• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מדוע תושבי ב"ש רואים יותר ויותר חולדות בשכונות

קרדיט תמונה: freepik

באר שבע התפתחה באופן משמעותי מאוד במאה ה-21. מספר התושבים בעיר זינק מכ-150,000 בסוף המאה הקודמת ליותר מ-210,000 ב-2022, רובע החדשנות הייחודי משך לבירת הנגב אוכלוסייה חזקה, ההשקעה הרבה של העירייה במרחב הציבורי הפכה את באר שבע למטופחת וגם החיבור למרכז ברכבת מהירה תרם להתפתחות העיר. לצד כל התופעות החיוביות, אפשר לראות בבאר שבע גם תופעה פחות משמחת מבחינת התושבים: יותר ויותר חולדות בעוד ועוד שכונות.

איך משפיעה ההתחדשות העירונית על מצב החולדות בעיר?

כמו בגוש דן, שם החפירות של הרכבת הקלה גרמו לעליית החולדות ממתחת לפני הקרקע אל הרחובות והבתים, כך גם בבאר שבע תנופת ההתפתחות הובילה לגידול גם במספרן של החולדות. בפרט תרמו לכך שלל הפרויקטים של ההתחדשות העירונית. בהקשר זה כדאי לזכור שהחולדות מעדיפות לחיות מתחת לאדמה ובפרט בתעלות הביוב - ואילו פרוייקטי בנייה שונים מאלצים אותן לחפש אזורי קינון חדשים.

שינויי האקלים

משבר האקלים משפיע על החיים של כולנו, וצפוי להשפיע עוד הרבה יותר בשנים הקרובות - ולרעה. אחת ההשלכות של שינויי מזג האוויר הדרמטיים הוא שינוי בהרגלי החיים של בעלי חיים רבים, ובהם גם חולדות ועכברים. גם לקורונה הייתה תרומה להתרבות החולדות בשכונות בבאר שבע, שכן כמו בערים רבות אחרות ברחבי העולם בתקופות הסגרים, בעלי החיים הרגישו בטוחים יותר להגיע למרחבי המחייה של בני האדם (וראו כי טוב, ולכן גם נשארו).

האטרקטיביות של בתים צמודי קרקע ודירות גן עבור המכרסמים

חולדות וגם עכברים מגיעים לבתים שלנו כדי לאכול. שפע המזון הנגיש עבורם מפתה אותם ועבורו הם מוכנים גם להסתכן. בבאר שבע יש כיום שלל בתים צמודי קרקע ודירות גן, ואליהם למכרסמים השונים קל יחסית להגיע - השילוב בין האוכל הטעים לבין נוחות ההגעה מדרבן את החולדות לעשות זאת, והתוצאה: עוד ועוד חולדות בעוד ועוד שכונות בבאר שבע.

פתרון יעיל ומהיר

חולדה שמרגישה כי היא מאוימת עלולה לתקוף ולנשוך, ועל כן לא מומלץ לנסות לפתור את בעיית החולדות ללא עזרת אנשי מקצוע שזו המומחיות שלהם. בקסם הדברות מציעים לתושבי השכונות בבירת הנגב לכידה יעילה ומהירה של כל חולדה, כמו גם של עכברים. בחלק מהמקרים הלכידה מתבצעת ביד (כמובן כשהיא מוגנת היטב) או באמצעות מוט מיוחד. כשאין נגישות, תוצב מלכודת במיקום אסטרטגי מדויק שיבטיח לכידה מהירה של החולדה ושקט נפשי עבורכם.

תגובות

End of content

No more pages to load