• 02 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גדול. ענק. עצום! הפועל באר שבע אירופאית!

הניצחון הגדול ביותר של באר שבע מאז ומעולם. 0-2 מדהים על קבוצת הפאר האיטלקית אינטר במבצרה סאן סירו. זה לא חלום, זה אמיתי

בוזגלו אחרי השער, 2-0 להפועל באר שבע (צילום: בן בודה)

לא יאומן כי יסופר.

הפועל באר שבע, שלפני שלוש שנים כמעט ירדה ליגה בישראל מנצחת את אלופת אירופה שלוש פעמים, אינטר, במבצרה סאן סירו על אדמת איטליה, אלופת אירופה שלוש פעמים!

אינטר 0 באר שבע 2. זה לא חלום, זה אמיתי. צבטו את עצמכם ותרגישו.

לא מדובר באיזה משחק אימון אקראי לא חשוב או במשחק לפרוטוקול בלבד ב"גארביז' טיים" מדובר במשחק רסמי במסגרת מחייבת – הליגה האירופית, המחזור הראשון, ה"מאני טיים".

אלופת ישראל הטרייה אחרי 40 שנה במדבר, שלא עלתה לליגת האלופות "רק" כי חסר לה גול אחד (0-2 על סלטיק בגומלין במקום 0-3), גברה בצורה מרשימה ביותר על קבוצה שלקחה את ה"צ'מפיונס ליג" רק לפני שש שנים עם המאמן הגדול מוריניו.


ראה גם: כותרות מהעולם והפתעה בהרכב השבועי של אופ''א


ערב ה-15/9/2016 לא יישכח לעולם ולא רק בבאר שבע, לא רק בנגב ואפילו לא רק בישראל, אלא בכל יבשת אירופה. הכותרת הראשית באתר אופ"א שייכת לסנסצייה שעשתה באר שבע לאינטר באיטליה. כובשי השערים – מיגל ויטור (דקה 53) ומאור בוזגלו (דקה 69) נכנסו לספרי הזהב של ההיסטוריה.

עד כמה באר שבע הייתה טובה יותר מאינטר במבצרה סאן סירו, תעיד העובדה שב-30 הדקות הראשונות שוער באר שבע דודו גורש כלל לא נגע בכדור ואינטר בקושי הגיעה לחצאי מצבים במשך כל המשחק...

הטקטיקה של המאמן הישראלי ברק בכר פעלה בצורה מושלמת – עם שלושה בלמים, חמישה קשרים וחלוץ אחד, כשבכר שוב הפתיע ברגע האחרון והעלה בהרכב את לואיי טאהא כבלם שלישי, למרות שלא שיחק במשך פרק זמן ארוך.

כמו כן, העדיף בכר את מגינה השמאלי של נבחרת הונגריה מיהאי קורהוט על פניו של בן תורג'מן, למרות שקורהוט לא שיחק עם הקבוצה אפילו לא דקה אחת בשום מסגרת וגם עדיין לא נמצא בכושר מלא. בגדול, בכר עשה בית ספר למאמן ההולנדי המעוטר של אינטר, פראנק דה בור, שלא לקח את באר שבע ברצינות והופיע בהרכב משני.

ההצגה הענקית החלה למעשה עוד לפני שהתחיל המשחק כשהאוהדים האדומים-לבנים התגבשו יחדיו ושרו את שירי הקבוצה בקולי קולות, תוך כדי קפיצות, רקיעות וריקודים. 1,500 אוהדי באר שבע הורגשו יותר מאשר 15,000 אוהדי אינטר.

בתוך האיצטדיון הענק, בן 80 אלף המושבים ויותר, נשמעה היטב קריאת הקרב העברית "מלחמה, מלחמה"! זאת, שניות לפני שריקת הפתיחה של השופט הדני יעקב קלה וגם במהלך 95 הדקות אוהדי באר שבע שלטו ביציעים.

מיגל ויטור קובע 1-0 להפועל באר שבע אחרי תרגיל מושלם בכדור חופשי (צילום: בן בודה)​​​​​​​

הנה האירועים במשחק, דקה אחרי דקה.

דקה 5. טוני נאווקמה מוסר משמאל לימין למאור בוזגלו, שמחטיא תוך כדי גלישה ברחבת החמש.

דקה 8. מצב עוד יותר טוב לבאר שבע. בוזגלו מרים נהדר מימין היישר לראשו של לוסיו מרינאו שנוגח יפה, סנטימטרים מהקורה. שתי החמצות כבר בהתחלה.

דקה 26. הזדמנות נוספת לבאר שבע. המגן הימני בן ביטון, שעולה רבות קדימה, מרים ברגל שמאל (בתנועה הפוכה) לתוך הרחבה ובוזגלו נוגח מקרוב החוצה תחת לחץ של בלם.

דקה 28. אובידיו הובאן מתנהל במרכז השדה לעומק ומקפיץ צ'יפ ענק ללוסיו, שמועד תוך כדי בעיטה והשוער הודף לקרן.

דקה 35. כרטיס צהוב מטופש לבוזגלו, שעושה עבירה מיותרת על מגן שהיה עם גבו אליו לקראת פינת הקרן האיטלקית.

דקה 39. הזדמנות ממשית ראשונה לאינטר. טעויות בהגנת באר שבע מאפשרות לחלוץ נבחרת איטליה, אדר, לבעוט כדור אדיר מקרוב לקורה. מזל גדול לדודו גורש.

דקה 42. כרטיס צהוב לבן ביטון, על נגיעת יד שעצרה התקפה.

דקה 46. עם פתיחת המחצית השנייה, המאמן ההולנדי המעוטר של אינטר, פראנק דה בור, עורך חילוף התקפי, אבל ברק בכר לא מתרגש.

דקה 51. בן ביטון מרים לרחבה ולוסיו החופשי נוגח החוצה לא טוב.

דקה 53. גולללללל! 0-1 לבאר שבע. הכובש: מיגל ויטור. וואקמה מוכשל 30 מטר מהשער ובאר שבע עושה תרגיל בכדור הנייח. בוזגלו מכניס פאס שטוח ומדוד מצד ימין ללוסיו, וואקמה חוסם את ההגנה באמצע, לוסיו מעביר רוחב תוך כדי סיבוב לצד השני, שם נמצא ויטור לבד ומקרוב בועט שטוח פנימה.

דקה 57. בוזגלו בועט מ-22 מטר, השוער קולט.

דקה 58. חילוף שני של אינטר.

דקה 59. וואקמה מוסר לעומק ללוסיו, שבהרבה כח וטכניקה עובר בקלות את המגן הימני ובועט טוב מזווית קשה, אך השוער הודף ברגל.

דקה 60. וואקמה בועט מ-20 מטר שטוח ליד הקורה.

דקה 65. הובאן יורה שטוח מ-30 מטר צמוד לקורה.

דקה 66. חילוף ראשון של ברק בכר. מאור מליקסון במקום לוסיו. משחקו הראשון של מליקסון מאז נפצע במהלך המשחק מול סלטיק בסיבוב הקודם.

דקה 68. עבירה על הובאן 18 מטר מהשער האיטלקי.

דקה 69. גוללללללללל!. בוזגלו בוחן את המצב ובועט נפלא - מסובב גבוה מעל החומה ומשתק את השוער של אינטר, שלא זז. 0-2 ענק

דקה 73. לפרנק דה בור אין ברירה והוא מזעיק מהספסל את השחקן הכי טוב שלו, החלוץ מאורו איקרדי, בעל 48 שערים באינטר ב-90 הופעות.

דקה 77. חילוף שני בבאר שבע. בן שהר במקום מאור בוזגלו.

דקה 78. מאור מליקסון מלהטט ומוכשל 20 מטר מהשער. מליקסון מרים לרחבה את הכדור החופשי שמורחק.

דקה 82. המגן השמאלי החדש מיהאי קורהוט מותח שריר ומהראן ראדי שבדיוק עומד להיכנס למגרש חוזר לספסל. בן תורג'מן מוזעק ונכנס בדקה ה-85.

דקה 86. בקושי חולפת לה דקה וכבר תורג'מן מספיק גם להרחיק כדור בהגנה וגם לספוג כרטיס צהוב.

דקה 87. וואקמה עובר שחקן ובועט לשער. השוער לוקח.

דקה 89. בן ביטון במבצע גדול חודר לרחבה לבד ובועט ברגל שמאל כדור קשתי חכם מעל השוער שרק מספר סנטימטרים חסרים לו כדי לנשוק לרשת.

דקה 90. השופט הדני מוסיף 3 דקות.

דקה 91. כרטיס צהוב לטאהא, שמכשיל מאחור את אדר, וגורש הודף בזינוק לקרן מספר 12 של אינטר בעיטה חופשית חזקה.

דקה 93. שריקת הסיום. אינטר מילאנו 0 הפועל באר שבע 2. התוצאה הטובה ביותר של באר שבע מאז ומעולם!

הרכב הפועל באר שבע וציונים: דודו גורש 7; בן ביטון 7.5, מיגל ויטור 9, שיר צדק 6, לואיי טאהא 6.5, מיהאי קורהוט 7 – נפצע (בן תורג'מן-85); מאור בוזגלו 8.5 (בן שהר-77), ג'ון הוגו 8, אובידיו הובאן 7.5, אנתוני נוואקמה 8.5; לוסיו מרינאו 7.5 (מאור מליקסון-66-7).​​​​​​​

רגע לפני: אוהדי הקבוצה מאמינים שאפשר לעשות את זה (צילום: בן בודה)

תגובות

End of content

No more pages to load