• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ככה תעשו ביטוחים כמו שצריך

צילום freepik.com

רובנו מחזיקים בכמה וכמה ביטוחים. ביטוח לרכב, ביטוחי בריאות, חיים, סיעודי. פרטי או בקופת החולים, מטעם מקום העבודה או שהחלטנו לרכוש בעצמנו.

בכל חודש החיובים יורדים בכרטיס האשראי ולנו אין מה לעשות מלבד להיאנח ולהגיד "נו טוב, זה חשוב" או "זה הכרחי". אז זהו, שלא כל כך בטוח.

רבים מאזרחי מדינת ישראל לא יודעים בכלל מפני מה הם מכוסים בביטוחים שבבעלותם וחלק אפילו משלמים פעמיים על אותו ביטוח (כפל ביטוחים).

אז איך יודעים איזה ביטוחים לעשות? ואיך דואגים שהם יהיו מקיפים ומשתלמים באמת? הנה הפרטים;

ידע הוא כח

ביטוח בימינו הוא "מוצר צריכה בסיסי". ובעוד ש "ביטוח חובה" לרכב הוא הביטוח היחיד שחובה לעשות מתוקף החוק, שאר הביטוחים הם אפילו לא בגדר המלצה ורובנו בוחרים לעשות אותם.

סטטיקות שפורסמו על-ידי הלמ"ס חושפת כי משקי בית בישראל מוציאים בחודש מבין כל ההוצאות שלהם 15.3% על ביטוחים (בקירוב), ולא רק על ביטוחי רכב.

בין הביטוחים המובילים נוכל למצוא את ביטוחי הבריאות הפרטיים ושל קופות החולים, ביטוחי ריסק (חיים, תאונות אישיות) וביטוחים סיעודיים.

הבעיה היא, שהרוב עושים את הביטוחים שלהם מבלי לעשות מחקר מעמיק ומבלי להבין בדיוק מה הם קונים. המליצו להם בקופת החולים על "מסלול זהב" - עושים. נציג מכירות חברת הביטוח התקשר והציע כיסוי מפני תאונות אישיות - עושים גם כן.

לפני שעושים ביטוח חשוב בדיוק לדעת מפני מה הוא מכסה וכמובן, להחליט טרם הרכישה אם אנחנו בכלל צריכים את הכיסויים שבו.

ביטוח הוא לא מוצר הכרחי לכל אחד ואחת

גם אם חבר המליץ לכל או שנציג המכירות של חברת הביטוח שזה "ממש ביטוח בגדר חובה" - לא בטוח שכל הביטוחים שיש ברשותכם נחוצים לכם.

קחו לדוגמה את ביטוח התאונות אישיות שהפך לפופולרי מאוד בשנים האחרונות; הביטוח שמבטיח פיצוי כספי במקרים של שברים, כוויות מדרגה שניה ומעלה, הגעה למצב סיעודי ו/או מוות.

נכון שאף אחד מאיתנו לא אוהב להיפצע אבל לשלם כמה עשרות או מאות שקלים בכל חודש על ביטוח שעשוי לספק לכם פיצוי של עשרות אלפי שקלים בלבד על שברים בכל הגוף אם אתם לא זקוקים לו באמת יכול להיות מיותר. לעומת זאת, אנשי מקצוע שעובדים בעבודה פיזית אולי כן יזדקקו לו.

כמו כן, אם יש לכם כבר ביטוח חיים הפיצוי מפני מוות בתאונות האישיות רק מוסיף לגובה הפיצוי שהחלטתם לקבל בביטוח החיים ואתם לא בטוח תזדקקו לו.

איפה שואבים מידע ואיך מחליטים

כל המידע על הביטוחים השונים זמין ברחבי האינטרנט (באתר של "בטוח, ככה עושים ביטוח" או "ויקיפדיה"). כמו כן, ניתן לבקש מחברות הביטוח לקבל לידכם את הפוליסות השונות לפני שהחלטתם לרכוש ולעבור על הפרטים והסעיפים בה.

בנוסף, כדאי להיעזר בשירותיהם של סוכני ביטוח מקצועיים אשר נותנים שירות מלא ולא להסתפק בביטוח דרך חברת ביטוח ישירה שככל מטרתם היא רק למכור לכם את הביטוח.

תגובות

End of content

No more pages to load