• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תכירו את ''האוהדות האדומות''

כ-600 אוהדות של הפועל באר שבע צפויות לקיים הערב מפגן עידוד נשי ביציע איצטדיון 'טרנר', אלונה ברקת כבר לא לבד

אוהדות הקבוצה ביציעים (צילום: ירון אלפי)

 משהו מיוחד קורה בהפועל באר שבע. רובכם התרגלתם לעובדה שכדורגל זה לרוב משחק של גברים, והנשים? מחזיקות אצבעות, אבל לא מגיעות לאיצטדיון. זה לא המקרה בהפועל באר שבע. מאות, ואולי אלפי אוהדות מגיעות לאיצטדיון 'טרנר' מידיי שבוע ודוחפות את הקבוצה בגרונם ובקולם הנשי, והערב הן כבר מתכוננות להתאגד למפגן עידוד, ראשון מסוגו בארץ ואולי בעולם. 

אוהדות הפועל מאיה לוי ונלי חג'ג מתכננות מפגן עידוד נגד ספרטה פראג (צילום: ירון אלפי)

לאוהדות הקבוצה יש כבר פורום משלהן בפייסבוק, קבוצת וואטסאפ שהולכת ומתרחבת ומפגשים לפני משחקים, סוג של ארגון אוהדות בפני עצמו. עדי גולן, מהאוהדות הוותיקות של הקבוצה החליטה שעם הכוח שנמצא בידיי הנשים, אפשר יהיה לעשות משהו מיוחד, שלא רואים הרבה בנוף הכדורגל, ובימים האחרונים קראה לכל הנשים ברחבי הרשת, להגיע ולהצטרף למפגן עידוד נשי במשחק מול ספרטה פראג, הערב, ב'טרנר'. 

(צילום: ירון אלפי)

על תוכן המפגן הנשים סירבו להגיב, אבל הן הבטיחו לנו הפתעה, וזה נשמע מצויין. עם כל ההתארגנות המדהימה, השאלה הגדולה היא, מדוע הפועל באר שבע מצליחה לסחוף אחריה לא מעט אוהדות, אולי בגלל אלונה ברקת, הבעלים האישה היחידה בכדורגל? מאיה צור, האוהדת הותיקה, מסבירה לנו: "אלונה ברקת היא אישה שמחוברת לכדורגל, היא השקיעה המון בהפועל באר שבע ומצליחה ביחד עם הקבוצה, אני בטוחה שהעובדה שהיא הבעלים, מוסיפה והיא בונוס בהגעת נשים נוספות למשחקי הקבוצה."

איפה מצאת את החיבור להפועל באר שבע בפעם הראשונה?

"אני תמיד אהבתי את הפועל באר שבע, כי זה נמצא בבית שלנו כל הזמן. אני אחות של אבי צור (אוהד מסור), והדיבור על הקבוצה הוא כל יום, זה מחייב."

 מאיה, מהאוהדות המוכרות יותר של הפועל באר שבע מספרת לנו על חיבור לשאר האוהדות: "הפעם הראשונה שלי במגרשים הייתה כשנטלי ריצקר (חברה), משכה אותי להגיע לאחד המשחקים ומשם התאהבתי. הרגשתי שאני חייבת להגיע לעוד משחק וזה היה פשוט ממכר, היום אני לא מפספסת אף משחק של הקבוצה. הפכנו להיות קבוצה של נשים שהולכות ביחד, חברות של ממש גם בחיי היום יום."

(צילום: דור שוקר)

כששומעים על אישה שאוהבת כדורגל ואחת שלוקחת את זה רחוק יותר, מגיעה לכל משחק ופעילה ברשתות החברתיות של האוהדים, אולי מרימים גבה, איך הבעל והמשפחה מקבלת את זה?

"יש לי ילד חייל שמאוד אוהב שאני פעילה בתחום הכדורגל, הפועל באר שבע היא אהבה משותפת שלנו וזה כייף כשזו אהבה משפחתית.", אומרת לוי. 

הפועל באר שבע היא אהבה משפחתית, זה משהו שהפך לתקליט קבוע. בכל משחק ב'טרנר' אנחנו רואים יותר ויותר משפחות, והכוח הנשי הולך וגדל, מאיה צור קוראת גם לכן להצטרף: "המסר שאני רוצה להעביר לנשים שחושבות שכדורגל זה רק לגברים, זה שייך לעבר. יש היום המון נשים שמאוד אוהבות כדורגל, תגיעו למשחק אחד בטרנר, תחוו את החוייה המדהימה ואני מבטיחה לכן שתתאהבו". 

צילום: ירון אלפי

משהו מרענן קורה בעיר הדרומית, גאווה שממלאה את ליבם של כולם, כולל הנשים שהמפגן שלהן הערב, זו פשוט יוזמה מרעננת ותצוגת תכלית שמוכיחה - הפועל באר שבע היא של נחלת הכלל, והנשים גילו את זה מהר מאוד. 

ואם נחזור למפגש המסקרן במסגרת הליגה האירופאית, הפועל באר שבע תארח את ספרטה פראג הערב והנשים כבר לא יכולות לחכות: "המשחק מול ספרטה פארג מרגש והלחץ מורגש בכל הגוף, אני מחכה כבר לשריקת הפתיחה. אני קוראת לכל האוהדות להצטרף אלינו ולקבל הסברים מפורטים בכניסה ליציעים החל מהשעה 18:30. אנחנו נראה לצ'כים את כוחם של הנשים", מאיה צור מסכמת. ​​​​​​​

''לכל מקום, אלך איתך''

תגובות

End of content

No more pages to load