• 17 מאי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הלוואות בערבות מדינה לעסק באחריות המדינה

תמונה: freepik

"כל ישראל ערבים זה לזה" – מדינת ישראל לקחה אחריות על פיתוח העסקים בישראל, והקימה את הלוואות בערבות מדינה להרחבת עסק, או הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש.

"כל ישראל ערבים זה לזה", מדינת ישראל צעדה צעד אחד קדימה עם הביטוי הזה, שהוא אחד המאפיינים הגדולים של האחריות על הרוח הישראלית שהיא הערבות ההדדית שאדם נותן לחברו, בזכות אותה אחריות הדדית מדינת ישראל עוברת ביחד את כל המשברים הכי גדולים: אם זה מלחמות, הרצון לעזור לאנשים אחד לשני, וההבנה שרק האחריות הדדית של להיות ביחד תקדם את האדם הבודד ותקדם את החברה בישראל, ולא משנה אם זה יהודים, ערבים, נוצרים מוסלמים, דרוזים או חסרי דת. "ערב" הוא מי שלוקח  אחריות לשלם את חובו של חברו ובמקרה שלנו מדובר ביזם שרוצה להרחיב את העסק שלו, או ביזם צעיר שמעולם לא היה לו עסק, לא חווה עסק, שהחליט בבוקרו של יום שזהו הזמן שלו לעשות את השינוי הכי גדול בחיים שלו, ואצלנו המשמעות של הלוואות בערבות מדינה באחריות המדינה היא שלבנק הזכיין של הלוואות בערבת מדינה מובטח ממדינת ישראל שהיא תיכנס לנעליו של היזם בעל עסק חדש או ותיק, והיא תשלם את חובו לבנק שבמקרה שהלווה לא ישלם. זהו מובנו המדויק והמקורי של הביטוי "כל ישראל ערבים זה לזה".

ערבות מדינה ובטחונות באחריות מדינת ישראל  

הלוואות בערבות מדינה באחריות המדינה להרחבת עסק נותנות ערבות מדינה לבנקים הזכיינים שנבחרו על ידי מדינת ישראל בגובה של שבעים וחמישה אחוזים על גובה ההלוואות + עשרים וחמישה אחוזים פקדון שהיזם שמרחיב את העסק שלו מניח כפיקדון מול הלוואות בערבות מדינה, כלומר הבנק הזכיין קיבל מאה אחוזים! ערבות מדינה באחריות המדינה על ההלוואות של היזם.

הלוואות בערבות מדינה באחריות המדינה לפתיחת עסק חדש נותנות ערבות מדינה לבנקים הזכיינים בגובה של שבעים וחמישה אחוזים על גובה הלוואות לפתיחת עסק חדש + עשרה אחוזים פקדון שהיזם שפותח את העסק שלו מניח כפיקדון מול הלוואות בערבות מדינה, כלומר הבנק הזכיין מקבל כאן שמונים וחמישה אחוזים ערבות מדינה. זהו מרכיב גבוה ביותר שמאפשר לבנקים הזכיינים בישראל לאשר את התפתחות המשק הישראלי, כלומר הסיכון של הבנקים הוא אפס, הרי ברור שהיזם ישלם מספר תשלומים לפני שהעסק שלו יתקע במקרה וקרה משהו, יש רק להדגיש שכאשר פותחים עסק חדש ומקבלים הלוואות בערבות מדינה של מעל שלוש מאות אלף שקלים אזי הפקדון על יתרת ההלוואות עולה לעשרים וחמישה אחוזים.


מי יכול לקבל ומי לא יכול לקבל הלוואות באחריות מדינת ישראל

אז זה לא כלך כך פשוט כמו שזה נשמע לקבל את אחריות מדינת ישראל על הלוואות בערבות מדינה של יזם שרוצה בצדק להרחיב את העסק שלו או לפתוח עסק חדש, והיזמים עומדים מצד אחד ומצד שני מדינת ישראל עומדת ואומרת "בשמחה" , רק שהמדינה רוצה לדעת שהיא נותנת את הלוואות בערבות מדינה באחריות המדינה רק לאנשים הנכונים שהיא החליטה מה המאפיינים הנכונים שלהם היא מוכנה לתת הלוואות בערבות מדינה

 אז מי הם אותם אנשים נכונים שמדינת ישראל מוכנה לשים עליהם את אחריותה?

היזם שמתאים למדינת ישראל הוא בעל פרופיל ברור, כל אדם שיש לו ניסיון מתאים בתחום העסק שלו, ואין זה משנה אם אתה בעל עסק כבר עשרים שנה, או שאתה יזם אפרוח צעיר שיש לו מספר שנות ניסיון ורוצה לקבל הלוואות לפתיחת עסק חדש הבדיקה היא אותה בדיקה, איך הגעת לתחום? מה עשית לפני שפתחת את העסק? מבחינת מדינת ישראל היא לא תסכים לתת לך הלוואות בערבות מדינה אם לא תוכיח שהיית שכיר או בעל ידע רחב שרכשת אותו בכוחות עצמך, עליך מוטלת חובת ההוכחה על המקצועיות שלך בכדי לקבל הלוואה לעסק , מדינת ישראל יש לה מאגרי מידע והיא רואה שעבדת לדוגמא לפי דיווחי ביטוח לאומי עובדים שנתיים בבית קפה כזה, ולאחר מכן עבדת בבית קפה אחר. מכאן היא מבקשת ממך תלושי משכורת אחרון מאותו בית עסק והיא רואה שהמשכורת שלך הייתה שניים עשר אלף שקלים, ומכאן המסקנה היא שהיית מנהל, שהרי לא יכול להיות שתגיע עם תלוש משכורת שמעיד על משכורת של ארבעת אלפי שקלים בחודש, מה שאומר שלא הגיוני שהיית מנהל, ולמה מדינת ישראל צריכה לקחת אחריות עליך?

תגובות

End of content

No more pages to load