• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מי אתה מיכאל אוחנה?

האם הפוטנציאל של מיכאל אוחנה מצדיק את המחיר שאלונה ברקת שילמה? אם תשאלו את אנשי המקצוע שמכירים מקרוב את הצדדים, הם יספרו לכם שמדובר בשידוך מוצלח, והמחיר? "זה מה שנהוג בשוק"

מיכאל אוחנה שחקן הרכש החדש של הפועל באר שבע (צילום: באדיבות מ.ס אשדוד)

בזמן שהכותרות באתרי הספורט השונים התעסקו בעיקר במכבי ת"א, ברק יצחקי ובית"ר ירושלים, הדיבור על חיזוק להפועל באר שבע כמעט ונעלם. רוב האוהדים והכתבים שמסקרים את הקבוצה כבר היו בטוחים שאלונה ברקת תעביר את חלון ההעברות בשקט, אבל אלונה כמו תמיד, הפתיעה את כולם ורגע לפני סגירת החלון, הנחיתה את שחקן הרכש היקר בתולדות המועדון, מיכאל אוחנה קשרה הצעיר של מ.ס אשדוד. ברקת שילמה כ-4.5 מיליון שקלים תמורת מחצית מכרטיסו ובעיסקה סיבובית, שיחררה את שחקן הבית הצעיר, דן ביטון שהושאל לאשדוד לשנתיים עם אופציית רכישה בסיומן. 

אז מי אתה מיכאל אוחנה? 

אוחנה, בעוד כחודש יחגוג את יום הולדתו ה-21 וכבר הספיק לקבע את מעמדו כשחקן הרכב לגיטימי במועדון האשדודי, אבל הדרך לשם לא הייתה קלה. לצד כישרון עולה ומבטיח, ההתאקלמות שלו הייתה קצת בעייתית, הוא נדד בין מחלקות הנוער השונות ולא קיבל הזדמנויות. הפועל ירושלים, בית"ר ירושלים ומכבי ת"א פלטו אותו ממחלקות הנוער שלהן, עד שבגיל 16 הגיע למחלקת הנוער של מ.ס. אשדוד, שם קיבל את הבמה וכבר לאחר עונה אחת בקבוצת הנוער, הוקפץ לסגל הקבוצה הבוגרת וערך את הופעת הבכורה שלו בגיל 17 בלבד. 

אוחנה עבר גם בנבחרות הנוער של ישראל וגם בנבחרת הצעירה, שבה רשם שש הופעות, בהן כבש שלושה שערים. בחודש יוני האחרון הוא נבחר לשחקן המצטיין של הנבחרת, בטורניר שנערך באוקראינה. 

מיכאל אוחנה, 3 שערים ב6 הופעות במדי הנבחרת הצעירה והבוגרת (צילום: דף פייסבוק אישי)


עונת 2014-15 הייתה עונת הפריצה של הקשר הצעיר שהוכיח שהגיל זה לא מה שמשנה. בגיל 19 בלבד הוא קיבל את המפתחות מניר קלינגר וכבר היה שחקן הרכב לגיטימי במ.ס אשדוד של ליגת העל. 31 הופעות בהרכב הוא רשם באותה עונה שבסיומה אשדוד נשרה לליגה הלאומית, אבל מבחינתו זו הייתה נקודת ציון דרך. 

בכדי להכיר את אוחנה מקרוב, תפסנו שני מאמנים שאימנו אותו בעבר ויודעים עליו דבר או שניים. ניר קלינגר, מי שאחראי על קפיצת המדרגה של אוחנה מספר לנו על שחקן מיוחד: "מהרגע הראשון שראיתי את מיכאל, הבחנתי בכישרון שיש לו, הוא שחקן יוצא דופן ויש מעטים כמוהו.  הוא יודע להניע כדור בצורה טובה ולנווט את המשחק."


אייל לחמן: "אנשים אוהבים לדבר ולנתח מחירים כאלה ואחרים ששולמו עבור שחקנים, אם מיכאל שווה את המחיר נדע רק לפי התרומה שלו להפועל באר שבע. הרכישה שלו לדעתי תעשה טוב לשני הצדדים וזה מה שחשוב, יותר מהמחיר." 


אייל לחמן, שאימן את אוחנה בעונה שעברה מוסיף: "מדובר בשחקן חרוץ מאוד, בחור של עבודה קשה, הוא חזק מאד פיזית ויש לו שליטה מוחלטת בכדור. הבעיה היחידה של ברק בכר היא המיקום של אוחנה במגרש ועל זה הוא יצטרך לעבוד, המיקום האידיאלי מבחינתו זה בעמדות האחוריות של הקישור ושם באר שבע עמוסה."

נקודת התורפה של השחקן הצעיר היא דווקא האהבה לכדור: "עם כל הכישרון שיש למיכאל הוא לוקה בבעיה אחת, שיחרור הכדור. הוא אוהב להחזיק בכדור, ולפעמים יותר מידיי. עבדנו וניסינו לשפר את הפרמטר הזה ואני חושב שבעונה האחרונה הוא גם השתפר", אומר לנו קלינגר, "בסה"כ מדובר בשחקן כישרוני מאוד שהולך ומתפתח."

השאלה שעדיין נשארה פתוחה היא האם יש למיכאל אוחנה מקום בהפועל באר שבע, בין כל הכוכבים שמרכיבים את הסגל? 

ניר קלינגר בטוח שכן: "חשוב לומר שההרכב של הפועל באר שבע מורכב מ-16 שחקנים, ברק בכר מקפיד לעשות רוטציה בין השחקנים ולכן יש למיכאל מקום ברוטציה הזו. אני חושב שההתאקלמות שלו בהפועל ב"ש תיהיה מהירה ומצויינת. ההגעה שלו לקבוצה יוזמת תעזור גם לו וגם לקבוצה, בעיקר מהסיבה שהוא שחקן שיודע לעשות את זה באחד על אחד מצוין ולפרק הגנות צפופות, כמו שיחכו לב"ש בלא מעט משחקים בליגה." 

4.5 מיליון שקל עבור 50% מהכרטיס שחקן של מיכאל אוחנה (צילום: באדיבות מ.ס אשדוד)עם כל החגיגה סביב העיסקה שנרקמה עם אשדוד, יש מישהו שכנראה פתח שמפניות לאחר החתימה, ג'קי בן זקן ששילשל לכיסו 4.5 מיליון שקלים תמורת 50% מכרטיס השחקן של אוחנה. ומהעבר השני נמצאת אלונה ברקת ששילמה את סכום השיחרור הגבוה ביותר בתולדות המועדון, האם העיסקה הזו משתלמת מבחינתה? 

"אכן מדובר בסכומים גבוהים אבל חשוב לציין שאלה הסכומים שנהוגים בשוק, במיוחד בתחרות בין הקבוצות הגדולות שמתחרות על אותו נתח של שחקנים ישראלים." אומר קלינגר ומוסיף "אני חושב שאם ניקח את כל חמשת השנים של אוחנה בבאר שבע, בסופו של דבר העיסקה תצא משתלמת. הפועל באר שבע קיבלה שחקן שיילך איתה שנים קדימה וזו כנראה החשיבה של אלונה ברקת בסגירת העיסקה."


ניר קלינגר: "חשוב לומר שההרכב של הפועל באר שבע מורכב מ-16 שחקנים, ברק בכר מקפיד לעשות רוטציה בין השחקנים ולכן יש למיכאל מקום ברוטציה הזו. אני חושב שההתאקלמות שלו בהפועל באר שבע תיהיה מהירה ומצויינת. יודע לפרק הגנות צפופות ומצויין באחד על אחד"


אייל לחמן: "אנשים אוהבים לדבר ולנתח מחירים כאלה ואחרים ששולמו עבור שחקנים, אם מיכאל שווה את המחיר נדע רק לפי התרומה שלו להפועל באר שבע. הרכישה שלו לדעתי תעשה טוב לשני הצדדים וזה מה שחשוב, יותר מהמחיר." 

אם נשים את הנושא המקצועי בצד לרגע ונתייחס למיכאל אוחנה שמחוץ למגרש, נגלה שחקן אהוב ונערץ מאוד בקרב אוהדי מ.ס. אשדוד, עד כמה אהוב? בקמפיין המנויים של המועדון מעיר הנמל חולקו חולצות עם מספרי השחקנים, ואיזו חולצה הכי נמכרה? ניחשתם נכון, החולצה עם הספרה 8 של מיכאל אוחנה.

שניר בוכריס, אוהד ותיק של מ.ס. מסר לנו: "מיכאל הוא השחקן הכי אהוב בקהל, בעונה שעברה הוא תרם לנו המון והפך לסוג של כוכב. הצניעות שלו וזה שהוא תמיד היה כאן בשביל הקהל, חיברו אותו לאוהדים באשדוד שמעריכים את כל מה שהוא עשה כאן."

ועדיין יש אוהדים שלא ממש אהבו את המעבר שלו: "הקהל מפולג כי בעצם העזיבה של מיכאל הקבוצה נחלשה מאוד, אבל צריכים להבין שהוא התקדם גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה כלכלית, כך שזה מובן. הקהל יירגע וכבר עכשיו הרוב מפרגנים לו על המעבר ובטוחים שהוא יצליח בבאר שבע הוא הגיע למקום מצוין מבחינתו, אפילו יותר טוב ממעבר לקבוצה בחו"ל.", מסכם בוכריס. 

בשורה התחתונה אוהדי הפועל באר שבע יכולים להיות רגועים, נחת כאן שחקן שיכול להתחבר בקלילות לחום ולאהבה של הקהל.
חובת ההוכחה נמצאת עכשיו אצל מיכאל אוחנה שיצטרך לרוץ על המגרש ולהצדיק את תג המחיר ששולם עליו ואם הוא יתרום מבחינה מקצועית כפי שמצפים ממנו, יכול להיות שהשידוך יתברר כצעד הכי חכם שנעשה בהפועל באר שבע בשנים האחרונות. 

אנחנו כאן בכדי לעקוב - בהצלחה!

תגובות

End of content

No more pages to load