• 02 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הקלאסיקו הישראלי - הפועל באר שבע נגד מכבי תל אביב

הפועל באר שבע תארח הערב את מכבי ת''א למשחק על יוקרה, תחרות בין שני המועדונים המובילים בארץ. ב''ש בישראל - בארסה בספרד, או שאולי ריאל? כל הפרטים

אליניב ברדה מביא להפועל ב"ש ניצחון יוקרתי

אין אוהד כדורגל בעולם שלא שמע על הסופר-קלאסיקו הספרדי, משחק שמפגיש את שתי הקבוצות הטובות בעולם לתשעים דקות של הנאה צרופה לצופים, יריבות ענק בקרב האוהדים, ובעיקר משחק על הכבוד בין המועדונים. בסיום תשעים הדקות נופל דבר, זהות הקבוצה המובילה בעולם נחשפת. אם אתה בצד המנצח, אתה דואג שכל העולם יידע, ואם אתה בצד המפסיד, אתה קובר את הראש באדמה.

קחו את כל מה שקורה בקלאסיקו הספרדי, תצבעו בכחול לבן או באדום-לבן-צהוב-כחול והנה לכם, הקלאסיקו הישראלי, הפועל באר שבע נגד מכבי תל אביב. משחק עונה טייק ראשון, שמפגיש את שתי הקבוצות הטובות בארץ, שתי היריבות העיקריות על תואר אליפות, זו ששלטה בליגה ביד רמה בשנים האחרונות פוגשת את זו ש"גנבה" לה את האליפות. גנבה? ממש לא. בצד הצהוב יגידו שהאליפות נגנבה, אבל כל בר דעת יכול לומר שהפועל ב"ש הביאה את האליפות ברגליים שלה. כל כך הרבה רגעים קרו במהלך העונה שעברה, אולי נקמה, אולי יוקרה, אבל מה שבטוח זה שכל צד רוצה להיות בצד המנצח, יותר מהכל, זה מעבר למשחק על 6 נק', תשאלו את אליניב ברדה. 

בארסה - ריאל בספרד, הפועל ב''ש - מכבי ת''א בישראל

הפועל באר שבע של השנים האחרונות עושה התקדמות בכדורגל הישראלי, היא הצליחה להגיע לטופ לאחר שנים לא קלות ובכל זאת, במשחקים מול מכבי ת"א היא לא ממש הצליחה להבריק. תמיד דיברו על חשש בצד האדום, שחקני ב"ש עשו יותר מידיי כבוד לקבוצה היריבה, חוסר אמונה עטפה את כל מי שקשור למועדון, ו"רק שלא נתבזה" היה חלק מהדיבור הכללי. ב"ש הגיעה לצמרת בזכות, אבל 'מחסום מכבי' תמיד נשאר, זה נראה היה יותר כמחסום מנטלי ופחות מחסום מקצועי, אבל גם המחסום הזה התנפץ בעונה שעברה. הפועל ב"ש יצאה למפגש מול מכבי ת"א באיצטדיון 'בלומפילד', הפרוייקט הצנוע של אלונה ברקת פגש את הפרוייקט העצום של גולדהאר והכסף הגדול, ששאבו כל תואר אפשרי בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות. לא הרבה אנשים נתנו סיכוי לאדומים, ולא הרבה האמינו שיש לב"ש מה למכור, אבל הפועל ב"ש הצליחה להדהים את יושבי האיצטדיון, גם באבוקה אדומה שדלקה ביציע הצהוב, ובעיקר במשחק של ווינרים אמיתיים. מאור מליקסון בישל לאליניב ברדה את הראשון, כבש בעצמו את השני, והביא ניצחון יוקרתי על מכבי תל אביב בבית שלה. סוף סוף זה הגיע. נגמרו הסיפורים. הפועל באר שבע בטופ. הפועל באר שבע מסוגלת לעשות הכל, גם לנצח בבלומפילד. 
יש שיאמרו שהניצחון הזה היה כנקודת ציון דרך בדרך לאליפות, מה שנתן המון ביטחון להמשך. עובדתית, הניצחון הזה ביסס את המעמד של הפועל באר שבע כיריבה הבלעדית של מכבי ת"א על כל התארים בישראל. מכאן הדרך לקלאסיקו הישראלי קצרה מתמיד. 

יריבות בין מועדונים, צילום: בן בודה. הערב, הפועל באר שבע תארח באיצטדיון 'טרנר' את מכבי תל אביב לקלאסיקו הראשון של העונה, המובילה (והמוליכה, פרומו מעודכן) תארח את סגניתה. בפעם הראשונה מדברים על הפועל ב"ש כפייבוריטית במשחק הזה, מי היה מאמין?! עד לפני שנה לא ספרו את האדומים, והיום אנחנו במקום אחר. אבל גם אם פייבוריטיים, זה לא אומר שאפשר להתכונן למשחק הזה על מי מנוחות. ברק בכר יודע שדווקא בגלל שמציירים את הפועל ב"ש כפייבוריטית, המשימה הופכת לקשה יותר. הקבוצה שלו צריכה להיות זו שיוזמת ושולטת במשחק ובסופו של דבר גם זו שצריכה להתמודד עם צורת משחק מסתגרת מצד האורחת, וזה יהיה האתגר הגדול של הפועל ב"ש, בפעם הראשונה מול מכבי ת"א.  

כמו בכל מפגש מול מכבי תל אביב בשנים האחרונות, הפועל באר שבע תגיע גם הפעם בסגל חסר, האקס-פקטור של הקבוצה, טוני וואקמה שסוחב פציעה, ייעדר מהמשחק ומאור בוזגלו יהיה זה שיפתח במקומו. החדשות הטובות הן שהבלם, מיגל ויטור שנפצע במשחק האחרון, החלים ויפתח בהרכב. אוהדי הפועל ב"ש בוודאי נושמים לרווחה. בצד הצהוב, טל בן חיים שהיה בספק יפתח בהרכב. מי שלא יהיה בסגל הוא אייל גולסה שיהיה מחוץ למגרשים בחודש הקרוב לפחות. אם תשאלו את אוהדי הפועל באר שבע, הבשורה המשמחת מגיעה דווקא מכיוון אחר, השופט. מנשה משיח לא ישפוט את המשחק ולירן ליאני יהיה זה שישלוט בעניינים. 

החבורה הצנועה מהדרום מזכירה את ברצלונה​​​​​​​

אז נכון, ב"ש - מכבי זה עדיין לא ריאל - בארסה, בקלאסיקו הספרדי זו יריבות של שנים בין המועדונים, בעוד שאצלנו הפועל ב"ש פרחה רק בשנים האחרונות אבל היריבות עם מכבי גדולה מתמיד. אם נקביל את הקלאסיקו הישראלי לספרדי, הפועל באר שבע בישראל היא המקבילה לברצלונה בספרד, ומכבי ת"א היא דווקא ריאל מדריד. השחצנות של המועדון הצהוב זועקת מכל פינה, בעונה שעברה זה היה ערן זהבי בעיקר, והעונה זה טל בן חיים ושחקנים נוספים, שגם היום לא ממש סופרים את הפועל ב"ש ולא אוהבים שמגדירים אותם כ'אנדרדוג', שחצנות שמזכירה את רונאלדו וחבריו בריאל?, ובב"ש? יש מסי, מסיקסון. הצניעות שמאפיינת את הפרעוש וחבריו בברצלונה, מזכירה את מה שקורה כאן עם אליניב ברדה, מאור מליקסון והחבורה הצנועה מהדרום שמייצגים חבל ארץ מהפריפריה, לכאורה אוכלוסיה חלשה יותר, אבל רק לכאורה. בזכות הכדורגל מבינים איזו אוכלוסיה נמצאת כאן, בדרום ארץ ישראל, והפועל באר שבע מייצגת אותה בכבוד, בדיוק כמו שבארסה מייצגת את הקטאלוניים בכבוד. וריאל? היא מכבי בלבן, מועדון שמייצג את משפחות המלוכה, המעמד הגבוה, דומה לאוכלוסיה שנמצאת גם בתל אביב, לפחות ככה הם חושבים. מדהים עד כמה שהכל דומה. 

בשלוש השנים האחרונות, הפועל באר שבע ומכבי תל אביב נפגשו 12 פעמים כשמאזן הניצחונות עומד על 5:3 לטובת מכבי ת"א. ארבע פעמים המפגש נגמר ללא הכרעה. מאזן השערים הינו 18:13, גם הוא לזכותו של המועדון הצהוב. המאזנים של המפגשים בין הקבוצות בשלושת העונות האחרונות, צמודים מאוד וכל תוצאה יכולה להיות בסיום המשחק, גם ביחסי הווינר יודעים זאת, שכן הפעם ניתנה עדיפות להפועל באר שבע. 

לסיכום, ריאל או בארסה? ב"ש או ת"א? הכל מוכן למה שיקרה הערב באיצטדיון 'טרנר'. הפועל ב"ש תגיע בכדי להוכיח שיש לה מה למכור, גם כפייבוריטית. מכבי ת"א תנסה לקלקל את האווירה, אבל זה לא יהיה לה קל. תשעים דקות עם חשיבות עצומה לאוהדים, למועדונים, לשחקנים וגם ליו"ר הטוטו, יתחילו עם שריקת הפתיחה. כל העיניים בישראל יהיה נשואות למה שיקרה בב"ש, מפגש בין שתי המובילות לא יכול להיות מסקרן יותר. אנחנו מחזיקים אצבעות לאדומים. 

תגובות

End of content

No more pages to load