• 20 אפריל 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דברים שאסור לך לשנות בעצמך לטובת בן/בת הזוג

כולנו רוצים שבן/בת הזוג יקבלו אותנו בדיוק כמו שאנחנו, מבלי לנסות לשנות אותנו, אך המציאות בשטח מוכיחה כי כמעט תמיד יעלו בקשות שונות לשינויים, השאלה היא איפה נמצא הקו האדום?

לדוגמה אם בן/בת הזוג יבקשו שתנתקו קשר או שתיפגשו פחות עם חברים ומשפחה, מבחינתי זוהי בקשה שאיננה לגיטימית. אלא אם כן מדובר במקרים מיוחדים כמו קשרים הרסניים (המאופיינים באלימות, סמים, אלכוהול, הימורים) או קשר עם אקסים ודברים מהסוג הזה, אך בדרך כלל בקשה כזאת נובעת ממקום של רכושנות יתר. בן/בת הזוג רוצים אתכם לעצמם בלבד ולא מעוניינים לחלוק אתכם עם אף אחד אחר. בהתחלה זה אולי קצת מחמיא לכם, אך האמינו לי שבהמשך הדרך תגלו כי מדובר בהתנהגות כפייתית ולא בריאה בכלל. חשוב לשים לב למקרים בהם זה מתחיל ממשהו קטן, לדוגמה בהתחלה היא מתעקשת לעשות את החגים אצל המשפחה שלה, ואתה זורם איתה, אך מגלה בהמשך שאין אצלה "פעם תורי, פעם תורך".

דבר נוסף שאסור בתכלית האיסור לוותר עליו מתוך מטרה לרצות את בן/בת הזוג הוא הערכים שלכם. נניח ואתה אתאיסט מוחלט ואילו בת הזוג שלך היא שומרת מסורת. אם היא תבקש ממך לשמור על כשרות בבית, אני לא רואה בכך שום בעיה. אתה בסך הכל מכבד את הדת שלה וכך שניכם יכולים להתנהל יחד כזוג תחת קורת גג אחת למרות שכל אחד מכם מחזיק בדעה שונה לגבי הדת. אבל אם היא תנסה לכפות עליך לאמץ כל מיני מצוות שאינך מעוניין בהן, אני רואה בכך חומרה. כל עוד לא מפריע לך לעשות את הדברים הללו, זה בסדר, אבל אם אתה מרגיש שהיא לאט לאט מנסה לשנות אותך שתהיה כמוה- ראה הוזהרת.

כנ"ל לגבי מקרה הפוך- אם אתה תתחיל לבקש ממנה לזנוח את האמונות הדתיות שלה, לדוגמה "אל תשמרי שבת הפעם, בואי נלך לים", גם כאן אני רואה בעיה חמורה. כל צד צריך לכבד את הדעות ואת הערכים של השני, לא משנה כמה המרחק ביניהם גדול.

אני בעד וויתורים למען אהבה, אך יש גבול לכל וויתור, וחשוב לזכור שמטרת הוויתורים היא להגיע למצב של WIN WIN.

הכותבת היא הראלה ישי, שדכנית לחילוניים, מסורתיים ודתיים, ומחברת הספר "סטטוס: בזוגיות".

אתר במחשב נייח  http://doolev.vidisnet.co.il/1

 אתר בסמארטפון www.doo-lev.co.il

תגובות

End of content

No more pages to load