• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משחק מפתח לעליית שלב בליגה האירופית

ניצחון ביתי הערב (20:00) על ספרטה פראג יעניק להפועל באר שבע מקדמה משמעותית להבטחת המקום השני בבית מספר 11. השאלה הגדולה, האם ברק בכר יתפתה בעקבות ה-0-5 על מכבי פתח תקווה וינחיל שיטת משחק הרפתקנית?

ברק בכר. מאור בוזגלו שוב על ספסל המחליפים? (צילום: בן בודה)

שלושה שבועות אחרי ה-0-0 הביתי עם סאות'המפטון מאנגליה, תשוב הערב (20:00) הפועל באר שבע לליגה האירופית, למשחק נוסף באיצטדיון טרנר, הפעם מול ספרטה פראג הצ'כית, במסגרת המחזור השלישי שמסיים את הסיבוב הראשון.

לבאר שבע 4 נקודות מתוך 6 (ניצחון 0-2 הרואי על אינטר בסאן סירו והתיקו המאופס מול סאות'המפטון), לפראג 3 נקודות (הפסידה באנגליה 0-3, ניצחה בבית את אינטר 1-3) וזה אומר שניצחון הערב יעניק לבאר שבע מקדמה משמעותית של 4 נקודות בדרך לשלב שמינית הגמר, לפני הגומלין בפראג בעוד שבועיים (3/11).

זהו משחק מפתח על המקום השני בבית מספר 11, אם כי גם המקום הראשון יכול להיות בהישג יד (לסאות'המפטון שבראש הטבלה יש גם כן 4 נקודות), בדרך ל-24 האחרונות במפעל. גם הצ'כים יודעים זאת היטב ולמרות שהגיעו לישראל בסגל חסר מאוד, ינסו לעשות הכל להוציא לפחות נקודה ולהעביר את ההכרעה אליהם הביתה.

השאלה הגדולה ערב המשחק היא, האם המאמן המקומי ברק בכר יתפתה בעקבות הניצחון האדיר בליגה המקומית 0-5 על מכבי פתח תקווה במוצאי שבת וימשיך באותה שיטת משחק התקפית והרפתקנית – עם שני בלמים, שני קשרים אחוריים וארבעה שחקני התקפה או שישוב לשיטת המשחק האירופית שלו, היותר הגנתית ומבוקרת – עם שלושה בלמים, שני קשרים אחוריים ושלושה שחקני התקפה?

כשמדובר בבכר קשה לדעת. מוחו של המאמן הטקטיקן תמיד קודח ורוקח הפתעות ליריבות, הוא אינו חושף את קלפיו לפני המשחק ורק ברגע האחרון נדע בדיוק את ההרכב. מה שנותר לנו הוא להעריך וההערכה היא שהוא יפתח עם שלושה בלמים – לואיי טאהא, לצדם של מיגל ויטור ושיר צדק, עם שני קשרים מרכזיים – ג'ון הוגו ואובידיו הובאן (שיחליף את מהראן ראדי) ושלושה שחקני התקפה – מאור מליקסון מימין, טוני נוואקמה משמאל ולוסיו מרינאו באמצע (ושוב מאור בוזגלו יפתח על ספסל המחליפים!).

כידוע, הקשר היצירתי מיכאל אוחנה אינו מורשה לשחק באירופה, כי הצטרף לקבוצה באיחור, לאחר רישום השחקנים לזירה הבינלאומית. את ההרכב הפותח ישלימו הערב השחקנים הכי יציבים בעמדות שלהם – השוער דודו גורש, המגן הימני בן ביטון והמגן השמאלי מיהאי קורהוט.

מסקרן יהיה לדעת מי יהיו הערב על ספסל המחליפים, שכן שלושת הפצועים – הקפטן אליניב ברדה, החלוץ מוחמד גאדיר והקשר יובל שבתאי, החלימו ויהיו כשירים למשחק. לפחות אחד מהם (ברדה?) צפוי להשתייך לסגל, בטח על רקע חולשתו לאחרונה של שחקן ההתקפה בן שהר.

במועדון מקווים לראות איצטדיון כמעט מלא ב-16 אלף צופים (100 שקלים מחיר כרטיס אחיד!), מקסימום כ-50 מהם אוהדים צ'כים בשער 10 ולפחות 600 נשים מקומיות שמתכוננות למחות נגד השוער האורח תומאש קובק. זאת, כי אמר לפני מספר שבועות ש"מקומן של נשים הוא במטבח", לאחר טעות שיפוט של קוונית במשחק בליגה הצ'כית, וזאת למרות שכבר התנצל על ההתבטאות האומללה הזאת.

תגובות

End of content

No more pages to load