: בן בודה)

בעוד כוכב מכבי תל אביב החלוץ טל בן חיים פתח על ספסל המחליפים והמאמן שוטה אברלדזה העלה שלושה קשרים הגנתיים, בשורות באר שבע עלו יחדיו מאור בוזגלו, מאור מליקסון ומיכאל אוחנה, בהרכב התקפי שכלל ארבעה שחקנים קדמיים. אנתוני נוואקמה נעדר מן הסגל בגלל פציעה קלה. הקשר האחורי מהראן ראדי איבד את מקומו בין ה-11.

השלט ''אחרי'' - ואנחנו האלופים! ​​​​​​​

כשעה לפני המשחק החלו קרבות בין מחנות האוהדים האדומים לצהובים מחוץ לכותלי האיצטדיון שגבו עשרות עצורים משני הצדדים (ראו ידיעת חדשות) וגם בתוך האיצטדיון ישנם עימותים, אמנם לא גופניים, אך מילוליים מכוערים של קללות הדדיות מהיציע הדרומי של באר שבע ליציע הצפוני של מכבי תל אביב ובחזרה.

שידור הרגע ההיסטורי שבו באר שבע זכתה באליפות המדינה בעונה שעברה, מפיו של עמיחי שפיגלר, הדליק את האוהדים האדומים, שקמו על רגליהם כאיש אחד והריעו עם יריעות כסף מבריקות וגלילי נייר לבנים, במופע עידוד מרשים.

השופט לירן ליאני הוציא את המשחק לדרך באיחור של כחמש דקות, כי לא הצליחו לפנות בזמן את כל גלילי הנייר שהושלכו מהיציע המזרחי. באר שבע פתחה בלחץ גבוה על מכבי תל אביב ויזמה, אך לא יצרה מצבי הבקעה בעשר הדקות הראשונות.

דקה 13. הזדמנות ממשית ראשונה. מאור בוזגלו הוכשל על קו ימין ע"י עומרי בן הרוש ובוזגלו הרים בעצמו את הכדור החופשי נהדר. הבלם מיגל ויטור עלה לנגיחה גבוה מעל כולם, אך שלח את הכדור גבוה מעל השער.

דקה 16. הזדמנות גם למכבי תל אביב. דור מיכה העביר כדור מצויין מימין לשמאל לסקאריונה שנותר לבד מול דודו גורש. השוער לקח את הכדור טוב.

דקה 18. שוב מיכה מאיים, הפעם בבעיטה חלשה ברגל שמאל למרכז השער. גורש קלט בלי בעיה. מכבי תל אביב החלה להשתלט על מרכז השדה ובכר עבר לשחק עם שלושה בלמים, כשהוריד את הובאן לאחור, שמתקשה לתפקד בעקבות מות "אביו", בנצי בלומנפלד. בדקה ה-24 נשלח מהראן ראדי להתחמם בשלב מוקדםם מהרגיל. 

דקה 27. האיצטדיון רועד. שער! מיכאל אוחנה החל במבצע אישי מדהים מלפני החצי, הוכשל ע"י נוסא איגבור, אך לא נפל והמשיך לדהור לעומק ולפלח את מרכז ההגנה הכבד של מכבי תל אביב. אוחנה מסר נהדר לעומק למאור מליקסון, שנתקל בשוער ראיקוביץ', אך הכדור ניתז אל בן שהר, שמול שער חשוף גלגל בשמאל פנימה, 0-1 לבאר שבע.

הגול הזה שחרר את הניצרה ובאר שבע יצאה לסריה של התקפות סוערות, שבמהלכן ירה המגן השמאלי מיהאי קורהוט שתי בומבוט. האחת ליד הקורה, את השנייה הדף ראיקוביץ' לקרן. בדקה ה-35 מליקסון עבר שחקן צהוב כמו מרגרינה, חדר לרחבה ובעט חזק, אך לא מדוייק. רק 0-1.

שוטה אברלדזה נזכר פתאום שצריך לשחק התקפי והקפיץ מן הספסל לחימום שלושה: יוסי בניון, טל בן חיים ועדן בן בסט. בינתיים, אלי דסה ובעיקר דור מיכה המצויינים מפלסים מצבים טובים, שלא מנוצלים. 0-1 לבאר שבע במחצית.

חילוף מפתיע של ברק בכר במחצית. יוצא מיכאל אוחנה ההתקפי והטוב במגרש, נכנס הקשר האחורי מהראן ראדי. לעומת זאת, דווקא אברלדזה שנמצא בפיגור לא מבצע חילוף עם פתיחת המחצית השנייה.

דקה 48. כרטיס צהוב ראשון. לחובתו של ראדי שבחוכמה רבה הכשיל את איגבור מאחור ועצר התקפה מתפרצת מסוכנת.

דקה 50. מבצע מסחרר של מליקסון שחודר לרחבה בין שני שחקני הגנה ובועט שטוח לאמצע היישר לידיים של השוער.

דקה 55. שיר צדק מוציא כדור ארוך ארוך מההגנה למליקסון למתפרצת. מלי שוב עושה את ההטעיה המפורסמת שלו ובועט חד ושטוח, כדור שנהדף לקרן.

דקה 59. צהוב לגל אלברמן, שהכשיל על סף הרחבה את ראדי שפרץ דרך האמצע. ראדי היה מת לבעוט את הכדור, כדי "להחזיר" למכבי, אבל ברק בכר קרא אליו את הקפטן מאור מליקסון והעביר הודעה - בוזגלו בועט!

דקה 62. שער שמרעיד את טרנר! בכר ידע מה הוא עשה. בוזגלו בעט מ-17 מטריםם כדור אדיר לרשת הגבוהה. ראיקוביץ לא זז. 0-2. הילד ענק.

רק בדקה ה-65 נזכר המאמן האירופאי של מכבי לעשות את החילוף המיוחל - גל אלברמן יצא, טל בן חיים נכנס.

דקה 69. טעות ענקית ולא אופיינית לגורש, שיצא הרחק משערו ותפס אוויר. למזלו, איגבור בעט גבוה מעל השער החשוף.

דקה 70. חילוף שני במכבי. קיארטאנסון יצא, עדן בן בסט נכנס.

דקה 71. שער שנפסל למכבי. גורש שוב בפעולה לא טובה, הדף רע למרכז השער ובן בסט מצא את הרשת, אך היה בעמדת נבדל בעת הבעיטה לשער. איזה מזל.

דקה 74. פעולה מצויינת של גורש שהדף לקרן כדור מהחיבורים.

דקה 75. בוזגלו עשה צחוק מטל בן חיים נכנס לרחבה והעדיף לבעוט פאלש שנבל, במקום להכין בעיטה לראדי.

דקה 77. חילוף שני של בכר. וובה בראון במקום אובידיו הובאן, שזוכה למחיאות כפיים סוערות, אחרי הסערה שעבר עם מותו של בנצי.

דקה 80. הקהל עומד על הרגליים ועושה כבוד לאליניב ברדה שנכנס ולבן שהר שיצא.

דקה 82. שריקות בוז בטרנר מכוונות ליוסי בניון, שנכנס במקום אלי דסה בעוד חילוף התקפי מאוחר

דקה 88. בניון לבד ברחבה, אבל מתמהמה ומאבד הזדמנות.

דקה 89. ברדה לא חד. מליקסון מכניס לו עומק מצויין ומשאיר אותו לבד מול שוער. ברדה נתקע ומאבד את הכדור.

דקה 90. באר שבע עושה משולשים על המגרש והקהל שואג אולה, אולה, אולה!

זמן פציעות. מליקסון שוב משאיר שחקן מול שוער, את בוזגלו, שנותן מקדמה ארוכה מדי ונופל אל מול השוער. הקהל דורש פנדל, השופט מורה להמשיך לשחק. 0-2 בסיום.

הרכב באר שבע וציונים של ברנז'ה: דודו גורש 6; בן ביטון 7, מיגל ויטור 7, שיר צדק 7, מיהאי קורהוט 7; ג'ון הוגו 6, אובידיו הובאן 6 (וובה בראון-77); מאור בוזגלו 7, מיכאל אוחנה 8 (מהראן ראדי-7-46), מאור מליקסון 8; בן שהר 7 (אליניב ברדה-80).


תגובות

End of content

No more pages to load