• 17 מאי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מכוני הדיאליזה של חברת פרזניוס משתדרגים

החברה שדרגה לאחרונה את מכון טיפולי הדיאליזה שלה ברהט, המציע טיפולים לעשרות תושבי האזור. במכון הותקנו מערכות מים חדשות, אשר עומדות בתקני מכשור רפואי ובתקנים בינ"ל המחמירים ביותר, המעניקות בטיחות למטופל

בתמןונה: צוות המכון בבאר-שבע

החברה שדרגה לאחרונה את מכון טיפולי הדיאליזה שלה ברהט, המציע טיפולים לעשרות תושבי האזור. במכון הותקנו מערכות מים חדשות, אשר עומדות בתקני מכשור רפואי ובתקנים בינ"ל המחמירים ביותר, המעניקות בטיחות למטופלים. חברת פרזניוס מדיקל קר, מפעילה מכוני דיאליזה בדרום הפרוסים בבאר שבע, נתיבות ודימונה ומציעים שירותים וטיפולים למאות תושבי הסביבה הסובלים מהמחלה.

חאתם אבו סאלח, מנהל המכון ברהט: "שדרוג מערכות המים במכון יחד עם שיפוץ כללי שערכנו, נועד לשפר את רווחת המטופלים ובני משפחותיהם. מטופלי המכון מגיעים באופן קבוע כ 3 פעמים בשבוע לקבל טיפול דיאליזה, שאינו נעים ואורך זמן רב. אנחנו מבקשים להקל עליהם ככל הניתן גם בהיבט הטיפולי וגם הסביבתי, כדי שהשהייה עבורם ועבור המלווים אותם תהיה נעימה ככל האפשר".

"כולנו מכירים את המונחים הרפואיים "אי ספיקת כליות", "טיפול דיאליזה", אבל לא ממש מבינים מה המשמעות. מי שחולה באי ספיקת כליות חולה במחלה כרונית, המשנה לו את חייו כפי שהכיר עד כה. מדובר באחת מחמשת המחלות הקשות והנפוצות ביותר בעולם, כאשר חולים אלו נזקקים לטיפולי דיאליזה כשלוש פעמים בשבוע. אורח חיים זה תובעני וקשה מאד לחולה ולמשפחתו", מוסיף חתאם.

בדרום הארץ יש למחלה פן נוסף: בקרב בני המגזר הערבי והבדואי יש אחוז גבוה של חולי דיאליזה בעיקר בגלל גנטיקה, תזונה לקויה ונישואין בתוך המשפחה.  וגם בקרב אוכלוסייה זו המספרים הולכים וגדלים כל שנה. "לכן חשוב לנו להעניק למטופלי המגזר את הטיפול האיכותי ביותר, תוך נוחות מקסימלית" אומר חתאם. 

תגובות

End of content

No more pages to load