• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הפסד מביך להפועל ב''ש בפתיחת הליגה הלאומית בכדורסל

רק 52 נקודות במשחק בית לחניכיו של יניב בורגר שירדו מנוצחים מול רמת השרון, לעיני ברק בכר, אלונה ברקת ורוביק דנילוביץ'

כפיר ארזי מארח את ברק בכר ואלונה ברקת בקונכייה. תומכים גם בהפועל באר שבע בכדורסל (צילום: בן בודה)

רק כ-500 צופים טרחו ובאו ערב ערב יום הכיפורים לעודד את הפועל באר שבע בכדורסל, במשחקה הראשון בליגה הלאומית לעונת 2016/17, באולם הקונכייה. אכזבה גדולה מבחינתו של הבעלים כפיר ארזי, ששואף למכור 2,000 מנויים.

האדומים, בעלי היומרות לעשות היסטוריה ולהעפיל לליגת העל, חרטו על דגלם להיות קבוצת הגנה חזקה, כפי שהצהיר מאמנם החדש, יניב בורגר, ואכן הם ספגו רק 57 נקודות, אך מה עם ההתקפה? באר שבע קלעה בבית רק 52 נקודות והפסידה בבכורה בליגה. 

המקומיים פתחו את המשחק מול א.ס. רמת השרון בצורה לא טובה, עם הרבה החטאות וולא אף נקודה בארבע הדקות הראשונות. השחורים מרמת השרון עלו ראשונים על לוח התוצאות עם שלשה, אך דודו שמריז של באר שבע הגיב מיד בשלשה משלו ובסל שדה נוסף, 3-5 לבאר שבע.

4:04 דקות לסיום הרבע הראשון צבר כוכב הקבוצה ג'ף אלן שתי עבירות מהירות והוחלף. רמת השרון ניצלה זאת לפתוח פער של 7 נקודות, שהתקזז בסיום הרבע הראשון ל-11-16.

ג'ייסון וויליאמס בפעולה. משחק קשה (צילום: בן בודה)​​​​​​​

בפתיחת הרבע השני, התאזנו יחסי הכוחות על הפרקט ובאר שבע עלתה ליתרון 20-21. בסיום המחצית הראשונה היתרון המקומי כבר צמח ל-7 הפרש, 23-30.

באולם צופים במשחקים מאמן הפועל באר שבע בכדורגל ברק בכר והבעלים אלונה ברקת, שבאה לראות בם היתר את אחיינה של בעלה אלי, שחקם באר שבע בן אייזנהרט. כמו כן, יושבים ביציע הכסף ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' ומנכ"ל חברת כיוונים, שלומי נומה.

''רואים שהם צריכים להתחבר'' רוביק דנילוביץ' (צילום: בן בודה)​​​​​​​

דנילוביץ' במחצית: "קודם כל ניכר שיש השקעה מאוד גדולה בקבוצה. זו קבוצה כמעט חדשה. אני לא מבין גדול בכדורסל, אבל רואים שהם עוד צריכים להתחבר. כולנו תקווה שהשנה אולי אולי נעלה לליגת העל. נחזיק אצבעות. מילה טובה לכפיר ארזי, הוא ממגנט את כולם אליו וכיף להיות שותף למפעל כזה ספורטיבי חינוכי. אני קורא לאוהדים של הפועל באר שבע בכדורגל לבוא ולעודד גם את קבוצת הכדורסל. אני מאמין שאם האולם יהיה מלא זה יכול לסייע לדחוף את הקבוצה לליגת העל".

לא מפריע לך שאין מספיק שחקנים באר שבעים בקבוצה?

"תשמע, צריכים להצמיח מסורת. אין לי ספק שלאט לאט יותר ילדים ישחקו כדורסל. דברים כאלה לוקחים זמן. זה היה לנו בהתחלה גם בבית ספר למשחק של התאטרון. אני מאמין שעוד יהיו באר שבעים בכדורסל".

ברבע השלישי, רמת השרון העיקשת הפכה את הקערה על פיה וירדה ביתרון נקודה, 38-39. היתרון של האורחים נמשך גם בפתיחת הרבע הרביעי ואף צמח, 41-49, 6:14 דקות לסיום. באר שבע הצליחה לצמצם את ההפרש, כשהכרוז ביקש מהאוהדים המנומנמים: "קדימה קהל"! ג'ף אלן, בהטבעה אטרקטיבית, צימק ל-47-49, אך רמת השרון ידעה להתעשת חרף שריקות הבוז ולהגדיל את הפער שוב, ל-47-54. ג'ייסון וויליאמס החזיר את באר שבע לחיים בסל + עבירה ורק 4 'פור', 50-54, 1:05 דקה לסיום.

אחרי פסק זמן של רמת השרון, ג'ף אלן לקח כדור חוזר בהגנה, אך איבד אותו במהירות. שחקני באר שבע עצרו את ההתקפה בעבירות, אך ספגו סל, 50-56, 28.9 שניות לסיום. הקפטן אוהד כהן הוציא כדור מהצד אחרי עוד פסק זמן, ושוב "רק" 4 הפאש, 52-56 לרמת השרון, 16.3 שניות לסוף, ושוב פסק זמן. באר שבע לקחה את רמת השרון לקו העונשין בתקווה שתחטיא, אך גם באר שבע החטיאה בהתקפה והפסידה בתוצאה מביכה, 52-57.

מאמן הפועל באר שבע יניב בורגר לא מסתיר את הכשלון: "שיחקנו לא טוב. אין ספק שההתקפה שלנו זקוקה לשיפור. חטפנו רק ארבעה כדורים, רצנו מעט, לא קלענו מספיק. הסתבכנו בבעיית עבירות של ג'ף אלן, דבר שחוזר על עצמו. הוא לא מקבל קרדיט מהשופטים, הם מחפשים אותו. (אלן קלע 3 נק' בלבד, לעומת 25 במשחק הגביע מול כפר סבא).

היינו לחוצים קצת אני חושב. משחק ראשון בבית, פייבוריטים. בחצי הראשון היינו צריכים להוביל ב-15 לא ב-7. שחקנים איבדו את הבטחון, איבדנו את המומנטום. יש לנו מספיק שחקנים טובים, נלמד מזה ונשתפר".

הרכב הפועל באר שבע וקולעי הנקודות: ג'ייסון וויליאמס 18, אנטוני פישר 10, דודו שמריז 5, ג'ף אלן 3, ג'ורדן לואיס 2.

עוד שיחקו וקלעו נקודות: אוהד כהן 6, בן אייזנהרט 4, ג'וש רוג'רס 4, טמיר אריאלי, רועי נציה.

ביום שלישי, 18/10 משחק בית נוסף, במסגרת המחזור השני מול מכבי הוד השרון בקונכייה (19:30)

אריאל טמיר מנסה לעבור שחקן של רמת השרון (צילום: בן בודה)


תגובות

End of content

No more pages to load