• 17 מאי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

"להחליק או לא להחליק?" זאת השאלה...

במדור זה נעסוק בטרנדים החדשים, בטכנולוגיות חדשות, פתרונות לבעיות שיער והמלצות חמות הישר מהסלון שלי, והפעם החלקות שיער

הדמיה להחלקת שיער

שמי אבישי ביטון ואני מעצב שיער מזה 25 בסלון היופי "דני יסמין" המתמחה מדי יום בטיפול וטיפוח שיער. אני גאה לומר שאני מתרגש כל יום מהעבודה שלי, אוהב לחדש ולגוון ולגרום לקהל הלקוחות שלי להיראות טוב ולהרגיש טוב יותר.בשנים האחרונות בכל ביקור במספרה או במפגש עם חברה אנו נתקלים בהמלצה חמה להחליק את  על נושא החלקות השיער.

במדור זה אנסה לתת פרספקטיבה הולמת בנושא החלקות השיער.

אך לפני הכל ברצוני לציין שהחלקת שיער אינה מתאימה לכל אישה. פעולה זו הינה בד"כ אינה הפיכה. לנשים אשר נהנות משינויים יומיומיים בשיער או מנפח בשיערן או כאלה המתלבטות בין תלתליהן לבין שיער חלק - כדאי שתעצרו ותשקלו שוב את המהלך!

החלקת שיער הינה פעולה אגרסיבית וכאמור אינה ניתנת לביטול ולכן יש לתת את הדעת האם את מוכנה להיפטר מצורת השיער הטבעית שלך. למי מכן שענו על שאלה זו, יש לזכור כי ניתן להשיג מראה חלק זה בקלות ע"י פן מתי שתרצי. ולעיתים, פשוט לחפוף ולנפח את מראה השיער עם קרם לחות למראה טבעי.

עוד יש לציין כי לנשים עם שיער דליל מאוד או נשים עם תלתלים סגורים יתכנו בעיות בהמשך.

לאחר ההחלקה לדלילות השיער ייווצר מראה דליל יותר ולמתולתלות שביניכן תהיה בעיה לא פחות קשה בה השורש המתולתל יצמח במהירות וייראה מנותק מהצורה החדשה שהתקבלה. על כן, יש להיוועץ עם אנשי מקצוע כנים שלא רק הכסף לנגד עיניהם. כמו כן, לתאם ציפיות גם לגבי התקופה שלאחר כמה חודשים והדרך להמשך טיפול. בנוסף, אציין כי החלקות שיער חוזרות ונשנות מהוות פגיעה וגורמות לשיער להיות דקיק יותר עקב פעולה חוזרת עם חומרי ההחלקה על אזורים בהם ניתן טיפול בעבר. בנוסף אחדד שבזמן חידוש ההחלקה יש לבחון את השיער החדש שגדל ולטפל בו בזהירות רבה בכדי למנוע חזרה על אזורים שכבר קיבלו בעבר טיפול זה.

יפנית, אורגנית, צרפתית, איטלקית, ברזילאית... כל כך הרבה שמות ולמעשה בסה"כ 3 שיטות. היום נוכל להבחין כי בכל יום צצות פרסומות המשיקות החלקות חדשות. חלקן עם קרטין, חלקן אורגניות, אלה עם גופרית.. אז זה הזמן לעשות סדר.

בשלב ראשון אסביר מהי החלקת שיער ואיך היא עובדת. נכון להיום, ישנם 3 טכנולוגיות להחלקות שיער בעולם.

טכנולוגיה אחת אשר משנה את מבנה השיער לצמיתות, טכנולוגיה נוספת אשר משנה לתקופה זמנית את צורת השיער והשלישית, הנפוצה בימינו, ההחלקות האורגניות, אשר משיגות גם שינוי תמידי במבנה השיער וגם משקמות באופן מסוים את השיער.

נתחיל עם ההחלקה המסורתית שהחלה כבר בשנות ה70. זוהי החלקה אשר מבוססת על חומרים זהים למרכיבי השיער: גופרית + מים. בהוספת חומרים בעלי PH גבוה (רמת חומציות), מבנה השיער היה מתערער ועם סירוק בלבד היה ניתן לקבל שיער חלק. חיסרון של שיטה זו הוא משך הזמן של הפעולה. במידה ומעצב השיער חרג בזמן או הקדים לשטוף את החומר, יכולנו לקבל תוצאה לא רצויה.

עם השנים המציאו שיטות רבות ומגוונות איך לשמר ולצמצם את הנזק שיכול להיגרם בעקבות פעולה זו. בשנות ה90 וה2000 פורסמו ההחלקות היפניות אשר היו מבוססות על טכנולוגיה זהה למסורתית אך עם שיפורים והגנות רבות לשיער.

הדור הבא ברזיל. דור ההחלקה הברזילאית הביא עימו בשורה חדשה – "להחליק מבלי לפגוע ואף לשקם". טכנולוגיה זו הגיעה בסערה והבטיחה לנו כי הגענו לנחלה. אך בשיטה זו שכחו לבשר כי הפעולה אינה חודרת שיער אלא עוטפת אותו! משמעות דבר זה הוא כי היא אינה משקמת בתוך גוף השערה אלא מייצרת מעטה מבריק. מסיבה זו, ההחלקה בטכנולוגיה זו עוזבת את השיער ומתפוגגת אחרי מספר קטן של חודשים.

חיסרון נוסף בטכנולוגיה זו הוא שהיא מבוססת על חומרים מסוכנים שחלקנו מכירים אותם בשמם "הפורמאלין" אשר משמשים כחומרים משמרים. כך שימרו את החומר הנלווה "קרטין" המפורסם. בשיטה זו נעזרים במחליק שיער. בנקודה זו אתערב ואציין כי חומרים מסוג זה מסוכנים מאוד לבריאות ואף יכולים לגרום למחלות נשימה קשות במיוחד.

לסיום, ננסה לסכם את הטכנולוגיה הנפוצה והמוכרת מכל בישראל - ההחלקות האורגניות.

בשיטה זו חזרנו לטפל בתוך השיער ולשנות את מבנהו הפנימי אך תוך מזעור של תוצרי לוואי. עם זאת, לכל חברה יש את היתרון והחיסרון שלה. ישנן כאלה המשמנות את השיער מאוד. חלקן משנות את צבעו של השיער ולעיתים לא ניתן לשחזר את צבעו המקורי.

טרם בחירתך בסוג ההחלקה יש לתאם ציפיות להשלכות אלו. יש לציין כי שיער שקיבל החלקה בטכנולוגיה זו אינו רצוי ולא כדאי לחזור על הפעולה פעם נוספת באזורים שבר טופלו בעבר ובאם כן התוצאה יכולה להיות בלתי הפיכה ומזיקה.

לסיכום, עולם ההחלקות מתפתח כל הזמן!  יש להיוועץ עם מומחים ולא להתפשר על טיפולים ביתיים! יש לתאם ציפיות מוקדמת טרם בחירת הטכנולוגיה וכמובן לשאול האם את מוכנה לשלם את המחיר של תענוג זה, באם באמת יוכל לענות על כל ציפיותייך.

אז אם עשיתי קצת סדר אני שמח ואם נשארתן מבולבלות כתבי אלינו ונענה לכל שאלה.

לכל שאלה והצגת הטכנולוגיות המוצעות, תוכלו לפנות במייל  gvanim.bs@gmail.com

מבין הפניות, יוגרל מהפך סטייל אחת לחודש!


חג פורים שמח, צבעוני ושופע בשיער

שלכם באהבה,

אבישי ביטון


תגובות

End of content

No more pages to load