• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

התחדשות עירונית

סוכן הנדל"ן נידאל ריזיק מרימקס יספר במדור על ההיתרונות והחסרונות של התהליכים להאצת ההתחדשות העירונית, שהחלו בשכונות הוותיקות בעיר

תכנית המתאר הכוללנית קבעה את האזורים המיועדים להתחדשות והם: שכונות א, ב, ג, ד, העיר העתיקה והמרכז האזרחי, כאשר לכל אזור יש תוכנית אב. באר שבע מציעה פוטנציאל של אלפי יח"ד, כאשר שתים מתוכן כבר מקודמות. בשכונה ג' מדובר בכ-1600יח"ד המיועדות להבנות במסגרת פינוי בינוי, במתחם "אורות" לצד מבנה לשימור (קולנוע אורות), שצפוי להפוך למוקד עירוני ובמתחם "וינגייט" עיר העתיקה ובסך הכל כ- 3000 יח"ד, כאשר היתרה תבנה במסלול של תוספות זכויות בנייה בתמ"א 38. בימים אלו יוצאות לדרך שתי תוכניות אב משמעותיות- למרכז האזרחי ולציר רגר, שם מתוכננות 3000 יח"ד נוספות.

יתרונות מול חסרונות:

יתרונות: על מנת להבין את הדברים כדאי להתחיל עם היתרונות של פינוי בינוי. ראשית, מדובר בתהליך שבסופו מקבלים האזרחים דירות חדשות ומשודרגות. לא משנה באיזה מקום בארץ עדיין יש הבדל בין שכונות לפני תחילת השיפוץ והאופן בו השכונות נראות אחר כך. ממצב בו הדיירים גרים בבתים רעועים הם מקבלים אופציה לבית שהוא חזית הבנייה העכשווית, על שלל היתרונות המלווים מצב כזה. בנוסף, פינוי בינוי משדרג לא רק את הבית עצמו אלא גם את הסביבה שלו.
מספיק להסתובב בערים כמו בת ים, חיפה או גבעתיים ולראות שכונות בהם נעשה פרויקט פינוי בינוי, על מנת להבין את ההבדל. המחירים של שכונות לפני ההליך אינם דומים למחירים בסופו, והתושבים המקומיים הם אלו שמרוויחים מכך. לצד העלייה ברמת החיים ואיכות השכונה הגוברת, מקבלים גם השטחים הציבוריים שנמצאים באזור אופי חדש. לא עוד גינות ציבוריות מוזנחות וישנות, אלא שטח הולם וראוי לילדים, מבוגרים וכמובן משפחות.

חסרונות :החסרונות של פינוי בינוי מורכבים יותר, אך גם אותם יש לשקול. העניין הראשון אליו צריך להתייחס הוא ההסכמה של כל הדיירים בשכונה או בבניין סביב פינוי בינוי לא ניתן לממש תקנות מסוגים מסוימים, וקבלנים רבים נמנעים מכך. בנוסף, ישנו העניין החשוב של מעבר הדירה. התושבים מפונים מבתיהם ועל הקבלן למצוא להם דירה חלופית, מה שלעיתים מלווה בטרחה וקשיים. האם זה שווה את המחיר? צריך לבדוק כל מקרה לגופו.

לסיכום:

פרויקט התחדשות עירונית מסוגל לשנות לגמרי את בניין המגורים שלכם, זו היא קבלת החלטה לא פשוטה אך יכולה להיות רווח משתלם. אתם יכולים יום אחד להתעורר בבית חדש לגמרי שאפילו לא חלמתם עליו.

תגובות

End of content

No more pages to load